W ogień

Tom 1 cyklu Kontrakt

Emma i Em są nierozłączne już od przedszkola. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić, dopóki jedna z nich po śmierci swojego ojca nie musi wyjechać z matką za ocean. W tym czasie drugą dosięga najmocniejszy cios…
Na co byś się zdecydowała, gdyby ogarnęła cię rozpacz czarniejsza niż piekło? Czy dla pomszczenia śmierci przyjaciółki podjęłabyś współpracę z… diabłem?
Em to zrobiła. A potem… wszystko się zmieniło.

Informacje dodatkowe o W ogień:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7229-587-3
Ilustracje:Joanna Wasilewska/Ipedan

Kup książkę W ogień

W ogień - opinie o książce

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 80 książek 2017, Mam, Fantastyka ,
Czasami ból po stracie bliskiej osoby jest tak silny, że nakłania do czynów, których w innej sytuacji nigdy byśmy nie dokonali. Czy jest możliwe, aby poświęcić wszystko: swoją przyszłość, marzenia, a także duszę, by winni śmierci najbliższej przyjaciółki ponieśli zasłużoną karę? Czy jedna nieprzemyślana decyzja może zaważyć na wszystko, co w następstwie się wydarzy? Dla każdego odpowiedź jest raczej oczywista, ale główna bohaterka powieści nie słuchała głosu rozsądku, pozwoliła, by zaślepiła ją złość i chęć pomszczenia przyjaciółki, dokąd ją to doprowadziło? Emily jest inna niż wszystkie jej rówieśniczki. Nie zwraca uwagi na swój wygląd, lubi szerokie bluzy i spodnie. Nie przeszkadza jej to, że w szkole z nikim nie utrzymuje kontaktu oprócz dwójki swoich przyjaciół: Emmy i Jamiego. Wydaje się, że tej przyjaźni nikt, ani nic nie jest w stanie zerwać, ale los szykuje dla Emily niemiłą niespodziankę. Po śmierci ojca musi wraz z matką wyjechać z miasteczka i tym samym zmuszona jest rozdzielić się z przyjaciółmi. Kiedy Emily zaczyna nowe życie w obcym miejscu, Emma popełnia samobójstwo. Winny jest bezkarny, jednak Emily poprzysięga zemstę, a w jej spełnieniu ma pomóc sam... diabeł. Mam ambiwalentne wrażenia po przeczytaniu tej książki. Ponieważ powieść bez wątpienia posiada jakieś zalety, lecz w niektórych momentach kręciłam głową z niedowierzaniem i niesmakiem. Wydaje mi się, że gdyby autorka bardziej subtelnie opisała sceny erotyczne i skupiła się na innych wątkach, które zostały zepchnięte na dalszy plan, to ta książka byłaby bardziej wartościowa, można by wyciągnąć z niej jakieś głębsze przemyślenia. Wszystko zaczęło się od popełnienia samobójstwa przez jedną z bohaterek. Gdzie głównym tego powodem było umieszczenie w sieci nagrania, na którym dziewczyna uprawia seks. Całe bliskie otoczenie wytykało ją palcami, a strach, że o wszystkim dowiedzą się rodzice, sprawił, iż nie udźwignęła tego psychicznie i postanowiła zakończyć swoje życie. Wydaje mi się, że gdyby ten temat był bardziej rozwinięty i on stanowił główny motor powieści, to ta książka byłaby o wiele lepsza. Bo z pewnością dałoby do myślenia i niejedna dziewczyna brałaby pod uwagę, że również ona może zostać ofiarą podobnie jak Emma i pomyślała kilka razy, zanim wskoczy do łóżka przypadkowemu chłopakowi. Seno w swojej książce ukazała również, jak wielką siłę ma pieniądz, kiedy ktoś jest na wysokim stanowisku, to może wiele zatuszować i jeszcze więcej wymagać od innych. W ogień nie zakwalifikuję do książek ambitnych i porywających, ale do powieści, które są lekkie w odbiorze i stanowią dobrą odskocznią od otaczającej nas rzeczywistości. Mimo kilku niedociągnięć nie jest to najgorsze czytadło, ale również nie najlepsze, jestem pośrodku i taka też jest moja ogólna ocena, średnia, a przy tym mam nadzieję, że kolejny tom tej serii będzie bardziej dopracowany.
