W bliskości Słowa Bożego

Data wydania: 2015-04-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-277-1021-5
Dodał/a książkę:inka
Ksiądz dr Jerzy Niestępski, wychodząc naprzeciw słuchaczom, przygotował zbiór homilii do publikacji w postaci książkowej. Sądzę, że jego wykształcenie homiletyczne i wieloletnia posługa słowa Bożego w duszpasterstwie oraz w pracy rekolekcyjnej miały znaczący wpływ na treść homilii zawartych w tej publikacji. Jestem przekonany, że to opracowanie będzie pomocne duszpasterzom w głoszeniu słowa Bożego we wspólnotach parafialnych, a być może stanie się także dobrą lekturą dla wiernych. (Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński)

Autor homilii wiernie przybliża słowo Boże czytane w liturgii na określony dzień i aktualizuje je w konkretnych warunkach egzystencjalnych. Prawdę Bożą przekazuje pięknym, jasnym i zrozumiałym językiem, przystępnym dla słuchaczy i tworzy ciepłą atmosferę. Biorąc pod uwagę objętość homilii zawartych w zbiorze, należy zauważyć, że są one w miarę krótkie, na około kilkanaście minut, a czas ich wygłoszenia będzie zależny od tempa mowy i wielkości przestrzeni sakralnej. Homilista sprawia, że głoszone przez niego słowo rzeczywiście jest bliskie słuchaczom, którzy szukają Boga, pragną ciągle z Nim się jednoczyć, trwać w bliskości duchowej ze Stwórcą i Zbawicielem. Istotna jest bowiem gruntowność i prostota wykładu kerygmatu oraz głęboka motywacja, która pobudza do naśladowania Chrystusa, wypełniania Jego Ewangelii. (Ks. prof. dr hab. Jan Twardy)

Seria VERBUM DOMINI poświęcona jest refleksji na słowem Bożym, obecnym w życiu każdego chrześcijanina, działającym w świecie oraz rozważanym w liturgii Kościoła.
Okładka - W bliskości Słowa Bożego Polskie Archiwum X
Mariusz Nowak, Piotr Litka, Bogdan Michalec
Okładka - W bliskości Słowa Bożego Bezimienni
Mirosława Kareta
Okładka - W bliskości Słowa Bożego Pierwszy Murzyn RP. Brian Scott o Polsce, mediach i polityce
Brian Scott, Maria Mazurek
Okładka - W bliskości Słowa Bożego Przewodnik po kognitywistyce
Redakcja Józef Bremer SJ
Okładka - W bliskości Słowa Bożego Piękno zbawi świat?
Jan Paweł Strumiłowski OCist