Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami (audiobook)

Starożytny Egipt i pobliska Kraina Puntu. Jason, Julia i Rick przekroczyli Wrota Czasu i weszli do Domu Życia, potężnej, pełnej labiryntów biblioteki-archiwum, gdzie zgromadzone są papirusy, pergaminy i gliniane tabliczki z wielu zakątków świata. Tym razem poszukują tajemniczej mapy, ukrytej w legendarnej Nieistniejącej Komnacie. Niestety, tylko perfidny właściciel Antykwariatu ze starymi mapami posiada informację, która mogłaby ich naprowadzić na właściwy trop...

Informacje dodatkowe o Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami (audiobook):

Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2011-09-29
ISBN: 978-83-7770-622-0
Czas trwania:4 h 30 min. min.
Czyta: Jerzy Zelnik

Kup książkę Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami (audiobook)

Ulysses Moore. Tom 2. Antykwariat ze starymi mapami (audiobook) - opinie o książce

Avatar użytkownika - Fene
Fene
Przeczytane:2014-06-29,
Bardzo miła lektura na wiosenne wieczory :) Nie myślałam, że ta książka tak mi się spodoba :)
Drugi tom przygód Jasona, Juli i Ricka okazał się równie wciągający co pierwszy. Trójka dzieci przekracza Wrota Czasu i trafia do Domu Życia w starożytnym Egipcie. Niestety na skutek niefortunnych wydarzeń dzieci rozdzielają się; Julia wraca do Willi Argo a chłopcy zostają w nowym miejscu. Książkę łatwo się czyta, jest ona przeznaczona raczej dla dzieci, ale również starszym może się ona spodobać.
Aby rozwiązać tajemnice Willi Argo i dawnego właściciela, Ulyssesa Moore'a, młodzi bohaterowie będą musieli odbyć kilka niebezpiecznych podróży w czasie, odwiedzić starożytny Egipt, osiemnastowieczną Wenecję, dwunastowieczny Ogród Wiecznej Młodości. Będą żeglować, nurkować, podróżować pociągiem, który pojawia się tylko na wezwanie odpowiednich osób, ale przede wszystkim, będą kombinować, jak ułożyć wszystkie puzzle tej zagmatwanej historii w całość. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/06/ulysses-moore-antykwariat-ze-starymi.html
Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2021-01-04, Ocena: 3, Przeczytałam,

Drugi tom zabawnej serii dla młodszej młodzieży za mną. Nie będę ukrywać, że czytamy to dla Nestora. Intryguje mnie ta tajemnicza postać. Ale jest tu też sporą dawka wisielczego humoru, więc idzie się pośmiać. Tak więc dorosły po trzydziestce też nie będzie się nudził.

Druga część opowiada o przygodach w Starożytnym Egipcie. Nasi bohaterowie pokonują wzburzone morze na pokładzie Metis i trafiają do krainy Puntu. Niestety na ich tropie jest również Pani Złodziei.

W tej części również mamy sporo zagadek i tajemnic. Wraz z bohaterami musimy odnaleźć Komnatę, której (prawdopodobnie) w ogóle nie ma i znaleźć ukryty w niej skarb.

Autor trzyma formę z części poprzedniej. Zaciekawił mnie do przeczytania kolejnych.

Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-06-13, Ocena: 4, Przeczytałam,

Może nie jest to najlepsza książka jaka czytałam, ale była dobra. Trochę rakowało mi tu jakiejś wiiększej, lepszej akcjii. Mimo to warto przeczytać o dalszych losach dzieci.

Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2018-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam,

Drugi tom przygód trójki dzieci: Jasona, Julii i Ricka. Tym razem fabuła książki rozgrywa się w dwóch miejscach: w starożytnym Egipcie oraz w Willi Argo.

Bardzo mi się podoba pomysł z e-mailami Pierdomenico Baccalario. Każdy tom zaczyna się od wiadomości e-malowej, w której Pierdomenico pisze o przesyłaniu tłumaczeń manuskryptu oraz swoich losach. Oczywiście to fikcja, ale sprawia dość fajne wrażenie.

