Upadek Kalony

Tom 0.4 cyklu Dom Nocy

Czy Ciemność naznaczyła nieśmiertelnego Kalonę tak samo jak Neferet? Czy zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary?

Upadek Kalony to opowieść, która rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w niezwykle dramatycznym finale cyklu „Dom Nocy”.

Informacje dodatkowe o Upadek Kalony:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2014-11-05
Tytuł oryginału: Kalona's Fall
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Donata Olejnik

Kup książkę Upadek Kalony

Upadek Kalony - opinie o książce

Dodatek do serii Domu Nocy. Miałam nadzieję, że w książce będzie więcej spostrzeżeń Kalony i poznam jego życie po upadku, ale autorki przygotowały coś innego. Nie polubiłam Matki Ziemi, Nyks również wydawała mi się dziecinna. Nic dziwnego, że Kalona był zazdrosny. Sądzę, że trochę go skrzywdzili. Wielki plus za to, że wyjaśniło się powstanie wampirów. Książka dla każdego fana serii. Polecam!
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Kalona, na pierwszy rzut oka najmroczniejsza postać z cyklu Dom Nocy. Przekleństwo Zoey i jej przyjaciół, zło, z którym muszą walczyć i stawić mu czoła. Ale czy Kalona naprawdę jest tak okrutny? Jakie są jego początki i co sprawiło, że stał się tym, kim jest? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w czwartej nowelce będącej uzupełnieniem cyklu, ,,Upadek Kalony". Postać Kalony fascynowała mnie już od chwili, gdy tylko pojawił się z historii Zoey Redbird. Co ja poradzę na to, że mam słabość do czarnych charakterów? Uwielbiam poznawać ich historię i zawsze staram się zrozumieć, co nimi kieruje. Kalona nie zawsze był tym, kim jest obecnie. Dawniej był wiernym towarzyszem i kochankiem bogini Nyks, chociaż Ciemność próbowała go opętać nie raz. I niestety, w końcu się jej udało. Mimo wszystko nie raz dało się dostrzec, że w tym bohaterze tkwi dobro i potrafi być honorowy. ,,Upadek Kalony" to książka, w której dowiadujemy się o tym, skąd Kalona pojawił się u boku Nyks. Zyskujemy wiedzę o jego początkach oraz informacje o tym, co wpłynęło na jego zmianę. Czy faktycznie miał powody, aby oddać się Ciemności i porzucić Nyks? To już kwestia perspektywy, ale nie sądziłam, że w przypadku jakiejkolwiek nowelki mogą mi towarzyszyć tak silne emocje. Być może jest to związane z tym, że Nyks i Kalona to prawdopodobnie najbardziej intrygujące postacie z całego cyklu, a niestety nie ma tam o nich zbyt dużo. Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiła się ta uzupełniająca nowelka. Z łatwością byłam w stanie wczuć się w postać Nyks, ale potrafiłam również zrozumieć postępowanie Kalony. Nie jest to może historia wielce rozbudowana, ale osobiście uważam, że to najlepsze z opowiadań dodanych do tej serii. Czyta się szybko, ale z ogromnym zaangażowaniem i rosnącą ciekawością. Oczywiście nie ukrywam tego, że każdy z fanów może odebrać tę historię inaczej i w zupełnie inny sposób ocenić postępowanie bohaterów, jest to w tym przypadku całkowicie normalne. Ja jednak wciąż jestem w stanie odczuć żal, ból i tęsknotę, która towarzyszyła ten dwójce. ,,Upadek Kalony" to opowieść, która odpowiada na wiele pytań i rozwiewa wiele wątpliwości, które być może pojawiły się podczas czytania cyklu Dom Nocy. Podobnie jak pozostałe nowelki, stanowi doskonałe uzupełnienie serii i naprawdę jestem zadowolona z lektury tej krótkiej powieści. Jest też jeszcze jedna istotna rzecz, która mnie oczarowała. W książce znaleźć możemy cudowne ilustracje, które przedstawiają sytuacje rozgrywające się w niej. Są tak piękne, że nie mogłam się na nie napatrzeć! Dzięki nim czytelnik z jeszcze większą łatwością może dać się porwać do książkowego świata, zżyć się z bohaterami i poczuć ten magiczny klimat i atmosferę. Gratka dla fanów Domu Nocy, zdecydowanie! www.bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-06-30, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Upadek Kalony to krótka książeczka, która odrobinę rozjaśnia to, co zostało pominięte i niedopowiedziane w cyklu Dom Nocy. Przedstawione zostały trzy postaci, które przewijają się przez cały cykl. Poznajemy Nyks, Kalonę i Ereba, dzięki czemu możemy zauważyć, jak bardzo my ludzie jesteśmy podobni do tych cudownych boskich istot. Upadek Kalony odpowiada na pytanie, z którym zmagali się czytelnicy kolejnych części Domu Nocy, skąd się wzięły wampiry? W jaki sposób zostały stworzone czy powołane do życia i dlaczego tak się stało? Niestety ci z Was, którzy będą chcieli dowiedzieć się dlaczego Kalona popadł w niełaskę, będą chyba rozczarowani. Akcja książki ledwie dotyka tego tematu. Ta część cyklu wypada blado w porównaniu do licznych, wcześniejszych publikacji. Ot, takie czytadełko na jakieś dwie godzinki. Zaletą jest bardzo przyjemny klimat i styl, którym posługują się panie Cast. Nie jest to jednak fantastyka na bardzo wysokim poziomie. Słabo wyszłoby porównanie do niektórych autorów piszących o wampirach czy nieśmiertelnych. Jednak ufam, że liczni miłośnicy tych cykli, sięgną po tę książkę. Po więcej, zapraszam - http://monweg.blog.onet.pl/2015/06/29/opowiesci-z-cyklu-dom-nocy-upadek-kalony/
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2023-06-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2023,

Upadek Kalony jest to opowiadanie uzupełniające do cyklu Dom Nocy wyjaśniające początki historii Kalony oraz Nyks. Wyjaśnia nam jak powstał Kalona wraz ze swoim bratem Erebem

Nyks jedyna Bogini, która nie opuściła ziemi. Przypadkiem napotyka Matkę Ziemię. Kobiety postanawiają się zaprzyjaźnić. Matka Ziemia w podzięce za wszystko postanawia odnaleźć towarzysza, bratnią duszę Nyks.

Przyznam, że z początku ze zdziwieniem czytałam o Matce Ziemi, jednakże gdy pojawia się Nyks, historia staje się dla mnie bardziej interesująca.

"Upadek Kalony" to jedna z krótkich powieści zdradających nam wydarzenia, mające miejsce przed akcją z głównej historii "Domu Nocy". Tym razem dowiadujemy się jak Kalona stał się tym złym, poznajemy jego początki. Jest to ciekawe uzupełnienie serii, ukazujące nam też postaci, które w głównej historii rzadko można było spotkać, choć pewne wydarzenia zdają się rozwijać zbyt szybko, skrótowo, jak na tak istotny wątek całej serii. Poza tym tę krótką, lekką powiesc czyta się szybko i nadaje się w sam raz na wolną chwilę.

Avatar użytkownika - wiesia884
wiesia884
Przeczytane:2022-08-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019, fantastyka, SF,
Naznaczona
P. C. Cast Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Naznaczona

Zoey to zwyczajna nastolatka, która dzieli życie między szkolną monotonię a rodzinną sielankę. Pewnego dnia cały jej świat staje na głowie. Zostaje...

Przysięga Smoka
P. C. Cast Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Przysięga Smoka

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przestawiają historię jednego z bohaterów cyklu - Smoka Lankforda. Zanim Bryan Lankford przybrał imię...

Forget Me Not
Julie Soto