Ewa Seno to wieczna optymistka. Kochająca matka i żona, autorka debiutanckiej serii Antilia. "W ogień" to pierwsza część cyklu Kontrakt. Emily to typowa chłopczyca. Emma natomiast jest jej całkowitym przeciwieństwem. Obie wierne, oddane religii i swojej przyjaźni, która przetrwała już lata ciężkiej walki. Niestety pewnego dnia umiera ojciec Emily, a jej narcystyczna matka odizolowuje ją od otoczenia, zabierając do nowego miasta. W tym czasie Emma przeżywa burzliwą miłość, której konsekwencją jest samobójstwo. Em wraca więc do rodzinnego miasta, by pomścić śmierć swojej przyjaciółki i ukarać sprawców. Do jakich czynów będzie zdolna, by dokonać zemsty? Czy będzie w stanie wyzbyć się sumienia i oddać swoją nieskazitelną duszę w ręce szatana? Ewa Seno skonstruowała przyjemne w odbiorze czytadło. Choć na wstępie dotyka tematu trudnej relacji rodzinnej, braku kontaktu z rówieśnikami i uczuć związanych z żałobą oraz stratą, to w miarę jak akcja się rozwija, wkraczamy w świat fantastyczny, pełen seksownych diabłów, ponętnych sukkubów. Mimo swojej schematyczności czyta się prędko i ze satysfakcją. Wartka akcja pozwala na zagłębienie się w historii. Autorka poparła się wierzeniami w tworzeniu fantastycznego wątku, jednak całościowo wytworzyła swój klimatyczny świat, pełen seksapilu, nowoczesności, kontraktów na tablecie i zasad będących wymysłem szatana. Bohaterowie są indywidualistami, posiadającymi własne charaktery tworzące dobry obraz psychologiczny. Niestety moje serce nie skradł nikt, a główna bohaterka z reguły mnie irytowała. Swoim infantylnym zachowaniem i ciągłym pytaniem na ustach. Zadawała ich zbyt dużo, a niektóre były kompletnie pozbawione stylu. Niezdecydowana, popadająca ze skrajności w skrajność. Mimo wszystko zaimponowała mi swoją żarliwością, konsekwentnością w ukaraniu sprawców. Zabrakło mi prawdziwych, czarnych charakterów, którymi powinni wyróżniać się pomioty szatana czy sam diabeł. Jego nieugiętość została niestety wystawiona na próbę, a przez to zaniedbana. Tak jak wiara głównej bohaterki, która okazuje się płytka i zbudowana na słabych fundamentach. Można to poznać po tym, jak łatwo zaprzedaje duszę diabłu, będąc mu całkowicie posłuszna. Czy to wola zemsty mogła ją aż tak zachwiać, by stała się ona mało realna? Nie sądzę. Ten wątek prawdopodobnie został potraktowany po macoszemu. W późniejszych etapach brakowało mi również uczuć, ale momenty, w których one się pojawiały wynagradzały mi ten czas deficytu. Wtedy stawały się one najmocniejszym elementem powieści. Choć elementów zaskoczenia odnajdziemy tu niewiele, to pojawiają się zwroty akcji. Niestety nie wywołują one większego efektu. Język autorki jest przystępny, typowo młodzieżowy, a więc prosty i przejrzysty, sugestywny. Nawet jeśli czytelnik już na wstępie odgadnie dalszy rozwój, to losy bohaterów może śledzić ze zniecierpliwieniem, a przy tym dobrze się bawić. Lektura była dla mnie odskocznią, a na kolejne części będę z ekscytacją czekać i z entuzjazmem śledzić kontynuację dziejów postaci. Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2016-08-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2016, Mam,
Niesamowicie wciągająca powieść fantasy dla młodzieży i nie tylko... Motyw przewodni początkowo wydaje się oklepany. Ot, kolejny pakt z diabłem. Jednak sposób, w jaki przeprowadzono intrygę, przyjemna narracja i zabawne dialogi sprawiają, że książkę czyta się z ogromną przyjemnością i niesamowitą prędkością.
Avatar użytkownika - addictedtobooks
addictedtobooks
Przeczytane:2016-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Egzemplarze recenzenckie, Mam,
