OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

W matni marzeń

Ocena ( 10 osób )
5.3
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-06-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8069-013-4
Liczba stron: 544
Dodał/a książkę:edytka222
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze… Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke’a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu… Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AnnaN32 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Koniec jaka szkoda...........
Eli1605 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-12-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ostatnia część sagi prowadzi nas drogami matki pierwszej, głównej bohaterki Haeven. Po tej lekturze potwierdza się moje przekonanie, ze niektóre kobiety nigdy nie powinny mieć dzieci. I mam nadzieje, że to tylko fikcja stworzona przez autorke.
Domi__T plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,9,
Ostatni tom sagi o rodzinie Casteel jest wg mnie najsłabszy z serii, jednak wyjaśnia pewne tajemnice z poprzednich części, więc warto po niego sięgnąć choćby z ciekawości. Annie Casteel znajduje pamiętnik Leight van Voreen - niezwykle tajemniczej postaci, która zmarła w bardzo młodym wieku - matki Heaven.
hajduczek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,12 książek na 2016 rok,
Tragiczne losy Leigh wychowanej w zbytku, która uciekła by się ratować. Jej matka to zakłamana, zakochana w sobie kobieta, zezwalająca swemu mężowi na wykorzystywanie nieletniej.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie 2016-52 książki,
Kiedy Annie znajduje pamiętnik swoej babci, sądzilam że będzie to dziennik z wpisami przy konkretnych datach, a to wspomnienia Leigh jak powieść, ciągną się jednym ciągiem. Matka Leigh to perfidna kobieta. Ponieważ jest o wiele starsza od swego nowego męża i nie ma już takiej kondycji by ciagle zaspokajać go w łóżku, podsunęła mu podstepnie własną córkę! Oczywiście Tony skorzystał z okazji:/
kingaz86 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2015 :),
Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel.

Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża się w lekturze...
Czyta o wydarzeniach, które doprowadziły Leigh Van Voreen do ucieczki z Farthy i rzuciły ją w ramiona Luke'a Casteela. Pamiętnik ujawnił mroczne tajemnice Farthinggale Manor. Annie poznała dzieje prababci Jillian i jej rodziny. Wreszcie pojęła, co sprawiło, że Leigh, dziewczyna z zamożnych sfer, goniąc za pięknymi marzeniami, trafiła do nędznej chałupy na Wzgórzach Strachu...
Po pogrzebie Troya Tattertona Annie odłożyła pamiętnik tam, gdzie go znalazła, aby pozostał z duchami Farthy, i odjechała z ukochanym mężem. Na niej skończyło się przekleństwo rodu. Ona pierwsza mogła wreszcie spełnić marzenia o szczęściu.
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
W porównaniu z poprzednim tomem "W matni marzeń" to powrót do klasycznego stylu autorki. Annie przyjeżdża do Farthingale Manor na pogrzeb Troya Tattertona i znajduje pamiętnik swojej babki Leigh. Poznajemy historię młodej dziewczyny, która musi uporać się z rozwodem rodziców i ponownym szybkim ślubem matki (Jillian). Jillian to kobieta egoistyczna, skupiona wyłącznie na swoim wyglądzie i przyjemnościach. W ogóle nie interesuje się córką i zmusza ją do zabawiania swojego męża i pozowania mu nago. Leigh czuje się jednocześnie opuszczona przez ojca, który wiecznie podróżuje, a kolejnej wyprawy wraca z żoną. Dla osamotnionej nastolatki jedyną pociechą jest towarzystwo małego, rezolutnego Troya i przyjaciół ze szkoły. Kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę z ojczymem i spotyka się z niezrozumieniem matki opuszcza Farthy i wyrusza na poszukiwania babki. Los sprawia, że na jej drodze staje Luke Casteel, który traktuje ją jak swojego anioła i przysięga ją chronić. Po pospiesznym ślubie młodzi zamieszkują na Wzgórzach Strachu, gdzie jak wiemy z poprzednich tomów Leigh zmarła rodząc Heaven.
Książka zamykająca cykl jest wyjaśnieniem motywów ucieczki dziewczyny z wyższych sfer do prostego życia. Losy Leigh są tragiczne, a jej historia pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają i że nawet żyjąc wśród ludzi można być samotnym. Jednocześnie mamy sprawców nieszczęść wiszących nad Heaven i pozostałą częścią rodziny - samolubna Jillian i totalnie porąbany Tony. Historia Leigh niezwykle mnie poruszyła.
damonowa Linia koment
Przeczytane:2016-11-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
natkaa55 Linia koment
Przeczytane:2015-10-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane 2015,
beatrycze66 Linia koment
Przeczytane:2015-08-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - W matni marzeń Te wszystkie następne lata
Catherine Dunne
Okładka - W matni marzeń Dowiesz się ostatnia
Melissa Hill
Okładka - W matni marzeń MaddAddam
Margaret Atwood
Okładka - W matni marzeń Malinka, Bratek i Jaś
Michalina Wisłocka
Okładka - W matni marzeń Ojciec wrót
Orson Scott Card
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów