W blasku księżyca

W długo wyczekiwanym trzecim tomie "Opowieści rodu Otori" autorka po raz kolejny wprowadza czytelnika w magiczny świat średniowiecznej Japonii, krainy rytuałów i kodeksów, surowego piękna i lojalności. Tym razem spotykamy bohaterów Takeo, głowę rodu Otori, oraz jego ukochaną Kaede tuż po ich tajemnych zaślubinach. Zbliża się wiosna. Małżonkowie, nareszcie razem, przygotowują się do odzyskania i wzmocnienia odziedziczonego po przodkach imperium. Ale kiedy zwycięstwo wydaje się bliskie, znów ktoś staje na przeszkodzie do ich szczęścia. Kochankowie zostają rozdzieleni. Takeo po raz kolejny musi dowieść swojej odwagi. Czy spełni się tajemnicza przepowiednia: Twoje ziemie rozciągać się będą od morza do morza, ale pokój przyjdzie za cenę krwi. Pięcioma bitwami okupisz swój pokój, czterema, które wygrasz, i jedną, którą przegrasz.

Informacje dodatkowe o W blasku księżyca:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7414-133-6

Kup książkę W blasku księżyca

W blasku księżyca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vanillivi
Vanillivi
Przeczytane:2012-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
bardzo dobra książka

W tym tomie bardzo dużo się dzieje.  Potajemny ślub Takeo I Kaede wywołuje poważne konsekwencje.  Wydaje się, że chłopak ma damych wrogów.  Jednak okazuje się,

ze ma też wiele zwolenników.  Teraz już musi stanać do otwartej konfrontacji.

Jest tu masa zwrotów akcji.  Głównym  motywem jest lojalność i honor. Oraz przesłanie, że nigdy nie wolno tracić nadziei..

Początkowo  "Opowieści  rodu Otori" miało być  trylogią. I ten tom jest pomyślany jako ostatni. Nawet mamy epilog podsumuwujacy wydarzenia.  I szczerze mówiąc  nie wiem  czy sięgnę pomkolejne tomy. Nie wiem  czy chcę wiedzieć co się  wydarzyło  później.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Kaede i Takeo ruszają by odzyskać swoje ziemie. Kaede zostaje uwięziona przez Pana Fujiware i zmuszona do ślubu z nim, gdyż wszyscy jej małżeństwo z Takeo uważają za nieważne. Takeo traci dwa palce podczas walki z mistrzem Plemienia Kikuta. Japonię nawiedzają trzęsienia ziemi i spowodowane nimi pożary grzebią wielu ludzi. Słowem, ciężkie przeżycia czekają bohaterów w tym tomie. Na koniec wreszcie Kaede i Takeo spotykają się i z epilogu dowiadujemy się, że doczekali się trzech córek ( w tym bliźniaczek że zdolnościami Plemienia).

Avatar użytkownika - lucter
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
The Harsh Cry of the Heron
Hearn Lian0
Okładka ksiązki - The Harsh Cry of the Heron

Otori Takeo and Kaede have ruled the Three Countries peacefully for over sixteen years, following the events laid out in the epic Tales of the Otori. They...

Na posłaniu z trawy
Hearn Lian0
Okładka ksiązki - Na posłaniu z trawy

Czy w skomplikowanej hierarchii społecznej, wśród spiskujących klanów i tajemnych sojuszy jest jeszcze miejsce dla młodzieńczych wzruszeń? W drugim tomie...