W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

Książka znanego psychiatry amerykańskiego o wielkich walorach dydaktycznych. Przedstawia zagadnienie stosunków międzyludzkich w kategoriach tzw. analizy transakcyjnej. Omawia typowe sytuacje społeczne, ujmując je w konwencji "gier". Uczy sposobów poprawy wzajemnych kontaktów między ludźmi, pozwalając czytelnikowi lepiej zrozumieć zarówno siebie, jak i drugiego człowieka. W książce przedstawiono 30 typowych sytuacji społecznych, analizując je w konwencji tzw. "gier". Pozycja składa się z 3 części:część 1 zawiera teorię potrzebną do analizy i jasnego zrozumienia gier,część 2 prezentuje opisy poszczególnych gier,część 3 mieści w sobie materiał kliniczny i teoretyczny, który pozwala zrozumieć, co znaczy być wolnym od gry.Obecne, piąte wydanie pracy, zawiera zmiany w terminologii i ujęciu tematu, oparte na głębszych przemyśleniach autora, dalszych lekturach oraz nowym materiale klinicznym. Pozycja stanowi interesującą lekturę przede wszystkim dla psychologów, terapeutów i pedagogów.

Informacje dodatkowe o W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich

W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, psychologia,
Bardzo prosto i zrozumiale wyłożona teoria translacyjna. Po przeczytaniu tej książki o wiele łatwiej zrozumieć zachowania tak wielu osób! Autor opisuje, że każdy z nas komunikuje się z trzech poziomów: dziecka, rodzica i dorosłego. W zależności od okoliczności od naszego nastawienia np czy boimy się w danej sytuacji, czy jest nam smutno, czy raczej chcielibyśmy pomóc, staramy się być empatyczni wchodzimy w jedną z tych ról. Cały problem polega na tym, że nasz rozmówca, partner, szef czy przyjaciel też wchodzi w jakąś rolę no i tu jest cała plejada możliwości i konfiguracji, które albo prowadzą do komprmisu, ale zaogniają konflikt niespełnionymi oczekiwaniami. POLECAM!
Avatar użytkownika - Lenalee
Lenalee
Przeczytane:2010-07-28, Przeczytałam, Mam,
Spojrzenie na stosunki międzyludzkie poprzez pryzmat gier. Ciekawa koncepcja. Sprawia to, że książka jest naprawdę ciekawa i interesująca. Ja osobiście byłam zaskoczona, jak niektórzy potrafią manipulować nie tyle sytuacją, co innymi ludźmi. Miła lektura.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2022,

"W co grają ludzie" to książka opisująca relacje międzyludzkie. Omawia się tutaj szczegółowo różne sytuacje za pomocą analizy transakcyjnej. Poznanie tytułowych "gier" pozwala na zgłębienie wiedzy na temat tego, jak wyglądają różne relacje, dlaczego tak przebiegają i co oznacza takie a nie inne zachowanie. Książka może pomóc w rozwijaniu samego siebie. Możemy się dowiedzieć dlaczego coś robimy i pracować nad tym, co nam nie pasuje. Ułatwia też lepsze rozumienie drugiego człowieka. Wszystko prowadzi do poprawienia kontaktów z innymi - unikania wpadania w niechcianą "grę" , nauczenia się co oznacza dana "gra" i o co naprawdę chodzi osobie, która ją stosuje. Książka jest bardzo ciekawa, wciągająca i przedstawia całe zagadnienie w przystępny sposób nawet dla kogoś, kto nie ma do czynienia z psychologią na co dzień.

Avatar użytkownika - ilonar2301
ilonar2301