W objęciach lodu

Judd Lauren jako Strzała, oficer w elitarnych oddziałach Rady Psi, był zmuszony robić straszne rzeczy w imię dobra swojej rasy. Teraz jest uciekinierem z Sieci, a jego mroczne talenty czynią z niego najbardziej niebezpiecznego z zabójców - zimnego, bezlitosnego, pozbawionego uczuć. Dopóki nie spotka Brenny Brenna Shane Kincaid była niewinną dziewczyną, zanim została porwana przez seryjnego mordercę, który pogwałcił jej umysł. Zło porywacza przeniknęło ją tak głęboko, że boi się, że sama zostanie morderczynią. I wtedy pojawia się pierwsze martwe ciało, ofiara tak bardzo jej znajomego szaleństwa. Jedyną nadzieją Brenny jest Judd, jednak jej uczuciowa natura zmiennokształtnej buntuje się przeciw nieludzkiemu zimnu jego osobowości, mimo że między nimi wybucha pożądanie. Ich namiętność, szokująca i pierwotna, naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ich serca, lecz także życie. Nalini Singh (ur. 1977) - pochodząca z Nowej Zelandii autorka licznych romansów paranormalnych. Jej powieści często zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów "New York Timesa", "USA Today" i "Publishers Weekly", były też wielokrotnie nagradzane. Poza tym Nalini Singh była nauczycielką angielskiego w Japonii, prawniczką, bibliotekarką, pracowała w fabryce słodyczy i w banku, niekoniecznie w tej kolejności "W objęciach lodu" to trzecia część serii o rasie "Psi i zmiennokształtnych".

Informacje dodatkowe o W objęciach lodu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-10-01
ISBN: 978-83-7839-262-0

Kup książkę W objęciach lodu

W objęciach lodu - opinie o książce

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Szkoda, że to już koniec Bohaterami trzeciej (i niestety ostatniej w Polsce :( ) części jest Brenna oraz Judd. Brenna to wilczyca. Zraniona przez socjopatę ma dość litości i współczucia jakie okazują jej inni. Chce pokazać, że świetnie daje sobie radę... że nikt nie musi traktować jej jak porcelanową laleczkę która zaraz się potłucze. Wilczyca od sytuacji która miała miejsce z Psi który ją skrzywdził boryka się z problemem transformacji w wilka jednak nie mówi tego nikomu bojąc się odrzucenia swojego stada. Gdyby tego było mało widzi coś czego widzieć nie powinna. Co takiego zrobił jej oprawca ? Czy upora się z swoimi problemami ? Swą bratnią duszę odnajduje w zimnym i bezlitosnym Psi. Judd należy do grupy Psi, która uciekła spod władzy Sieci oraz Rady i znalazła schronienie w stadzie wilków. Stworzyli swoją własną rodzinną sieć by móc funkcjonować. Brenna choć wie, że przystojny Psi choć twierdzi, że jest pod mocnym wpływem protokołu Cisza zaczyna coś czuć do niej. Postanawia zawalczyć o uczucie które zaczyna między nimi się tworzyć. Jednak Psi boi się zaangażować w związek z Brenną. Czy gdy wilczyca dowie się co Judd ukrywa nadal będzie walczyć o ich związek ? W jej głosie pobrzmiewało mroczne echo wydarzeń, w których doświadczyła zła i utraciła niewinność. Gdy rozpoczynałam książkę (dotyczy wszystkich części) miałam mieszane uczucia. Myślałam, że to jednak nie to, że pora odłożyć książkę na bok bo akcja się nie rozwija. Jaki popełniłabym błąd !!! Fakt, że na początku ciężko było mi przebrnąć przez pierwsze strony ale było warto. Wszystkie postacie są bardzo barwne (najbardziej zmiennokształtni). Polecam wszystkim fanom paranormal-romance. recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - Estijana
Estijana
Przeczytane:2016-06-20, Przeczytałam,

„W objęciach lodu” to już trzeci tom serii znanej pisarki Nalini Singh. Niestety nie miałam okazji czytać poprzednich części cyklu opowiadającego o rasie Psi i zmiennokształtnych. Nie uważam tego za problem, ponieważ tę serię bez przeszkód można zacząć czytać nawet od trzeciego tomu.

Judd Lauren pełnił rolę Strzały, oficera elitarnych oddziałów Rady Psi, czyli grupy perfekcyjnie wyszkolonych morderców. Zmuszony był robić okropne rzeczy w imię swojej rasy. Teraz Judd musi odciąć się od sieci i uciekać z rodziną, na którą wydano wyrok - rehabilitację. Znajdują schronienie u wilków SnowDancer. Niestety mroczne talenty Judda czynią go zimnym, bezlitosnym i niebezpiecznym. Wtedy spotyka Brennę Shane Kincaid - dziewczynę, która została porwana i maltretowana przez seryjnego mordercę.  Cudem wychodzi z tego cało, ale nie jest już tą samą osobą, zmieniła się. To, co się jej przytrafiło przeniknęło ją tak głęboko, że boi się, że sama zostanie morderczynią...
Książka jest bardzo lekka i przyjemna, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko. Fabuła jest naprawdę wciągająca, nie ma w niej miejsca na nudę. Wszystko dzięki wartkiej i barwnej akcji,  żywym dialogom, barwnym opisom i zimowej scenerii. Świat wykreowany przez autorkę cechował się niezwykłym, wciągającym klimatem, z którego trudno było mi się oderwać. To kolejna idealna lektura, by się odprężyć i poczytać dla przyjemności.
  Bohaterowie sprawiają wrażenie wręcz żywych, mimo, że cały świat jest bardziej bajkowy, fantastyczny. Judd jako morderca przez lata po prostu zabijał. Jest zimny, nieczuły i niebezpieczny.  Brenna od czasu porwania bardzo się zmieniła. Cała sfora na czele z jej braćmi chciała ją chronić. Jest pełna obaw, ale ma silny charakter, jest bardzo ciekawą bohaterką, zresztą tak samo jak Judd.
Powieść mile mnie zaskoczyła. Spodziewałam się czegoś całkiem innego. Jest oryginalna i wciągająca, z masą przeróżnych wątków - od kryminalnych po romantyczne. Może w przyszłości sięgnę po kolejne części.
Książkę polecam szczególnie osobom lubującym się w paranormalach, ale też wszystkim zainteresowanym. Na pewno nie będziecie żałować czasu spędzonego z powieścią!

Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
uuuuu Judd wow wow wow
Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe
Przeczytane:2015-09-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
I kolejna część za mną. Iiii znów ponarzekam. Ostatnio za szybko teraz znów za wolno. Judd zabierał się do wszystkiego jak z motyką na jeża (jak to było poprawnie?). Takie to było... Słabe? No tak, słabe. Jaki to on wielki i silny Psi, co to go nic nie złamie. Boooże. Trochę można o tym popisać, ale całą książkę? Serio? Nie. Brenna denerwowała mnie. Jedyne o czym myślałam to "skończ to, skończ to, bo chcę ruszyć dalej". Plusem były wstawki pana Wilka. Oo i to było dobre. Nie wiadomo kto, nie wiadomo co. No świetne. Ale tego było za mało. Ale ciągnę to dalej i chwytam część czwartą. I na prawdę nie wiem czemu.
Avatar użytkownika - kasandra_85
kasandra_85
Przeczytane:2013-12-21,

Seria stworzona przez Nalini Singh o rasie Psi i zmiennokształtnych od pierwszego tomu stała się jedną z moich ulubionych. Właśnie dlatego po przeczytaniu dwóch pierwszych części („W niewoli zmysłów” i „W ogniu uczuć”) wprost nie mogłam się doczekać kontynuacji. Kiedy w końcu „W objęciach lodu” trafiło w moje skromne progi, porzuciłam inne zajęcia i skupiłam się na tej lekturze. Zaczęłam czytać i .... przepadłam na kilka godzin:).

