Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Poznaj możliwości Moodle"a i twórz jeszcze atrakcyjniejsze kursy internetowe

Jak zarządzać zawartością kursów? Jak modyfikować konfigurację witryny? Jak dodawać do kursów interaktywny materiał? Moodle jest darmowym systemem zarządzania nauczaniem. Pozwala on na wprowadzenie jeszcze większej interaktywności przy tworzeniu kursów internetowych. Dzięki temu rozwiązaniu kursy stają się jeszcze atrakcyjniejsze i skuteczniejsze. Użycie tej platformy wyzwala większe zaangażowanie zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Uczniowie mogą między innymi wzajemnie recenzować swoje prace. Natomiast katalogi i narzędzia przeznaczone dla nauczycieli umożliwiają udostępnianie uczniom konkretnych plików, sprawdzanie wiedzy i wystawianie ocen. Dzięki ankietom możliwe jest także zbadanie opinii uczniów na temat przebiegu kursu.

Książka "Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9" zawiera szczegółowy opis tworzenia edukacyjnej witryny i zarządzania kursem internetowym -- z podziałem na kolejne kroki całego procesu. Korzystając z tego podręcznika, dowiesz się także, jak udoskonalić zbudowaną już witrynę i zwiększyć jej możliwości (na przykład poprzez dodawanie elementów statycznych i interaktywnych, takich jak ankiety, dzienniki czy strony wiki). Podręcznik ten został skonstruowany w taki sposób, aby dostarczać praktycznej wiedzy pedagogom, szkoleniowcom, administratorom serwisu oraz autorom kursów, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości Moodle"a w celu poprawienia jakości i atrakcyjności kształcenia online, a także szkolenia w tradycyjnej formie -- podczas lekcji w szkolnej pracowni komputerowej.

Instalacja i konfiguracja Moodle"a Dodawanie elementów społecznościowych Zasoby i elementy interaktywne Pliki pakietów językowych Tworzenie kategorii kursu Dołączanie materiału statycznego Techniki zwiększające bezpieczeństwo Tworzenie pytań i zarządzanie nimi Narzędzia dla nauczyciela -- raporty i logi Rozszerzanie Moodle"a i administracja systemem Z tym podręcznikiem każda nauka stanie się atrakcyjna i efektywna!

Informacje dodatkowe o Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9:

Wydawnictwo: Helion