Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych

Prezentowany Komentarz stanowi nieocenione kompendium wiedzy dla decydentów w zakresie polityki podatkowej w spółkach, a także doradców zajmujących się problematyką podatkową. Innym osobom zainteresowanym tą tematyką, studentom, urzędnikom, niezaangażowanym bezpośrednio w obrót gospodarczy, poradnik ten pozwoli na spojrzenie na podatki spoza wąskiej perspektywy literalnego brzmienia przepisów, prezentując praktyczne zastosowanie tych przepisów w codziennych, często trudno przystających do abstrakcyjnych norm stworzonych przez ustawodawcę, realnych sytuacjach. Ustawodawca rzadko jest w stanie sprostać wyzwaniu pogodzenia sprzecznych postulatów precyzyjności i uniwersalności przepisów podatkowych. Organy ?skalne natomiast z trudem godzą wypełnianie swoich funkcji ? skalnych i zadanie strzeżenia interesów społecznych i gospodarczych. W tym gąszczu uwarunkowań poruszają się - z różnym powodzeniem - podatnicy rozdarci między poczuciem legalizmu, a skłonnością do preferowania swoich indywidualnych interesów ekonomicznych. Nasz komentarz jest profesjonalnym przewodnikiem w labiryncie problematyki związanej z opodatkowaniem spółek kapitałowych. Publikacja zachowuje w swojej warstwie formalnej układ klasycznego komentarza do ustawy z podziałem na artykuły, co pozwoli na łatwe poruszanie się po zagadnieniach podatkowych Czytelnikom przyzwyczajonym do tej formuły komentarza, a zarazem, w ramach części odnoszących się do poszczególnych przepisów, Autorzy dokonują ich wykładni z perspektywy dorobku literatury przedmiotu, orzecznictwa sądów administracyjnych, interpretacji organów podatkowych oraz własnej wiedzy i praktycznego doświadczenia. Dlatego też niniejszy Komentarz rozw?a myśli ustawodawcy zawarte w poszczególnych przepisach w formule ?od praktyków dla praktyków?. Szczególny akcent położony jest zatem na zagadnienia budzące wątpliwości w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez służby księgowe i zarządy spółek kapitałowych, a także organy podatkowe i sądy administracyjne. Autorzy rozw?ają pytania stawiane im przez klientów i uczestników szkoleń podatkowych oraz przedstawiają optymalne podatkowo odpowiedzi na te pytania, wynikające z re?eksji nad treścią przepisów, interpretacjami podatników, doradców i organów podatkowych i sądów, a przede wszystkim zrodzone z oceny bezpieczeństwa podatkowego różnych rozwiązań.

Informacje dodatkowe o Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych

Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych - opinie o książce