W matni marzeń

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-16
ISBN: 978-83-8069-013-4
Dodał/a książkę:edytka222
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze… Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke’a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu… Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.
AnnaN32 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Koniec jaka szkoda...........
Eli1605 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ostatnia część sagi prowadzi nas drogami matki pierwszej, głównej bohaterki Haeven. Po tej lekturze potwierdza się moje przekonanie, ze niektóre kobiety nigdy nie powinny mieć dzieci. I mam nadzieje, że to tylko fikcja stworzona przez autorke.
Domi__T plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,9,
Ostatni tom sagi o rodzinie Casteel jest wg mnie najsłabszy z serii, jednak wyjaśnia pewne tajemnice z poprzednich części, więc warto po niego sięgnąć choćby z ciekawości. Annie Casteel znajduje pamiętnik Leight van Voreen - niezwykle tajemniczej postaci, która zmarła w bardzo młodym wieku - matki Heaven.
hajduczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek na 2016 rok,
Tragiczne losy Leigh wychowanej w zbytku, która uciekła by się ratować. Jej matka to zakłamana, zakochana w sobie kobieta, zezwalająca swemu mężowi na wykorzystywanie nieletniej.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie 2016-52 książki,
Kiedy Annie znajduje pamiętnik swoej babci, sądzilam że będzie to dziennik z wpisami przy konkretnych datach, a to wspomnienia Leigh jak powieść, ciągną się jednym ciągiem. Matka Leigh to perfidna kobieta. Ponieważ jest o wiele starsza od swego nowego męża i nie ma już takiej kondycji by ciagle zaspokajać go w łóżku, podsunęła mu podstepnie własną córkę! Oczywiście Tony skorzystał z okazji:/
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel.

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze...
Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke'a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu...
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
W porównaniu z poprzednim tomem "W matni marzeń" to powrót do klasycznego stylu autorki. Annie przyjeżdża do Farthingale Manor na pogrzeb Troya Tattertona i znajduje pamiętnik swojej babki Leigh. Poznajemy historię młodej dziewczyny, która musi uporać się z rozwodem rodziców i ponownym szybkim ślubem matki (Jillian). Jillian to kobieta egoistyczna, skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie i przyjemnościach. W ogóle nie interesuje się córką i zmusza ją do zabawiania swojego męża i pozowania mu nago. Leigh czuje się jednocześnie opuszczona przez ojca, który wiecznie podróżuje, a kolejnej wyprawy wraca z żoną. Dla osamotnionej nastolatki jedyną pociechą jest towarzystwo małego, rezolutnego Troya i przyjaciół ze szkoły. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę z ojczymem i spotyka się z niezrozumieniem matki opuszcza Farthy i wyrusza na poszukiwania babki. Los sprawia, że na jej drodze staje Luke Casteel, który traktuje ją jak swojego anioła i przysięga ją chronić. Po pospiesznym ślubie młodzi zamieszkują na Wzgórzach Strachu, gdzie jak wiemy z poprzednich tomów Leigh zmarła rodząc Heaven.
Książka zamykająca cykl jest wyjaśnieniem motywów ucieczki dziewczyny z wyższych sfer do prostego życia. Losy Leigh są tragiczne, a jej historia pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają i że nawet żyjąc wśród ludzi można być samotnym. Jednocześnie mamy sprawców nieszczęść wiszących nad Heaven i pozostałą częścią rodziny - samolubna Jillian i totalnie porąbany Tony. Historia Leigh niezwykle mnie poruszyła.
damonowa Linia koment
Przeczytane:2016-11-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
natkaa55 Linia koment
Przeczytane:2015-10-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane 2015,
beatrycze66 Linia koment
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015,
Okładka - W matni marzeń Zdobyć Woodstock
Elliot Tiber, Tom Monte
Okładka - W matni marzeń Dr House Biografia Hugh Lauriego i Przewodnik po serialu
Paul Challen
Okładka - W matni marzeń Kobiety z ulicy Grodzkiej.Weronika