Opis ksiązki
Kup Teraz

Uzdrowiciel

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2009-05-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788323859154
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:dona
Jonah Grey Wolf jest człowiekiem znikąd - jako roczne dziecko pojawił się w zagadkowy sposób w małej osadzie na Alasce, gdzie przygarnął go miejscowy lekarz. Gdy Jonah dorasta, odkrywa, że ma moce uzdrowicielskie i niezwykły kontakt ze zwierzętami. Gdy ktoś próbuje go porwać i wykorzystać dla zysku jego talent, Jonah postanawia prowadzić życie wędrowca. Przemierza kraj, nigdzie nie zatrzymując się na dłużej. Wierzy, że w ten sposób zgubi pościg. W górach poznaje tajemniczą Luce. Oboje są samotnikami, ale szybko odnajdują wspólny język, zaczynają nawet snuć marzenia o przyszłości. Niestety prześladowcy Jonaha nadal podążają jego tropem, są coraz bliżej - zdesperowani i gotowi na wszystko... [Wydawnictwo Mira, 2009]
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - fantastyka 2016",52 książki w 2016 r.,
Robił to, do czego został stworzony, co było jego powołaniem. (s. 221)
W me ręce trafiła książka Sharon Sali ,,Uzdrowiciel". Nie byłoby nic w niej dziwnego, gdyby nie okładka - głowa wilka na tle górskiego krajobrazu.
Na Alasce w miejscowości Snow Valley w 1977 roku miało miejsce niezwykłe zdarzenie. Do centrum miasteczka weszła wilczyca z uczepionym jej grzbietu prawie dwuletnim dzieckiem. Zostawiła chłopca na środku ulicy i uciekła. Mały trafił pod opiekę doktora. 2 lata później okazało się, że chłopiec, Jonah Szary Wilk, ma niezwykłe zdolności:
Jonah nie rozumiał, skąd ten jego kontakt ze zwierzętami, ale akceptował go bez prób wyjaśnienia, tak jak akceptował swoją zdolność uzdrawiania. Wszystko to było niezwykłe, dziwne i skomplikowane. (s. 16)
Uzdrowienie martwej wiewiórki zrobiło wrażenie na ludziach. Dziwna melodia wypowiadanych słów, światło bijące od rąk chłopca to nie były normalne rzeczy, to były fantastyczne zdolności. Uzdrowicielskie możliwości i niezwykły kontakt ze zwierzętami rozwinęły się z biegiem czasu. Oprócz niezwykłej więzi ze zwierzętami, których mowę rozumiał, widzenia ludzki myśli, potrafił węszyć za człowiekiem jak pies tropiący, taki miał czuły nos. A i zdarzało strzelić mu się z palca niebieskim elektrycznym błyskiem.
Jonah czuł w sobie narastającą moc. Nigdy nie wiedział, skąd przychodziła, skąd się brała, ale wiedział, jak jej używać. (s. 77)
Nie miał prawa osądzać, kto umrze, a kto przeżyje. Jego talent był dla wszystkich. I tak oto pewnego razu pomógł bogatemu mężczyźnie śmiertelnie zranionemu przez grizzly'ego. Od tej pory jego życie zamieniło się w koszmar. Stał się ofiarą, zwierzyną łowną, gdyż Bourdain chce go porwać i wykorzystać jego talent dla własnych egoistycznych celów. Cena miliona dolarów za głowę uzdrowiciela jest kusząca. Wielu najemników próbowało złapać Jonaha, ale z marnym skutkiem. Przez 10 lat młody Indianin wędruje po kraju i nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, by w ten sposób zgubić pościg. Trafia do miasteczka Littel Top i tam poznaje Lucy.
Tych dwoje ludzi, samotników poturbowanych przez życie zaczyna łączyć szczególna więź. Miłość ich odmienia, ale bycie ze sobą wiąże się z niebezpieczeństwem. Oboje żyją w strachu. Każde z nich ma swego wroga: Jonah - milionera, Lucy - tajemniczego prześladowcę, który od miesięcy czyha na nią... Przyszłość dwojga zakochanych młodych ludzi stoi pod znakiem zapytania.
Książkę połknęłam. Fascynowały mnie fantastyczne, uzdrowicielskie moce Jonaha, jego niezwykła więź z dzikimi i udomowionymi zwierzętami. Ot tak sobie rozmawiał z kuguarem czy z myszką na temat jej wyprowadzki z domu Birdie do kurnika, bo w oborze w sianie jest wąż. To, jak uzdrawiał ludzi i zwierzęta, za każdym razem mnie na nowo zaczarowywało, choć z drugiej strony wiedziałam, że jego zdolności w ludziach budziły często niezdrowe reakcje, których konsekwencje ponosił on. Szkoda mi go było. Mała Lucy byłaby dla niego doskonałą partnerką na życie, gdyż dla uzdrowiciela liczyły się przede wszystkim rodzina i wolność. Ale moje serce skradła 80-letnia staruszka Birdie, u której Jonah zaczął pracę. Krewka babcia i niezwykle uparta, bardzo żywotna, nieco sceptyczna i samotna. Jej pytania do Indianina to małe przesłuchanie policyjne. Górska madame! A i mieszkańcy Littel Top to ciekawa zbieranina.
Akcja łączy w sobie sensację z fantastyką i romansem. Wątek miłosny dość szybko się rozwija, a wynika to z faktu niezwykłego połączenia dusz. Fantastyczne zdolności Jonaha czytelnik obserwuje przez całą powieść, zaś sensacja... jest, i to nie jedna! Zakończenie powinno zadowolić wszystkich, choć ja bym chciała poznać dalsze losy Indianina i jego daru, z jednej strony błogosławieństwa, a z drugiej przekleństwa.
,,Uzdrowiciel" to książka o człowieku, który walczy o swoje szczęście i spokój, którego niesamowite zdolności i fantastyczne umiejętności pomagają innym ludziom, dobrym ludziom. Dobra lektura dla relaksu z dreszczykiem.

bietrix1 plusminus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Książka zapowiada się naprawdę bardzo pasjonująco.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dona Linia koment
Przeczytane:2013-09-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Uzdrowiciel Dom w San Francisco. Dzieci szejka
Tara Pammi, Lynn Raye Harris
Okładka - Uzdrowiciel Dama do towarzystwa
Anne Ashley
Okładka - Uzdrowiciel Zamorska posiadłość
Bronwyn Scott
Okładka - Uzdrowiciel Zatańcz dla mnie. Zamek w Kornwalii
Carole Mortimer, Jennie Lucas
Okładka - Uzdrowiciel Zmysłowa panna młoda. Trzydzieści dni i nocy
Yvonne Lindsay, Andrea Laurence
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów