Opis ksiązki
Kup Teraz

Tytus Romek i Atomek: Wyspy nonsensu. Audiobook

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2010-12-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-26800-46-7
Czas trwania: 1h 17min.
Czyta: Arkadiusz Jakubik, Rafał Mohr, Bartłomiej Topa , Krzysztof Globisz, Ksawery Jasieński
Dodał/a książkę:shi4
Wyjątkowe i niezwykle dowcipne słuchowisko nawiązujące do legendarnego komiksu Papcia Chmiela – „Tytus, Romek i A’Tomek”. Historia harcerzy, którzy próbują uczłowieczyć pewną niesforną małpę, jest znana czytelnikom od pokoleń. Postać Tytusa pojawiła się po raz pierwszy w 1957 r. w „Świecie Młodych”, w formie książkowej komiksy ukazywały się od 1966 r. Mimo upływu ponad 50 lat seria nadal zdobywa coraz to nowych czytelników. Wracają do niej także dawni wielbiciele. Jednym z nich jest Tomasz Kin – inicjator tego projektu. Dziennikarz zaprosił do współpracy wybitnych aktorów: Arkadiusza Jakubika (Tytus), Rafała Mohra (Romek), Bartłomieja Topę (A’Tomek), Krzysztofa Globisza (profesor T’Alent) oraz Ksawerego Jasieńskiego (narrator), legendę radiofonii, spikera radiowego i telewizyjnego. Dowcipni, błyskotliwi, perfekcyjni – zmierzyli się z historią, którą znają niemal wszyscy. Płyta CD dołączona jest do interesującej książeczki z rysunkami samego Papcia Chmiela – Henryka Chmielewskiego. Znajdują się w niej szczegółowe informacje o autorach projektu i bohaterach kultowego komiksu.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Audiobooki,Komiksy,Mam,
To drugi komiksowy tytuł, który mam okazję słuchać w wersji audiobooka. Pierwszym był "Thorgal", który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Niestety w przypadku "Tytusa" już tak dobrze nie jest.

Tak się zdarzyło, że część o wyspach Nonsensu była w dzieciństwie moją ulubioną, więc bardzo ucieszyłam się, że akurat ta stała się słuchowiskiem. I owszem, jest dosyć wierną adaptacją komiksu, który czytałam wiele razy. Pełno tu humoru znanego z twórczości Papcia Chmiela. I tu się plusy kończą, bowiem fatalnie dobrane zostały głosy bohaterów, zwłaszcza trzech tytułowych, którzy w oryginale byli młodymi harcerzami kończącymi szkołę podstawową. W audiobooku dostali oni (razem z Tytusem) zbyt męskie głosy, zdecydowanie za dojrzałe jak na ich młody wiek. Narrator, który ma za zadanie zobrazować to, co w komiksie było narysowane, ma zbyt skąpe opisy i często nie wiedziałam, który bohater akurat mówi.

Na szczęście słuchowisko nie jest długie. Całość trwa mniej niż 1,5 godzinki i można spokojnie je odsłuchać wieczorową porą.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów