W krzyżowym ogniu

5.4
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-05-01
Dodał/a książkę:dona
Alex Cross i Bree Stone są nieomalże w drodze do ołtarza, gdy dochodzi do morderstwa. Ofiarami zabójcy padają dwaj skorumpowani mieszkańcy Waszyngtonu – sprzedajny kongresman oraz stosujący pokrętne machlojki lobbysta. Wkrótce giną kolejni zdeprawowani politycy. W mediach wrze – opinia publiczna chce wiedzieć, czy zabójca jest samotnym bohaterem, który postawił sobie za cel oczyszczenie kręgów władzy, czy członkiem samozwańczej straży obywatelskiej.

Po kolejnej fali zabójstw do sprawy zostaje oddelegowany agent FBI, Max Siegel, człowiek, który kompletnie nie umie dogadać się z Crossem i wszczyna wojnę o zakres kompetencji własnych i detektywa. Niebawem staje się jasne, że zabójca jest zawodowcem zbrojnym w wiedzę o wszystkich zwyczajach swoich ofiar i że musi współpracować z kimś z wewnątrz elit. Niestety, obecność Siegla jest dla Alexa bardziej przeszkodą niż pomocą. Cross musi użerać się z nadgorliwym agentem, tropić snajpera i planować ślub. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się również Kayle Craig, śmiertelny wróg detektywa, który wybrał sobie znakomity czas na zemstę.
wages plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Jak przeczytałam notkę na okładce książki o seryjnym mordercy po operacji plastycznej to zwątpiłam. Ale na szczęście miło się rozczarowałam. Książki Pattersona chyba nie potrafią nudzić. Szybka i zwarta fabuła, króciutkie rozdziały, które uwielbiam i historia, która wbrew pozorom nie jest kiczowata. Patriota i Szalony Matematyk zabijają ludzi w Waszyngtonie. Alex Cross stara się znaleźć w ciągu jednej doby jeszcze kilka dodatkowych godzin, aby poradzić sobie z natłokiem spraw. W tak zwanym międzyczasie czyni przygotowania do ślubu i wesela. Żeby nie było za mało wszystkiego, okazuje się, że Kyle Craig - jego były przyjaciel i śmiertelny wróg - szykuje się do zemsty.... Nie martwcie się jednak. Happy end gwarantowany :)
basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Dalszy ciąg śledztw Alexa Crosa.Pierwsze śledztwo wiąże się z zabijaniem przez snajperów ludzi na wysokich stanowiskach, którzy wykorzystują sytuację dla własnego dobra.
Następne przestępstwo to martwi ludzie z wycinanym na skórze znakami matematycznymi.
W śledztwie pomaga agent FBI Max Siegel, który nie jest prawdziwym Siegelem.Prawdziwego Siegela zabił wróg Crosa, Kyle"a Craigs i przybrał jego twarz.
Craigs chce zabić Crosa aby zemścić się za wcześniejsze aresztowanie.
Jak ktoś lubi kryminał ale z szokujacymi morderstwami polecam
HouseOfBooks Linia koment
Przeczytane:2016-08-12, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Sumire Linia koment
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-05-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2015-05-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,