Tylko jedno spojrzenie. Książka audio CD MP3

Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się w chwili, gdy na jednej z odbitek odebranych od miejscowego fotografa rozpoznaje swojego męża. Twarz stojącej obok niej dziewczyny jest przekreślona. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Jakim cudem znalazła się wśród zdjęć rodzinnych? Jack zaprzecza, by miał z nią coś wspólnego. Krótko potem wychodzi z domu i znika. Razem z nim znika także tajemnicza odbitka. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś groz

Informacje dodatkowe o Tylko jedno spojrzenie. Książka audio CD MP3:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7359-742-6
Tytuł oryginału: JUST ONE LOOK
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Kup książkę Tylko jedno spojrzenie. Książka audio CD MP3

Tylko jedno spojrzenie. Książka audio CD MP3 - opinie o książce

Uwielbiam Cobena i wszystkie jego książki, a najbardziej serię z Myronem Bolitarem. Jednak w tej książce nie ma tego bohatera, ale i tak ją chętnie przeczytałam i naprawdę było warto. Książka rozpoczyna się od słów: ,,Scott Duncan siedział naprzeciwko zabójcy", a był nim Monte Scanlon. Wyjawia mu, jakie zlecenie dostał 15 lat temu, a następnie akcja dzieje się 3 miesiące później. Główną bohaterką książki jest Grace Lawson, która ma dzieci - Emmę i Maxa oraz męża Jacka. Odbiera zdjęcia i wśród nich znajduje dziwną odbitkę. Jedna z dziewczyn ma przekreśloną twarz dużym iksem. Jest to zdjęcie sprzed 15 lat i rozpoznaje na nim swojego męża. Wieczorem pokazuje je mężowi, ale ten zaprzecza, że jest na zdjęciu. Kiedy ona szykuje się potem spać, to Jack odjeżdża sprzed domu i razem z nim znika również zdjęcie. Pojawia się bohater nowy Eric Wu, który ma siedem kąt pocztowych i na nich jest pod różnymi nazwiskami kobiet i mężczyzn. Chciał znaleźć kryjówkę blisko Lawsonów, więc znajduje Freddy'ego Sykesa. Mężczyzna napada na niego. Poza tym dom Grace jest obserwowany również przez Rocky'ego Conwella, który od razu jedzie za Jackiem. Potem Wu obezwładnia Jacka i wrzuca go do bagażnika i napada też na Rocky'ego. Dawno temu Grace brała udział w bostońskiej masakrze i do tej pory kuleje. Sąsiadką Freddyy'ego jest Charlaine, która zauważa Wu. Kiedy Grace jest na policji i zgłasza, co się stało z mężem, to ten do niej dzwoni i mówi, że potrzebuje przestrzeni. Kiedy wraca do domu wybiera ostatni numer, pod który dzwonił Jack, a jest to nr Sandry Koval, która okazuje się być jego siostrą, a Grace nic o niej nie wiedziała. Grace razem z Corą, przyjaciółką, decydują się na wrzucenie zdjęcia do Internetu. Z Jackiem poznali się na płd. Francji. Sprawdzają jego bilingi rozmów i jeden z numerów jest do Boba, który nie żyje. Natomiast Charlain razem z mężem śledzi Wu, który wyjeżdża od sąsiada. Policja znajduje Rocky'ego. Z Grace kontaktuje się Scott Duncan, który mówi, że na tym zdjęciu jest jego siostra Geri, ta z przekreśloną głową. Grace prosi o pomoc Carla Vespę, którego syn zginął podczas masakry. Natomiast Scott spotyka się z Indirą. Grace poznaje nowe fakty na temat swojego mężą, np. grał w zespole. Natomiast z więzienia wychodzi Wade Laure, po 15 latach, który było odpowiedzialny za masakrę. Wu grozi Grace i zabiera ją do domu, w którym przetrzymuje Jacka. Na stronie 349 można przeczytać, jak się to kończy, a na następnej jest wyjaśnienie, jakie na ten temat ma policja, ale to nie koniec książki. Grace pod koniec spotyka się z Jimmy X oraz z Vespą, a na końcu z Sandrą Koval i wszystko zostaje wyjaśnione. Naprawdę ciekawe i interesujące zakończenie. Jak zwykle Coben nie zawiódł mnie. Fabuła zawiła i naprawdę dobra.
Jakie dziwne jest, że wspomnienia z przeszłości nagle wracają. Ile zamieszania robią. Kurcze, jednak rozwiązanie tej zagadki mnie naprawdę zaskoczyło. W życiu bym się nie spodziewała. Podziwiam autora za taką wyobraźnię :)
Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2015-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2015, Kryminały,
Czytałam oczywiście wersję papierową, nie audiobooka ;) Ciężko domyślić się nawet pod koniec rozwiązania. Konstrukcja świetna!! Niepowtarzalny styl Cobena!
Nie jest to najlepszy kryminał Cobena który czytałam, ale warto go przeczytać. Jak to z kryminałami bywa nie ma co rozpisywać się o nich - je trzeba przeczytać by samemu śledzić losy bohaterów i stopniowo dochodzić do prawdy. W tej powieści autor w niebywały dla siebie sposób łączy współczesnością z przeszłością. Ten związek jest jednak często niebezpieczny, o czym przekonała się Grace Lawson.
Jak zwykle mistrzowskie pióra autora. Zawsze trzyma w napięciu, można ja przeczytać jednym tchem i wciąż mało.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-10-05,
Thriller psychologiczny pełny mrocznych tajemnic. Powieść ukazuje jak cienka granica łączy dwa światy : pierwszy z nich to obraz rodzinnego gniazda przepełnionego szczęściem i miłością, drugi jak tajemnice z przeszłości burzą ten sielankowy obraz w oka mgnieniu, jak domek z kart. Autor w sposób bardzo obrazowy przedstawił jedną z mądrości życiowych - przed przeszłością nie da się uciec. Wykorzystując magię kontrastu ukazał żal i niepohamowaną chęć zemsty za śmierć członka rodziny, oraz do czego zdolna jest posunąć się jednostka ludzka w celu poznania lub ujawnienia prawdy, jak również w celu pozostawienia jej w fazie mrocznej tajemnicy. Autor w sposób emocjonalny przedstawia sploty wydarzeń i skutki opisanego wyżej działania. Polecam.
Pochłaniając powieści Cobena muszę przyznać że jest to jedna z jego najlepszych jakie do tej pory przeczytałam. Jak większość książek tego autora czyta się ją szybko,ciekawa fabuła jak i szybko rozwijająca się akcja. Bohaterka powieści Grace odbiera zdjęcia od fotografa, wśród których trafia na jedno nie pasujące to tych która dała do wywołania. Zdjęcie najprawdopodobniej przedstawia jej męża sprzed wielu lat z grupą nieznanych jej osób. Wkrótce po tym jak pokazuje odbitki mężowi zastanawiając się jak tam się znalazło te zdjęcie, ten znika zabierając je za sobą. Od tego momentu Grace musi sama dowiedzieć się gdzie jest jej mąż i dlaczego został porwany chociaż policja twierdzi że ją zostawił w co ona nie wierzy ... i kto zagraża jej rodzinie. Polecam wszystkim którzy lubią szybką akcję i ciekawą fabułę a także tym którzy doceniają powieści Cobena.
Bardzo mi się podobała. Zakończenie bardzo zaskakujące. Nikt się go nie domyśli ;p
Spokojne, wręcz szczęśliwe życie Grace Lawson pewnego dnia rozsypuje się jak domek z kart. A to za sprawą zdjęcia, na którym widzi swojego męża z wpatrzoną z uwielbieniem w niego dziewczyny. Twarz dziewczyny jest przekreślona. Zdjęcie zrobione zostało w czasach ich młodości. Tego samego dnia jej mąż wychodzi z domu i ślad po nim ginie. Grace rozpoczyna poszukiwania. Okazuje się, że wydarzenia sprzed piętnastu lat rzucają światło na sprawę. Jedna z najlepszych książek Cobena. Znakomite tempo akcji, trzymająca w napięciu historia i jak zwykle zaskakujące zakończenie.
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2022-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tajemnica jednego zdjecia .Grejs uwielbia robic zdjecia. Na jednej rodzinnej wycieczce pstryka ich sporo .Gdy przeglada zdjecia w rece wpada jej jedno gdzie widzi piec obcych  nieznanych osob ale po chwili zauwaza,ze jedna z nich to jej maz Jack ale o wiele mlodszy .Gdy pyta go o zdjecie zaprzecza jakby to faktycznie byl on. Gdy Jack nagle znika Grace postanawia za wszelka cene go odszukac nie wie tylko jak bardzo naraza siebie i dzieci na niebezpieczenstwo .Czy rzeczywiscie tajemnicze i nagle znikniecie Jacka ma cos wspolnego ze tym zdjeciem .Wciagajaca i trzymajaca w napieciu ksiazka. Dobrze napisana i troche zagmatwana historia do konca oznaczona niewiadoma.

Avatar użytkownika - Somm_Lon
Somm_Lon
Przeczytane:2021-04-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

Jak to książka Cobena, wciąga i pochłania. Lubie kryminały i lubię jego styl.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-04-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Harlan Coben należy do moich ulubionych autorów i właściwie bez zastanowienia sięgam po jego książki. "Tylko jedno spojrzenie" to powieść gdzie muszę przyznać jedno-co jak co,ale Coben ma niezwykłą umiejętność tak plątania całej akcji, że nawet kiedy czytelnikowi wydaje się, że rozwikłał już zagadkę, autor rzuca mu pod nos wydarzenie niweczące wszelkie teorie.I nie ważne jak jest zaplątana fabuła,to i tak całość jest w pełni logiczna.Sporo kryminałów czytam i myślałam,że jestem dobra w układaniu" Coben-owskich"klocków ale tutaj to po prostu poległam.A zakończenie było totalnie zaskakujące, a jednocześnie dopełniło te wszelkie luki w sposób całkowicie poprawny. Zresztą Harlan Coben lubuje się w tworzeniu niesamowitych łamigłówek. Na początku ,jak to w jego powieściach bywa,skąpo udziela wskazówek by w kolejnych odsłonach pomału odsłaniać to co ważne ,a dodatkowo każda tajemnica ma swój początek w przeszłości bohaterów. Dopiero ostatnie strony pozwalają na uzupełnienie brakujących fragmentów układanki. Zawiła intryga, zagadka do rozwiązania, wartka akcja - czego chcieć więcej od dobrego thrillera?

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejne spotkanie z Cobenem.

Znalezienie fotografii sprzed lat wywraca życie Grace do góry nogami. W jej otoczeniu pojawiają się różne osoby, które nie zawsze chcą dobrze. Okazuje się również, że i ona sama (nawet nie zdając sobie z tego sprawy) też ma dużo do ukrycia. Polecam

Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zachowaj spokój
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Zachowaj spokój

Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się...

Zaginiona
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Dawna kochanka Myrona, Terese dzwoni do niego z Paryża i prosi o pomoc. Nie widzieli się od lat. Po krótkim wahaniu Bolitar decyduje się na lot...