W cieniu płonących świec

Calliope ?Calley? Dakin jest ukochaną córeczką tatusia, co wielce irytuje jej matkę Robertę. Prawie jak to, że dziewczynka słyszy rzeczy, których dziecko słyszeć nie powinno i wie rzeczy, których dziecko za nic w świecie nie powinno wiedzieć...Calley ma zaledwie siedem lat, kiedy jej ojciec zostaje brutalnie zamordowany i poćwiartowany przez dwie kobiety, bez wyraźnego motywu. Calley z matką muszą uciekać do Pensacola Beach, gdzie w domu identycznym jak ten, w którym mieszkała prababcia Calley, czeka na nie obca kobieta. Wie, kim jest Calley, i chce mieć nad nią władzę.

Informacje dodatkowe o W cieniu płonących świec:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d

Kup książkę W cieniu płonących świec

W cieniu płonących świec - opinie o książce

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Calliope (Calley) jest na każdym kroku strofowana przez swoją matkę, nękana przez starszego brata i znienawidzona przez babkę. Jedyną, bliską osobą, która darzy ją sympatią, jest jej ojciec – właściciel salonów Forda. Dla niego dziewczynka jest oczkiem w głowie. Niestety, Calley szybko go traci. Dwie pracownice hotelu porywają Joe Dakina...

Sytuacja wygląda absurdalnie, gdyż kobiety podpisują się pod żądaniem okupu, a mimo to nikt nie traktuje listu poważnie. Porwany zostaje w bestialski sposób okaleczony, zamordowany i pocięty na kawałki, a ktoś kradnie kilka części ciała z jego szczątków. Kobiety od razu przyznają się do zbrodni i potrafią z najmniejszymi szczegółami opowiedzieć wszystko, co zrobiły. Nie potrafią natomiast wyjaśnić, dlaczego to zrobiły. Zostają skazane na krzesło elektryczne, jednak nie dochodzi do wykonania wyroku, ponieważ obie rozstają się ze światem w zupełnie innych okolicznościach.

Dziewczynka i matka uciekają z miasta. Znajdują schronienie w domu wyglądającym identycznie jak spalony przed laty dom prababki dziewczynki, u kobiety, która wykazuje wyjątkową troskę o Calliope. Kilka lat zajmie dojrzewającej dziewczynce odkrycie prawdy na temat swój i swoich przodków oraz powodów zainteresowania nią pewnych osób.

Książka łączy w sobie realizm magiczny z powieścią gotycką. Świat pokazany oczami dziecka, mimo mrocznej atmosfery i niepokojących wydarzeń, wydaje się zabawnie poważny. Napisana z niezwykłą lekkością i dużą dozą humoru, czyta się bardzo dobrze już od pierwszej strony.

W cieniu płonących świec to wspólne dzieło dwojga autorów, przy czym jeden z nich pracę rozpoczął, a drugi dokończył. Pierwszym z nich był Michaell McDowell – autor serii Blackwater, scenariuszy do Soku z żuka i Opowieści z krypty, a druga osoba to Tabitha King (żona pisarza Stephena Kinga) – autorka powieści (Capetakers, One on One), nowel i wierszy, nie wydanych dotąd w Polsce. McDowell umarł, pozostawiając częściowy rękopis i notatki. W oparciu o ten materiał Tabitha King wywiodła własną wizję dalszego rozwoju wypadków, które w pierwotnym zamyśle zarysowały się w wyobraźni McDowella. Fakt, że książka powstała w tak nietypowy sposób, może być dodatkową zachętą do poznania tajemnic kryjących się w cieniu płonących świec.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789