Em wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką Emmą zawsze trzymały się razem i były dla siebie wszystkim. Bez zastanowienia skoczyłyby za sobą w ogień i uważały że ich przyjaźń przetrwa wszystkie przeciwności losu. Niestety po niespodziewanej przeprowadzce Em do innego miasta nastąpiła pewna tragedia, która już na zawsze zmieniła jej życie oraz spowodowała, że nic nie było już takie jak przedtem. Pewnego dnia Em dostaje niepokojącą wiadomość, w której jej najlepsza przyjaciółka żegna się z nią oraz wyjaśnia dlaczego zamierza popełnić samobójstwo. Em nie jest w stanie pogodzić się z decyzją Emmy, która była niezwykle niespodziewana oraz tak bardzo tragiczna w skutkach. Co tak naprawdę popchnęło Emmę do popełnienia samobójstwa? Kiedy Em poznaje okrutną prawdę wkracza na ścieżkę, z której już nie będzie odwrotu. "- Więc jak? Chcesz pomścić przyjaciółkę? - Chcę - szepnęłam - ale jakoś nie uśmiecha mi się spędzanie wieczności w ogniu piekielnym. Lubię ciepło, ale smażenie żywcem to już nie moje klimaty." Zaraz po wyjeździe Em do innego miasta Emma zaczęła spotykać się z najbardziej popularnych chłopakiem w całej szkole. Dziewczyna nie mogła uwierzyć w swoje szczęście i głęboko wierzyła w szczerość uczuć jej nowego chłopaka. Jak się jednak później okazało, Emma miała potem bardzo gorzko żałować swoich decyzji oraz tego, że tak łatwo uwierzyła w kłamstwa Daniela. Chłopak zranił ją w najbardziej okrutny sposób oraz spowodował, że dziewczyna nie mogąc znieść tak wielkiego bólu oraz upokorzenia postanowiła ze sobą skończyć. Po śmierci Em Daniela nie czekała jednak żadna kara za swoje przewinienia i wszyscy w miasteczku zachowywali się jakby nic się nie stało. To właśnie wtedy Emma obiecała sobie, że bez względu na wszystko zemści się na oprawcach swojej przyjaciółki, nawet jeśli oznaczałoby to, że miałaby zawrzeć układ z samym diabłem ... "- Jaja sobie robisz? Masz kontrakty w tablecie?" Z niewinnej oraz uczynnej dziewczyny Em przemienia się w kogoś, kto bez względu na cenę oraz środki osiągnie swój celu oraz wymierzy sprawiedliwość na własną rękę. Gdy na jej drodze stanął niezwykle charyzmatyczny Michael wszystko w życiu dziewczyny wywróciło się do góry nogami. Chłopak zaoferował jej niezwykle kuszącą propozycję w zamian za jej duszę. Czy Em jest w stanie zrezygnować ze wszystkiego co było jej bliskie i zaprzedać duszę diabłu, by wyrównać rachunki z oprawcami Emmy? Jak wiele dziewczyna jest w stanie poświęcić, by sprawiedliwości w końcu stało się za dość? Już wkrótce dziewczyna będzie musiała podjąć wiele niezwykle trudnych decyzji oraz zrezygnować ze wszystkiego co było jej bliskie. Czy Em poradzi sobie w nowej sytuacji oraz pogodzi się z wszystkimi konsekwencjami swoich decyzji? ,,Zasada numer jeden (...) żyj zawsze chwilą obecną. Bez względu na to, co zrobisz, jutro i tak nadejdzie, nie warto więc przejmować się nim już dzisiaj." Jak dotąd jeszcze nigdy nie miałam okazji spotkać się z twórczością tej autorki, mimo iż miałam na to kilka okazji. Książka ,,W ogień'' tak bardzo mi się spodobała, że zaraz po jej przeczytaniu zaczęłam rozglądać się za pozostałymi pozycjami tej autorki. Sama fabuła jest niezwykle ciekawie skonstruowana i bardzo spodobała mi się wizja stworzona przez Ewę Seno. Już dawno tak dobrze się nie bawiłam czytając jakąś książkę i naprawdę nie żałuję ani jednej minuty poświęconej tej pozycji. To, co najbardziej mnie zachwyciło to niezwykle oryginalni bohaterowie, dzięki którym cała ta opowieść jest jeszcze bardziej niesamowita. Dzięki zabawnym przepychankom pomiędzy bohaterami, odrobinie ironii oraz piekielnym postaciom czytanie tej pozycji to naprawdę czysta przyjemność. Kiedyś zaczytywałam się w książkach Richelle Mead, a w szczególności w serii ,,Melancholia sukuba", w której również znajdziemy wizję piekła oraz wiele ciekawych istot. Jeśli podobała się Wam tamta seria, to książka ,,W ogień" na pewno podbije Wasze serca! Sama jestem pod ogromnym wrażeniem tej pozycji i jestem pewna, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z twórczością tej autorki. Nie zabraknie tutaj ciekawych postaci, zabawnych dialogów oraz niezapomnianej walki dobra ze złem. Z ogromną niecierpliwością będę wyczekiwać kontynuacji losów Em oraz jej nowych przyjaciół, których na pewno tak długo nie zapomnę. Jeśli szukacie jakiejś lekkiej oraz niezobowiązującej lektury przy której można się pośmiać, to ,,W ogień" jest idealne dla Was! Książkę naprawdę gorąco polecam!!!
Avatar użytkownika - PatrycjaKuchta
PatrycjaKuchta
Przeczytane:2016-08-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Życie Emily zachwiało się w posadach gdy musiała opuścić rodzinne miasteczko i Emmę, najlepszą przyjaciółkę i najbliższą sobie osobę. Jej świat wali się jednak w gruzy gdy dociera do niej wieść o śmierci przyjaciółki, która upokorzona i poniżona, zdecydowała się na ostateczny krok. Em ogarnia rozpacz, ale też rządza zemsty tak ogromna, że ściąga na ziemię samego diabła. Pakt i zaprzedanie swojej niewinnej duszy wydaje się najgorszym możliwym pomysłem, ale za razem jedynym, by nietykalni dotychczas nastolatkowie ponieśli zasłużoną karę. Jednak czy zaślepiona bólem Em będzie potrafiła dostrzec granicę między sprawiedliwością a bezmyślną furią? Pomysł na fabułę w połączeniu z piękną, klimatyczną okładką od razu zawróciły mi w głowie. Może oczekiwałam odrobinę zbyt wiele, ale okazuje się, że te dwa podpunkty są niestety najmocniejszymi stronami książki. Im głębiej w treść tym silniejsze stawało się przekonanie, że gdyby zmienić kilka istotnych elementów w książce, stałaby się o wiele lepsza. Największym rozczarowaniem okazała się kreacja diabła, który okazał się rozchwianym emocjonalnie chłopcem z manią posiadania. Nie jestem również w stanie zrozumieć jego fascynacji Emily, która poza krystalicznie czystą duszą nie miała kompletnie nic do zaoferowania. I fakt posiadania nieskalanej duszyczki muszę uznać za nieco wątpliwy skoro dziewczyna przyznaje się do bicia innych i przebijania opon nauczycielom w imię przyjaźni z Emmą. Bądź co bądź, to książka dla młodzieży więc na zachowanie bohaterów, którzy mimo setek przeżytych lat nadal zachowują się jak dzieci, można przymknąć oko. Podobnie z główną bohaterką, jej naiwnością i czynami niepoprzedzonymi logicznym przemyśleniem. I tu właśnie następuje pewien zgrzyt, bo autorka wprowadzając nas w świat piekieł, pokazuje obraz kompletnie niepasujący do powieści dla młodzieży. W piekle Pani Seno niemal wszystko opiera się na seksie, a namiętność stała się walutą. Kompletnie by mi to nie przeszkadzało gdyby bohaterowie byli nieco dojrzalsi emocjonalnie. Czytając powieść nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że poznaję historię gimnazjalistki, która z dnia na dzień stała się sukubem. A przecież wystarczyło zmienić kilka rzeczy i odpuścić sobie młodzieżowy klimat, by ta historia naprawdę stała się czymś świetnym. Mimo wszystko nie mogę powiedzieć, że piekielna przygoda z Em i Michaelem była nieudana. W trakcie lektury nie ma mowy o nudzie, kartki topnieją w błyskawicznym tempie a przygoda goni przygodę. Funkcję rozrywkową książka spełnia więc doskonale. Po kolejny tom sięgnę z czystej ciekawości, bo zastanawia mnie jak autorka poprowadzi niektóre wątki, a możliwości stworzyła sobie naprawdę nieograniczone. O CZYM? ,,W ogień", to opowieść o zemście i cierpieniu, ale przede wszystkim o przyjaźni wartej największego poświęcenia. Nie jest to historia doskonała, ale ciekawa i mimo kilku mankamentów, warta poznania. Decyzję czy chcecie podpisać piekielny pakt z Ewą Seno zostawiam jednak Wam.
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Recenzja również na http://bookparadisebynatalia.blogspot.com

Polscy autorzy wzbudzają u czytelników raczej
mieszane uczucia. Często są skreślani, ze względy na panujące stereotypy, że są słabi, nie mają nic do zaoferowania i chowają się daleko w tyle za twórcami zza granicy. Jest to zdecydowanie bzdura, odbiegająca od jakiejkolwiek prawdy. Uważam, że Ewa Seno jest tego świetnym przykładem i niejednej osobie mogłaby zamknąć buźkę, za wygadywanie takich bredni.

Emily jest dziewczyną, która całe życie była związana ze swoim tatą oraz przyjaciółką Emmą. Kiedy jej tata umarł, jedyną osobą, która jej została, była Emma, którą poznała jako dziecko, broniąc ją przed Colinem.
Jednak los chciał, że ich drogi musiały się rozejść.
W jednej chwili, całe życie Em uległo zniszczeniu, legło w gruzach. JUŻ.NIE.MIAŁA.NIKOGO.
Straciła wszystko i wszystkich, na czym jej zależało.
Emily nigdy nie mogła liczyć na swoją zadufaną w sobie matkę. Jej matka ciągle tylko ją krytykowała, to jak wygląda, jak się ubiera, zachowuje. Liczyły się dla niej tylko pieniądze, a o miłości nawet nie myślała. Dla niej nie ma takiego uczucia.
Kiedy zraniona Emma popełnia samobójstwo, Emily postanowiła odegrać się na chłopakach, którzy przyczynili się do śmierci przyjaciółki.
Samotna Em w amoku zemsty, postanowiła podjąć próbę pomszczenia przyjaciółki. Nie zawahała się ani na chwilę. Była w stanie zrobić wszystko. Nie liczyło się dla niej nic, prócz zemsty i zapłaty za to, co spotkało Emmę. Aby to zrobić, musiała podpisać umowę z diabłem i sprzedać swoją duszę. Kiedy napotkała Michaela, nieodwracalnie jej życie trafiło w jego ręce.
Z jednej chwili z szaraczka, zmieniła się w seksowną dziewczynę, która podbijała serca facetów.
Ta dziewczyna zdecydowanie potrafi namieszać.

Michael wzbudził we mnie sympatię. Ten niegrzeczny, a raczej diabeł z krwi i kości (dosłownie i w przenośni), jest tak pozytywną postacią, że mimo, iż jest to czarny charakter, polubiłam go najbardziej ze wszystkich postaci. Ma w sobie taką iskierkę, jest tak fajnie wykreowaną postacią, że ma się chęć poznać go naprawdę. Tajemniczy Michael rozkochałby w sobie najtwardszą dziewczynę.
Michaela i Emily zaczyna łączyć nieznane uczucie (?). Jak wiadomo diabły nie mają uczuć, a jednak między nimi zaczyna iskrzyć. Jednak Michael wypiera się wszystkiego, bo wie, że dla niego uczucia nie istnieją. Co z tego wyniknie?

Nathaniel jest diabłem, którego bardzo polubiłam. Z pozoru bezuczuciowy twardziel, zaczyna obdarzać sympatią Em. Oboje zaczynają się przyjaźnić, są dla siebie jak rodzeństwo, wzajemnie sobie pomagają. Powoli otwiera się przed nią, opowiada o sobie. To taka kochana kluska, którą ma się chęć przytulić.

Luce - chłopak, który jest przesiąknięty dobrem. Troszczy się o Emily, pragnie aby zmieniła swoje postępowanie.
Jest to postać, która była dla mnie przeciętna. Taki trochę rzep, który przyczepił się do psiego ogona... Wprawdzie ma taką pracę, ale jest taki upierdliwy...

