OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Urządzenia techniki komputerowej część 2 Urządzenia peryferyjne i interfejsy

Urządzenia techniki komputerowej część 2 Urządzenia peryferyjne i interfejsy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2007
Kategoria: Informatyczne
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nowe wydanie książki zostało gruntownie zmienione w celu uwzględnienia zarówno zmian w technice komputerowej jak i dostosowania podręcznika do wymagań nowej formy egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik informatyk.Całość pracy składa się z 2 części.Pierwsza część omawia architekturę i działanie komputera. Druga część prezentuje działanie urządzeń peryferyjnych i ich współpracę z jednostką centralną.Druga część serii Urządzenia techniki komputerowej opisuje działanie urządzeń peryferyjnych oraz ich współpracę z systemem komputerowym. Szczególnie dokładnie opisana została praca urządzeń mających kluczowe znaczenie dla efektywnego działania systemu, takich jak karty graficzne, dyski twarde oraz ich interfejsy. Ponadto przedstawiona została praca portów i podstawowych urządzeń wejścia/wyjścia a także urządzeń sieciowych.Książka przeznaczona jest dla słuchaczy szkół policealnych o specjalności technik informatyk, dla uczniów technikum o specjalności systemy mikroprocesorowe oraz dla każdego, kto jest zainteresowany tym jak działa komputer.
Cień jabłoni