Uwikłane

Tom 9 cyklu Pretty Little Liars

Kolejny tom popularnej serii „Pretty Little Liars”

Po pamiętnych wakacjach na Jamajce Emily, Aria, Spencer i Hanna próbują rozpocząć nowe życie. Niestety przeszłość upomina się o nie w najmniej oczekiwanym momencie, a tajemniczy nadawca SMS-ów znów wkracza do akcji.

Czy dziewczyny przyznają w końcu, że w starciu z A. nie mają szans?

Informacje dodatkowe o Uwikłane:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży

Uwikłane - opinie o książce

Avatar użytkownika - nichols
nichols
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki wyzwanie 2016,
W "Uwikłanych" Sary Shepard akcja się zagęszcza. Cztery Kłamczuchy wakacje spędziły na Jamajce, która, choć miała być marzeniem, okazała się koszmarem. Czytając, miałam wrażenie, że zagrywki A. nie są już niewinne, jak były w pierwszej części. Teraz A. się zmieniła i knuje, jeszcze bardziej niż przedtem. A dziewczyny pakują się w coraz większe kłopoty. Weźmy na przykład Hannę, która ukradła 10 tysięcy dolarów z sejfu ojca i doprowadziła do zwolnienia jednego z pracowników. Aria zrzuciła Klaudię z wyciągu, a teraz zawistna i mająca asa w rękawie Finka, zrobi wszystko, by zdobyć Noela. Spencer nie potrafi trzymać języka za zębami, ale o tym wiemy nie od dzisiaj. Zdradziła przecież sekret swojego brata/chłopaka/kim on dla niej jest. A Emily molestowana przez ojca przyjaciółki sprawiła, że pewna rodzina się rozpadła. A także uratowała osobę, która niezbyt zasługuje na przeżycie. Nasze Kłamczuchy nieźle nabałaganiły, prawda? Ale to jeszcze nie wszystko. To, co stało się na Jamajce, zostaje na Jamajce? Niekoniecznie. Zabicie niewinnej osoby będzie niczym wysypka, która nie daje o sobie zapomnieć. A jakie będą konsekwencje tych wszystkich czynów? O tym możemy się przekonać, tylko czytając kolejne części.
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Po skończeniu ósmej części "Pretty Little Lias" byłam ciekawa co nowego wymyśliła autorka. W końcu wszystkie tajemnice zostały już wyjaśnione, a życie głównych bohaterek zaczęło się znowu układać. Po przeczytaniu "Uwikłanych" muszę przyznać, że książka jest dość interesująca, pisana w sposób wciągający czytelnika. Nie zdradza od razu całości skrywanych tajemnic, pokazuje tylko ich zarys i stopniowo odkrywa resztę. Mimo to jestem troszeczkę rozczarowana .Momentami mam wrażenie, że książka jest pisana na siłę. Denerwuje mnie zachowanie głównych bohaterek i tworzenie coraz bardziej naciąganych i absurdalnych wątków.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Po pierwsze : Kocham tą okładkę :) Ojejku, mogłabym się rozpływać nad tą książką nieustannie! I chociaż to już 9 część PLL, to i tak jest cudownie napisana z porywającą fabułą i nowymi tajemnicami które mrożą krew w żyłach. No i książka jak zwykle zostawia po sobie wiele nurtujących pytań, na które otrzymamy odpowiedź w następnej części. Nie mogę się doczekać! Ten przyjemny dreszczyk podniecenia kiedy poznajemy coraz to nowe tajemnice jest naprawdę bezcenny. :)Wielkie ukłony dla autorki za to że nawet 9 część potrafiła napisać po mistrzowsku i moim zdaniem najlepiej ze wszystkich dotychczasowych.
Widocznie jestem nienasycona. Nie mogę się doczekać, co będzie dalej, choć znowu dostrzegłam pewne przesady.
Avatar użytkownika - sarczyx
Przeczytane:2014-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Perfekcyjne
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Perfekcyjne

Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker – wszystkie dążą do perfekcji bez względu na cenę. Połączyła je nienawiść do przystojnego kobieciarza Nolana...

Nigdy, przenigdy
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Nigdy, przenigdy

Niewiele pamiętam ze swojego życia, pozostały zaledwie przebłyski wspomnień. Wiem jedno: nie tak dawno miałam wszystko – wspaniałych przyjaciół...