Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia

Data wydania: 2007-11-28
ISBN: 832461222X
Dodał/a książkę:helion

Gotowe makra w Excelu!
Programy, które ułatwią Ci życie!

• Poznaj niezwykłe możliwości języka Visual Basic for Applications
  • Naucz się korzystać z makr poszerzających funkcje Excela
  • Zaimportuj gotowe programy automatyzujące uciążliwe zadania

Visual Basic for Applications, dostępny w programie Excel język programowania, jest narzędziem bardzo przydatnym w codziennej pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Jego możliwości są naprawdę ogromne, a umiejętne posługiwanie się nim pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywania uciążliwych, codziennych czynności. Automatyzacja zadań, szczególnie ważna w przypadku pracy z rozbudowanymi arkuszami, znacznie ułatwia nam życie i pracę oraz sprawia, że unikamy wielu pomyłek. Jednak nie każdy z nas ma czas i ochotę uczyć się programowania, by tworzyć własne makra i w ten sposób dostosowywać aplikację do własnych potrzeb. Bardzo pomocna staje się więc "ściąga", w której można znaleźć gotowe programy z objaśnieniami konkretnych zastosowań.

"Tworzenie makr w VBA dla Excela 2003/2007. Ćwiczenia" to właśnie książka, której Ci potrzeba! Znajdziesz w niej wiele programów upraszczających pracę w Excelu i wskazówki związane z ich wykorzystaniem. Dowiesz się, jak używać rejestratora makr, jak konstruować gotowy program ze stałych elementów i jak sprawić, by jego działanie odpowiadało temu, co chcesz osiągnąć. Nauczysz się deklarować zmienne, wykorzystywać pętle i wyszukiwać potrzebne Ci dane. Wszystkie te zadania zostały podane w formie praktycznych ćwiczeń, dzięki czemu bez zbędnych teoretycznych wywodów zapoznasz się z ich działaniem. Ponadto w książce tej uwzględniono sugestie i pytania czytelników jej poprzedniego wydania, co pozwoliło na jeszcze lepsze dostosowanie jej treści do potrzeb użytkowników Excela.

• Rejestrowanie makr
  • Uruchamianie zapisanych projektów
  • Zmienne i stałe
  • Funkcje użytkownika
  • Zmiana danych w komórkach
  • Warunkowa zmiana wyglądu arkusza
  • Okno edytora VBA

Niech Twój Excel pracuje dla Ciebie!