OPIS KSIĄŻKI:

W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wojciech Marzec
Data wydania: 2006-06-15
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 83-922604-1-4
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - W mgnieniu oka. Sztuka montażu filmowego

Dlaczego cięcia się udają? Niezapomniana i jedyna w swoim rodzaju podróż po estetyce i praktycznych problemach montażu filmowego. Pierwsze polskie wydanie książki Waltera Murcha - guru edycji filmowej, wielokrotnie nagrodzonego przez Brytyjską oraz Amerykańską Akademię Filmową za montaż filmu i dźwięku między innymi takich filmów jak: Czas Apokalipsy, Ojciec Chrzestny II i III, Angielski Pacjent, Uwierz w Ducha, Utalentowany pan Ripley. Tylko dla zawodowców i zapaleńców? Nie! Dla wszystkich kochających kino! `W mgnieniu oka...` to głośna, sugestywna i skłaniająca do myślenia książka na temat montażu filmowego. Autor wyjaśnia, na czym polegają m.in. ciągłość ekranowa lub jej brak, sen i jawa, kryteria decydujące o powodzeniu cięcia. Całość przeplatana rozważaniami autora na temat obecnej sytuacji montażu filmowego.

Recenzja
Tor Linia koment
Na półkach:

Czy sztuki filmowej da się nauczyć z książek? A z jednej książki? Na pewno nie, ale książka Waltera Murcha stanowi kapitalne preludium do nauki sztuki montażu. Skoro „W mgnieniu oka” jest jedyną książką Murcha, jaką może przeczytać polski czytelnik, to niech o autorytecie autora świadczy jego filmografia – „American graffiti”, „Ojciec chrzestny”, za „Rozmowę” Coppoli dostał nominację do Oskara, za „Czas Apokalipsy” Oskara w 1979. Potem posypały się i inne nagrody. Jest nie tylko montażystą, ale i dźwiękowcem

Cień jabłoni