Zacznę może od starożytnego Egiptu, w którym znaleźli się Jason i Rick. Poznali tam pewną dziewczynę i wraz z jej pomocą odkrywali następne tajemnice. Chcieli znaleźć pewną mapę. Bardzo ważną mapę. Ich śladem podążała Obliwia Newton, która nie ma tak dobrych intencji jak dzieci.

W Egipcie pojawiały się tam ciekawe zagadki, które chłopcy musieli rozwiązać. Akcja szła szybko naprzód i nie sposób było się nie nudzić. W ogóle w tym tomie zrobiło się jeszcze ciekawiej niż w tomie pierwszym, w którym dzieci dopiero zaczęły badać tajemnicę Wilii Argo.

Julia zaś wraz z Nestorem była w Wilii Argo, w której w pewnym momencie zrobiło się dość niebezpiecznie. Ale też ciekawie. Prawdę mówiąc w obu miejscach akcja trzymała w napięciu i z intensywnością czekało się na ciąg dalszy.

Obliwia Newton to postać, którą można poznać już w tomie pierwszym. Tylko poznać, bo pojawia się tylko kilka razy i nie jest jeszcze aż tak ważna dla fabuły. W tomie drugim jej rola jest już większa. Czytelnik zaś może się zastanowić nad jej postacią. Kim jest? Jakie ma intencje? Co chce osiągnąć i dlaczego? To jest ciekawa postać. Tajemnicza, wydaje się niebezpieczna, ale przede wszystkim jest ciekawa. I warta poznania.

Tom drugi również można pochłonąć bardzo szybko. Prawdę mówiąc, w ciągu jednego wolnego dnia można bez problemu przeczytać kilka tomów. Później zaś można poczuć niedosyt. Szczególnie, gdy nie ma się wszystkich tomów. :D

Lektura jest lekka, przyjemna. Napisana prostym językiem. Nadal jest wciągająca. Wydaje mi się, iż w tym tomie wciągnęłam się jeszcze bardziej. Na pewno po skończeniu tego tomu, od razu zabrałam się za następny. Nie potrafiłam przerwać czytania, gdyż naprawdę zrobiło się ciekawie.

W książeczce roiło się od zagadek. W samym Egipcie było ich kilkanaście. Każda ciekawa. Jednak nie do samodzielnego rozwiązywania. Bowiem, by jakąś zagadkę rozwiązać, potrzebna była dalsza znajomość fabuły. Chociaż, gdy już się przeczytało dalszą część, można było wpaść na ten sam pomysł, co dzieciaki. Nie były to zagadki do nierozwiązania. Rozwiązanie czasem bywało proste. Czasem zaś było ono trudne.

Podoba mi się styl autora. Potrafi on zainteresować fabułą, losami dzieci już od pierwszych stron. Pisze on ciekawie. Używa prostego języka. Jego książki nie są nudne. Raczej są pełne akcji, dzięki czemu czyta się je z zapartym tchem i chce się więcej.

Każdy tom kończy się z jakąś nierozwiązaną zagadkę. Następnym tropem, którym trzeba podążyć. Jeśli już się wciągniemy w klimat i poznamy początek, to nagle chcemy poznać środek, ale przede wszystkim koniec historii. Trudno też nie zacząć następnej książeczki, gdy wcześniejsza kończy się nową zagadką, którą pasuje rozwiązać.

Choć "Ulysses Moore" jest skierowany dla dzieci, to każdy może się przy nim dobrze bawić. Polecam. Fajne czytadło, które szybko się pochłania i każdy tom pozostawia po sobie chęć na większą dawkę czytania. :)

Wrota Czasu
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Wrota Czasu

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą...

Busola snów
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Busola snów

Od kiedy rodzina Lilych zjawiła się w miasteczku, a było to na początku lata, Applecross stało się areną tajemniczych wydarzeń. Od pewnego czasu znikają...