Uwierzyliśmy miłości i o niej świadczymy

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2008-10-17
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-89238-84-9
Dodał/a książkę:azetka79
Uwierzyć w miłość Boga, być pewnym Jego miłości względem siebie, głosić tę wiarę – to jest zasadnicze zadanie chrześcijanina. Uwierzyć w miłość Boga do wszystkich ludzi, w miłość Boga do mnie, w miłość, która sprawiła, że wydał On na śmierć krzyżową swego jedynego Syna. (...) Bóg tak dalece nas umiłował, iż byłby gotów umrzeć dla każdego człowieka z osobna, gdyby to było potrzebne dla jego zbawienia. Ta jedna śmierć objęła jednak nas wszystkich, a jej skutkiem jest odpuszczenie grzechów. Dopóki człowiek nie stanie w obliczu tak wielkiej miłości Boga, dopóki nie wierzy, że Bóg unicestwił wszystkie jego grzechy, dopóty nie dotrze do istoty chrześcijaństwa.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2016 roku,
Zwykle ciężko mi się zabrać za tego typu książki, i tutaj nie było inaczej. Jednak przekonałam się, że dobrze zrobiłam nie zostawiając tej lektury mimo wszystko. Odpowiada ona na pytania, na które nie potrafiłam znaleźć odpowiedzi wcześniej np. "Kim właściwie jest Duch Święty i jak się nim napełnić?", albo "Czemu każdy wierny musi iść i głosić ewangelię". Proste pytania, a czasem trudno znaleźć odpowiedź, która by do nas trafiła. Jednak nic dziwnego, że to właśnie Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki takiej odpowiedzi udziela. Polecam każdemu wgłębienie się w jego słowa.