Jak stworzyć żołnierza idealnego? Posłusznego, gotowego wykonywać rozkazy bez zastanowienia? Zabójcę zdolnego bez mrugnięcia okiem zamordować z zimną krwią? Otóż Rada Psi ma to idealny sposób. Wystarczy wyłapać Psi o dużych właściwościach telekinetycznych, np. Judda Laurena i poddać go bolesnemu warunkowaniu, które nauczy go kontroli emocji, posłuszeństwa i oddania. Za wszelką cenę. Właśnie dlatego zadawano mu ból na każdy możliwy sposób, łamano mu kości i torturowano, aby już nic nie czuł. Dzięki temu w przeszłości zabijał i krzywdził w obronie swojej rasy, co teraz nie daje mu spokoju. Jakiś czas temu wraz z bliskimi mu Psi wypadł z sieci i otrzymał azyl w SnowDancer. Jednak po wydarzeniach rozegranych w „Ogniu uczuć” coś się zmieniło. Brenna, ocalona z rąk Enrique - szaleńca i seryjnego mordercy, wyleczona przez Sachę z pomocą psychicznej mocy Judda, zaczyna ponownie dziwnie się zachowywać. Na dodatek w siedlisku wilków zostaje znalezione martwe ciało a sposób w jaki uśmiercono ofiarę przypomina to, co zrobił Brennie psychopata Enrique. Tylko, że on już nie żyje... Dziewczyna z pomocą Judda stara się odnaleźć sprawcę a jednocześnie zrozumieć uczucia rodzące się między nią a Psi. Tylko, że jest on tak niedostępny i zimny... Czy wilczycy uda się stopić lodowate zachowanie Judda? I jakie przeciwności będą musieli pokonać? Kim jest morderca? Nic nie zdradzę!

Cóż... Książkę pochłonęłam łakomie i z nieukrywaną przyjemnością. Nie wiem dlaczego, ale cała seria działa na mnie bardzo pozytywnie i po przeczytaniu danego tomu, od razu mam ochotę na kolejny. Z jednej strony genialny, niebanalny pomysł na stworzenie rasy Psi i zmiennokształtnych przez autorkę, z drugiej prostota wykonania i przedstawienia fabuły. Podoba mi się kreacja bohaterów, ich pełnokrwistość, plastyczność i prawdziwość. Daleko im do płaskich czy sztucznych sylwetek. Dialogi są żywe, dynamiczne a akcja pełna przygód i nieoczekiwanych sytuacji. Poza tym lubię tę nutkę tajemniczości, mroczny klimat, napięcie oraz szczyptę niebezpieczeństwa, które cały czas obecne są w tle. Będzie tu także coś dla miłośników romantycznych uniesień. Pożądanie, namiętność, erotyczne fantazje, pierwotne instynkty oraz silne emocji, dodadzą rumieńców całej opowieści.

„W objęciach lodu” to idealne połączenie dramatu, thrillera i romansu paranormalnego. Sporo tu również psychologicznych elementów, tak bardzo przeze mnie cenionych. Komu warto polecić ten cykl? Zarówno dorośli odbiorcy, jak i młodzież znajdą tu coś dla siebie, ponieważ poruszono tu odwieczne problemy tj. przyjaźń, miłość, lojalność, potrzeba akceptacji, pogodzenie się z bolesnymi wydarzeniami czy uporanie z demonami zatruwającymi nasz umysł i duszę. Polecam serdecznie! Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części:).

Avatar użytkownika - Szynszyla01
Przeczytane:2013-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Archangel's Legion
Nalini Singh0
Okładka ksiązki - Archangel

Angels are falling from the sky in New York, struck down by a vicious, unknown force. Vampires are dying impossibly of disease. Guild hunter Elena Deveraux...

Mine to Possess
Nalini Singh0
Okładka ksiązki - Mine to Possess

Nalini Singh pulls away another dark layer of sheer desire, revealing passions unknown, in her latest novel about the world of the Psy. A ghost returns...