Visual Basic 2010. Od podstaw

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-01-07
Dodał/a książkę:helion

Zostań specjalistą języka Visual Basic 2010!

• Szczegółowy opis tworzenia aplikacji
  • Programowanie obiektowe z pomocą języka Visual Basic 2010
  • Debugowanie oraz obsługa błędów
  • Współpraca z bazami danych

Visual Basic 2010 to najnowsza wersja języka programowania Visual Basic .NET, jednego z języków współpracujących ze środowiskiem Visual Studio 2010. Jego największe zalety to łatwość stosowania i szybkość tworzenia szerokiego wachlarza aplikacji, od tych przeznaczonych dla systemu Windows, poprzez aplikacje internetowe, aż po te zaprojektowane dla urządzeń mobilnych. Platforma .NET daje programistom języka Visual Basic 2010 możliwość tworzenia w pełni obiektowych programów, napisanych za pomocą klas bazowych wspólnych dla wszystkich języków obsługiwanych przez Visual Studio 2010.

Dzięki tej książce poznasz zagadnienia potrzebne do tworzenia własnych programów w języku Visual Basic 2010. Naucz się podstaw budowania aplikacji Windows Forms, obsługi błędów oraz debugowania własnego kodu. Poznaj sposoby programowania obiektowego i zastosuj je w swoich aplikacjach. Dowiedz się, jak współpracować z zewnętrznymi bazami danych, tworzyć aplikacje sieciowe oraz używać języka XML w swoich programach. Zdobądź wiedzę niezbędną do tego, aby budować profesjonalne aplikacje, które wykorzystują wszystkie możliwości języka Visual Basic 2010.

• Aplikacje Windows Forms
  • Wykorzystanie języka XML
  • Wdrażanie aplikacji
  • Współpraca z bazami danych
  • Obsługa błędów

Dołącz do grona najlepszych programistów języka Visual Basic 2010!