Ucieczka

Bohaterka bestesellerowej "W cieniu Papierówki" powraca, aby uciec. Ewa Pisarczyk to wzięta lekarka, która każdego dnia wgrywa z rakiem. Ma kochającego męża, wspaniałych synów i piękny dom. Dlaczego i przed czym ucieka? Kim jest Wiktor? Gdzie jest Oskar? A czy Ty naprawdę jesteś sobą przy bliskich?

Informacje dodatkowe o Ucieczka:

Ucieczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2017-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Anna Osowska pierwsze kroki na swej pisarskiej drodze postawiła w 2013 roku, kiedy to zadebiutowała powieścią obyczajową „W cieniu papierówki”. Prowadzi swoje strony pod nazwą „W cieniu papierówki”, „Anna Osowska Felietony i opowiadania”. Dzięki miłości do słowa pisanego rozwija swoje pasje i realizuje marzenia. Jest doskonałym przykładem na to, że marzenia same się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Krocząc konsekwentnie ścieżką marzeń i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zafascynowanych pierwszą powieścią czytelników, autorka pod koniec ubiegłego roku wydała drugą książkę. „Ucieczka” Anny Osowskiej to bardzo, barwna, dynamiczna, przejmująca życiowa opowieść. Opowieść o niełatwych decyzjach, niepewności, nadziei, radości, zmaganiach z chorobą, strachu, więzi rodzinnej, głębokiej wierze, przyjaźni, a przede wszystkim miłości, która zdolna jest przetrwać najcięższe chwile. Autorka każdym słowem zamieszczonym na stronach tej wyjątkowej powieści, dotyka najczulszych zakamarków duszy. Razem z główną bohaterką Ewą Pisarczyk, kobietą dojrzałą, jednak pełną dziewczęcej wrażliwości, doświadczamy wszystkich towarzyszących jej emocji. Smutku, radości, łez, wątpliwości… Czy to właśnie targające bohaterką wątpliwości skłaniają ją do tytułowej ucieczki? Czego owe dotyczą? Dokąd ją doprowadzą? Ewa Pisarczyk, zmagająca się z chorobą dzielna kobieta, żona, matka, oddana swojej pracy lekarka… Zdajemy sobie sprawę, że nie łatwo czasami pogodzić wszystkie te role jednocześnie. Wewnętrzny spokój i ujście dla rozterek Ewa próbuje odnaleźć na Podlasiu, podążając Szlakiem Polskich Tatarów. Bije się z myślami, zawiera nowe przyjaźnie. Na jej drodze pojawia się tajemniczy Wiktor.. W czym tkwi siła tej niezwykłej kobiety? Z czego czerpie energię? Wolę walki? Zapiski z Dziennika – pomogą odnaleźć czytelnikowi odpowiedź na nurtujące pytania.. Anna Osowska w swojej powieści „Ucieczka” połączyła osobiste doznania z fikcją literacką. Nadało to opowieści barwnego kolorytu i wzbudziło ogromne emocje. Autorka porusza najczulsze struny wrażliwości czytelnika, skłania do refleksji i dodaje otuchy tym, którzy być może zmagają się z podobnym rozterkami. „Ucieczka” to powieść, która z całą pewnością nikogo nie pozostawi obojętnym. Po tysiąckroć polecam!