Tylko nie mów mamie

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii

Prawdziwa historia najboleśniejszej zdrady

Miłość mamy dawała mi poczucie bezpieczeństwa.

Byłam pewna, że każe mu przestać.

Ale nie kazała.

Matka i córka. Nie widziały się od lat. Teraz Toni czuwa przy umierającej matce i czeka na prośbę o przebaczenie...

Patrzy na matkę i widzi siebie – małą, śliczną Antoinette, dziewczynkę, którą była. I o której wspomnienie musiała ukryć głęboko w niepamięci. Żeby móc dalej żyć.

Pierwsze lata życia Antoinette to idylla, u boku dystyngowanej matki i kochającej babci. Ale wszystko się zmienia, kiedy tata wraca z wojska. A po przeprowadzce do Irlandii, do rodzinnej wsi ojca, zaczyna się koszmar.

Toni ma sześć lat, gdy po raz pierwszy tatuś całuje ją… nie tak jak ojciec całuje córkę. „Tylko nie mów mamie - ostrzega - bo przestanie cię kochać.” Jednak Toni mówi mamie. A matka nie chce nawet o tym słyszeć...

Od tej chwili Toni ma z tatusiem wspólną „tajemnicę” - przez osiem lat. Molestowanie, gwałty, ciąża, próba samobójcza – to wszystko dzieje się na oczach matki, ślepej i głuchej na krzywdę własnego dziecka. A kiedy wreszcie prawda wychodzi na jaw, Antoinette zostaje osądzona i odrzucona przez otoczenie, wtrącona w otchłań depresji i autodestrukcji, i znów musi polegać tylko na sobie i w sobie znaleźć nadzieję siłę na zbudowanie szczęśliwego życia.

"Tylko nie mów mamie", jej prawdziwa historia dzieciństwa, przebaczenia sobie samej i triumfu nad przeszłością, to napisana pięknym językiem, przejmująca i wzruszająca opowieść. Nic więc dziwnego, że została wydana w 12 krajach. W Wielkiej Brytanii zajmowała 1. miejsce na listach bestsellerów i przez wiele tygodni pozostawała w pierwszej dziesiątce.

Swoje dalsze losy Toni Maguire opisała w książce Kiedy tata wraca do domu.

Dziś wykorzystuje swoje tragiczne doświadczenia i swój wyjątkowy talent literacki, spisując traumatyczne wspomnienia innych molestowanych przez rodziców i opiekunów, by mogli się z nimi uporać.

Informacje dodatkowe o Tylko nie mów mamie:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-07-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Tylko nie mów mamie

Tylko nie mów mamie - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Historia koszmaru  jaki zgotowali rodzice małej Antoinette nie zapewniając  swej   jedynej  córce  nie tylko podstawowych potrzeb życiowych  ale  również poprzez   wykorzystywanie  seksualne  przez  ojca  przy milczącej  zgodzie  i cichym  przyzwoleniu   matki.
Wstrząsająca i niesamowita  wręcz  reakacja  społeczeństwa, które  wydało wyrok na   bezbronne, samotne i zastraszone  dziecko, które   nigdy  już  nie  uzyska poczucia bezpieczeństwa a krzywdy  wyrządzone  w dzieciństwie położą się echem  na  całym   dalszym życiu  Antoinette.

Avatar użytkownika - zaczytanamimi
zaczytanamimi
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nigdy podczas czytania nie byłam tak wstrząśnięta co może spotkać małe dziecko od osoby która ma jej dać poczucie bezpieczeństwa. Bardzo piękna i niesamowicie wzruszająca książka

książka , która uderzy każdego w samo serce. Bez względu na to, czy czyta to kobieta czy mężczyzna. Przerażające wspomnienia z dzieciństwa dorosłej już kobiety, napisane w prosty lecz piękny sposób. Wciąga, pochłania bez reszty i zostawia po sobie trwały ślad. Nie można przejść obok niej obojętnie.Lektura ta obowiązkowo wędruje na półkę " POLECAM"

"Tylko nie mów mamie" ... wstrząsająca historia, trudna i emocjonalnie rozbija, aż nieprawdopodobne, mi brakuje słów... bolesna tematyka. Książka nie jest łatwa-nie można czytać jednym tchem. Koszmar, którego na pewno czytelnik nigdy nie zapomni... a skrzywdzone dziecko zawsze będzie pamiętać. W obecnych czasach może, podkreślam "może" taki "tatuś" byłby bardziej napiętnowany. Jednak wierze, że rodzina... matka, żona skreślą ze swojego życia nie syna, brata, męża-pedofila, a właśnie dziecko... "Posłuchaj mnie Antoinette. Twój ojciec jest moim pierworodnym synem. To, co zrobił, jest złe. Wiem o tym, ale nie możemy się zgodzić, żebyś nadal nas odwiedzała."

Avatar użytkownika - ada9003
Przeczytane:2014-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, wypożyczone z biblioteki,
Kiedy tata powraca
Toni Maguire0
Okładka ksiązki - Kiedy tata powraca

Bestseller numer 1 w Wielkiej Brytanii Kontynuacja tragicznej autobiografii Tylko nie mów mamie, bestsellera z 1. miejsc brytyjskich list przez wiele...