Vaclav i Lena

Panie i Panowie, oto premiera - z dalekiego kraju iluzji, po raz pierwszy przed Wami: Vaclav Wspaniały oraz jego piękna asystentka Lena! Na strój każdego szanującego się magika składa się: peleryna (czarna), cylinder (w razie braku należy użyć kartonu i taśmy klejącej) oraz rękawiczki (białe, w ekstremalnych sytuacjach mogą zostać zastąpione lekarskimi). Niezbędny jest również szeroki repertuar zadziwiających sztuczek, a przede wszystkim zapierająca dech w piersiach urocza asystentka. Do magii należy bowiem podchodzić profesjonalnie. Zwłaszcza gdy ma się dziesięć lat i marzy o karierze Davida Coperfielda. Vaclav, wspierany przez dziewięcioletnią Lenę przygotowuje po kryjomu swój pierwszy pokaz. Oprócz wspólnej tajemnicy łączy ich również pochodzenie - szare przedmieścia Nowego Jorku pełne są rodzin rosyjskich imigrantów. Nagłe zniknięcie Leny w przeddzień występu nie ma jednak nic wspólnego z trickiem iluzjonisty - prawdziwa magia zaś rozpocznie się dopiero, kiedy spotkają się ponownie, po wielu latach. Aby ochronić rodzące się między nimi uczucie będą znów musieli zaufać sobie bezgranicznie oraz stawić czoła ponurym sekretom, które skrywa przeszłość.

Informacje dodatkowe o Vaclav i Lena:

Kup książkę Vaclav i Lena

Vaclav i Lena - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-08-30, Mam,

Lena i Vaclav są najlepszymi przyjaciółmi, ale wiele tajemnic i problemów sprawia że zostają rozdzieleni, Lena nagle znika. Na początku książki kiedy poznajemy Vaclava i Lenę są jeszcze dziećmi których rozumowanie Haley Tanner znakomicie ujęła, podczas czytania pierwszej części książki można pomyśleć że czytamy sielankę.

Przyjaciele chodzą razem do szkoły, odrabiają lekcje i uwielbiają magiczne sztuczki. Pewnego dnia Lena nie przychodzi do szkoły i tu zaczyna się problem. W kolejnych częściach książki kiedy Lena i Vaclav są już nie mal dorośli, ale nadal rozdzieleni, dowiadujemy się wielu mrocznych sekretów i tajemniczych wydarzeń.

Wstrząsnęła mną historia małej Leny, jej przeszłość. Kiedy dziewczyna przypomina sobie swoją przeszłość "rozsypuje się" nie wie co zrobić, chce tylko zapomnieć.
Lena kiedy ma już 17 lat postanawia skontaktować się ze swoim dawnym przyjacielem, za którym w głębi duszy bardzo tęskniła przez ostatnie lata. Znowu się spotykają i jest wspaniale, do momentu...

Niesamowita historia, pisana bardzo przekonywająco zarówno z perspektywy dzieci, młodzieży, obojętnej ciotki czy nadopiekuńczej matki. Całą książkę czyta się szybko i płynnie, a gdzieś w połowie książki, gdy akcja zacznie się toczyć coraz szybciej, wprost nie można się od niej oderwać.

Brakuje mi nieco w książce zakończenia, ale właściwie na swój sposób się skończyła, a dalsze wydarzenia można wyobrazić sobie samemu.

Książka ta bardzo mi się podobała i serdecznie ją wszystkim polecam! :)

Przepiękna, bajkowa historia przyjaźni dwojga imigranckich dzieci: Vaclava i Leny, z których jedno niespodziewanie znika. Powieść o walce o marzenia, o szukaniu własnej tożsamości, o trudnościach życia w obcym kraju. Chwilami bolesna, ale piękna.