Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata

Berlin Wschodni, 1988r.: Christian Eisert jako uczeń po raz pierwszy słyszy o zjeżdżalni wodnej w kolorach tęczy, którą polecił wybudować w Pjongjangu przywódca Korei Północnej Kim Ir Sen. Autorowi tak bardzo zapadła ona w pamięć i tak bardzo go zafascynowała, że dwadzieścia pięć lat później postanowił spełnić swoje marzenie: wraz z przyjaciółką, fotoreporterką Thanh Hoang, Eisert wyrusza na poszukiwania kolorowej zjeżdżalni w najdziwniejszym kraju świata. W ciągu sześciu dni Christian Eisert przemierzył 1500 kilometrów po różnych zakątkach Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i zobaczył jej największe – według północnych Koreańczyków – atrakcje turystyczne. Przy okazji wielokrotnie udało mu się zajrzeć za kulisy systemu i skonfrontować się z największymi absurdami tego kraju, takimi jak autostrady bez samochodów czy urzekające kompozycje z kwiatów i rakiet. Po jakimś czasie przestały go dziwić pluskwy w szafie czy pokój hotelowy bez prądu, ale za to wyposażony w automat do lodów włoskich… A to wszystko ze sfałszowaną tożsamością i pod stałym nadzorem tajnych służb. Efekt tej podróży – „Tydzień w Korei Północnej” – jest po prostu obłędny!

Informacje dodatkowe o Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-05-26
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-8069-006-6

Kup książkę Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata

Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - violino
violino