OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2007
Kategoria: Polityka
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem pokazuje codzienność na Hradczanach, swoje kłótnie z premierem, a także heroiczną walkę z ciągle psującą się drukarką. Obok anegdot czytelnik znajdzie w tej książce uwagi na temat współczesnego świata: od opisu narodzin młodej demokracji po wyjaśnienie, czemu operacja USA w Iraku musiała zakończyć się fiaskiem. Polskich czytelników na pewno szczególnie zainteresują fragmenty o Aleksandrze Kwaśniewskim i wspomnienie o Janie Pawle II. To również opowieść o prywatnym życiu wybitnego polityka. Havel opisuje tragedię śmiertelnej choroby pierwszej żony i opowiada o początkach drugiej miłości i małżeństwa. Tylko krótko, proszę stanowi po części kontynuację wywiadu z Karelem Hvizdalą zapoczątkowanego w książce Zaoczne przesłuchanie oraz kolaż wypisów z osobistego pamiętnika oraz najrozmaitszych notatek i zapisków do najbliższych współpracowników.
Okładka - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty Sztuka oddechu
Danny Penman
Okładka - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt
Matin Durrani , Liz Kalaugher
Okładka - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty Czasem trupy zmartwychwstają
Dobromir Makowski
Okładka - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty Papież, który zapalił świat
Gian Franco Svidercoschi
Okładka - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty Niksy
Nathan Hill
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja