W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek

Inteligentnie, z reguły na wesoło i niemal bez żadnych zahamowań poczynają sobie znane anglosaskie pisarki, ukryte pod pseudonimami. W tomie m.in. pikantna wersja "Księżniczki na ziarnku grochu" z pistoletem i... szpicrutą, historia oziębłej pracownicy pewnego wydawnictwa, odwiedzającej pisarza, rzecz o tajemnicach alkowy angielskiej królowej i opowieść o naukowcach, którzy wypróbowują specjalny lek na dobry seks. Pyszna zabawa, choć nie dla pruderyjnych!

Informacje dodatkowe o W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-02-03
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-247-16-500
Tytuł oryginału: In Bed With...
Tłumaczenie: Jan Kraśko

Kup książkę W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek

W łóżku z...Bezwstydnie szczere erotyczne opowiadania znanych pisarek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2015-08-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Wypatrzyłam tę pozycję na półce bibliotecznej i stwierdziłam: czemu nie? Dorosła jestem, a dobrze napisane opowiadania erotyczne mogą być naprawdę ciekawym doświadczeniem.Okładka zachęciła, tytuł zachęcił. Jednym słowem szybko zdecydowałam, że chcę przeczytać tę książkę. Tak samo szybko przekonałam się, że pod pojęciem 'bezwstydnie szczere' rozumiem zupełnie coś innego niż autorki opowiadań z tego zbioru. Myślałam, że będą to zwierzenia, opisy ważnych i wyjątkowo erotycznych momentów, a tu bezwstydność ograniczała się jedynie do wulgarnych i prostackich opisów współżycia, które w zależności od opowieści przybierało inną formę. Na dodatek okazało się, że względne jest też pojęcie 'znane pisarki'. Nie słyszałam o żadnej z nich. Książka jest koszmarnie przetłumaczona. Tak jakby całkowicie ominęła ją korekta, a tłumacz na chwilę zapomniał, jak buduje się zdania w naszym języku. Literówki, zdania nielogiczne, styl toporny i irytujący. Chwilami traciłam wątek, gubiłam sens i to nie dlatego, że czytałam nieuważnie. Oj, kiepsko, zdecydowanie ktoś nie przyłożył się do porządnego opracowania tej pozycji. Problem mam też z charakterystyką treści tegoż dzieła. Faktycznie było erotycznie, ale w bardzo niesmaczny sposób. Nie mam nic przeciwko bezpośredniości i nazywaniu rzeczy po imieniu, nie wymagam określeń pięknych i górnolotnych, ale zabrakło mi w tym wszystkim wyczucia. Można napisać scenę erotyczną tak, że człowiekowi robi się gorąco, a wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach niczym mała lokomotywa. Można też spłycić ją do granic możliwości. W książce dużo scen zostało spłyconych, trącały opisami rodem z porno-gazet, a ja nastawiłam się na kawałek dobrej! erotycznej literatury. Niestety tego nie znalazłam. Znalazłam za to różnorodność sytuacji i mnogość postaci. Uświadomiłam sobie, że 'w łóżku z...' może się znaleźć każdy niezależnie od wieku, orientacji, koloru skóry, wykształcenia, zajmowanej pozycji społecznej i upodobań. Takie same potrzeby ma młoda dziewczyna, jak i 65-letnia pani i tak naprawdę żadne fantazje nie są dziwne, żadne marzenia nie są niezwykłe, a to, co sprawia przyjemność, pobudza, podnieca, odpręża i rozładowuje napięcie, jest potrzebne. I każdemu potrzebne jest coś innego, jednemu w tematyce erotycznej wystarczy absolutne minimum, inny fantazjuje skrycie o lataniu ponad ziemią. Nie ma tematów i potrzeb mniej lub bardziej wstydliwych, wszystko, co człowieka uszczęśliwia, jest naturalne i tak powinno być traktowane - z prostotą, z szczerością (byle ze smakiem!). Książka miała ogromny potencjał, jednak nie uważam, że został wykorzystany. Zmęczyłam z umiarkowanym zainteresowaniem, chociaż nie zaprzeczam, że w kilku momentach bawiłam się wybornie - troszkę za sprawą akcji, trochę za sprawą oryginalnego języka autorek (tudzież nieudolnej pracy tłumacza). Najbardziej urzekł mnie pan w szesnastowiecznym stroju, który machał swoją nagą... szpadą i oznajmił wybrance swego serca, że nie zawiedzie i zaspokoi jej chuć. Kilka stron dalej jedna pani radośnie sapała, czym wprawiła mnie w tak samo radosny nastrój. Inna miała skórę gładką, jak lody waniliowe, a jeszcze inna nie odpowiedziała, tylko podała (jakiemuś jemu) swoje usta (na tacy?). Literackie kwiatki tego pokroju ubarwiły mi czytanie i dzięki temu nie będę wspominać całości jedynie źle. Nie mogę polecić tej książki, raczej radziłabym się trzymać od niej z daleka.
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2013-08-16, Ocena: 1, Przeczytałam,
Zbiór opowiadań jako całość oceniam przeciętnie; spora część opowiadań po prostu słaba, ale znalazło się kilka całkiem dobrych.
Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2019-09-07, Ocena: 3, Przeczytałem,

Żadko czytam erotyki. Przeczytałem zaledwie kilka takich książek. I nie mam wyrobinego gustu w tego typu literturze. A także nie cenię bardzo takich książek, bo moimi ulubionymi książkami są książki fantasy. Jedyne co mogę napisać o tym erotyku, że był podniecający i tyle.

Avatar użytkownika - oktawia7
Przeczytane:2013-12-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Moje pierwsze trzy lata
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moje pierwsze trzy lata

Ten album ułatwi Ci gromadzenie i przechowywanie wspomnień, obrazów i emocji z pierwszych lat życia Twojego dziecka. Każdą stronę dopełnia dekoracja...

ABC chorób wieku dziecięcego
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - ABC chorób wieku dziecięcego

Książkę napisali polscy specjaliści w różnych dziedzinach medycyny na podstawie własnego wieloletniego doświadczenia i najnowszych zdobyczy wiedzy...