Po części utożsamiam się z Emily, która uważa, że nadmierna tapeta, to głupota i woli posiedzieć z boku, poczytać książki, niż pchać się w tłum popularnych osób. Emily, która zamiast miliona znajomych, woli mieć kilku prawdziwych przyjaciół. Em, która jest wyjątkową dziewczyną, z mocnym charakterem, swoimi ideami, która nie odpuszcza, walczy zawzięcie do końca. Dziewczyną, która jest w stanie pomścić krzywdy swoje i swoich bliskich.
Książka jest historią o przyjaźni, która jest niesamowicie silna i jest w stanie pokonać wiele przeciwności losu. Przyjaźni, dla której nie ma ograniczeń, hamulców.
Fabuła nie jest banalna, co to, to nie. Wszystko jest napisane z pomysłem. Akcja się nie kończy, jest ciągle napędzana. Zwroty akcji są nieprzewidywalne, nie idzie odgadnąć tego, co za chwilę się wydarzy.
Jest to książka, którą z przyjemnością się czyta - lekka, prosto napisana. Jednak troszkę pomyśleć trzeba. Dzięki zwrotom akcji mamy okazję pogłówkować, nad dalszymi losami bohaterów.
Sięgając po tę książkę, nie sądziłam, że będzie to tak dobra powieść. Ewa Seno stworzyła coś niesamowitego. Stworzyła historię, której jeszcze nie było. Historię, która daje do myślenia. "Czy warto się mścić?" "Czy jest to dobre rozwiązanie?" "Może lepiej odpuścić?".
Po przeczytaniu "W Ogień" śmiało mogę stwierdzić, że jest to książka, która na stałe zagości w moim sercu i wyląduje w dziale "Ulubione". Powieść Ewy Seno, jest tak samo niesamowita, jak twórczość Cassandry Clare, Richelle Mead, czy też Julie Kagawa. A wiem co piszę, bo jako ogromna fanka twórczości wyżej wymienionych autorek, nie często porównuje do nich kogokolwiek.
Koniecznie sięgnijcie po książkę "W Ogień". Jeśli tak samo jak ja kochacie "Dary Anioła" "Akademię Wampirów", to w tej książce również się zakochacie.
Z niecierpliwością czekam na drugą część.

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-07-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Emily i Emma to najlepsze przyjaciółki, które razem starają się przetrwać liceum. Jednak niespodziewanie po śmierci ojca Emily, matka oznajmia, że muszę przyprowadzić się do Nowego Jorku. Dziewczyny za wszelką cenę starają się utrzymać ze sobą kontakt. Emmy pewnego dnia wysyła jej samobójczy list, a za chwilę dzwoni matka dziewczyny oznajmiając, że ona nie żyje. Życie głównej bohaterki legł w gruzach, mogłaby oddać wszystko by tylko móc się zemścić na winowajcach i zadać jedno najważniejsze pytanie przyjaciółce... Jednak czy na pewno jest w stanie poświęcić wszystko? Szczerze mówiąc ani okładka ani opis jakoś szczególnie mnie nie zachęcały do przeczytania tej powieści. Jednak jak tylko trafiła w moje łapki- przepadłam! Bardzo zaskoczyło mnie to, że po raz kolejny polscy autorzy mnie tak miło zaskoczyli :D Sam pomysł na fabułę jest intrygujący, wiecie klimaty piekło- niebo, Bóg- diabeł itp. Autorka bardzo przyłożyła się do zagłębienia się w wiarę chrześcijańską, poglądy, historię i obrzędy, które w literaturze są raczej pomijane. Z przerażeniem czytało się jak diabeł potrafi kusić człowieka do zaprzedania swojej duszy. Nie chce zbytnio zagłębiać się w bohaterów, bo mogę za dużo zdradzić. Jednak denerwowała mnie główna bohaterka, bo ciągle zmieniała zdanie, a to była niezdecydowana, ciągle płakała i użalała się and sobą. Z drugiej strony rozumiem jej wahania, ale do umiaru. Za to zaintrygował mnie Michael, który pojawiał się sporadycznie i za każdym razem zaskakiwał. No i bardzo polubiłam Nathaniela, który cały czas mnie rozśmieszał :D Był zabawny, stanowczy i opiekuńczy. Mimo swojego "zawodu" potrafił zachować się odpowiednio do sytuacji. Wielką zaletą książki jest szybkość z jaką się ją czyta. Ja naprawdę ledwo zaczęłam czytanie, a tu zaraz mam 100 stron za sobą. Nawet nie zdążyła zwrócić uwagi kiedy dobrnęłam do ostatniej strony. No i zakończenie, które zostawia taki niedosyt i ja już chce kolejny tom!! Także jeżeli macie ochotę na dobrą fantastykę o aniołach i diabłach, o przyjaźni aż po śmierć i jeszcze dłużej, o zaprzedaniu duszy i walce z własnym sumieniem to "W ogień" jest idealną pozycją dla Was!
Avatar użytkownika - ksiazkomania
ksiazkomania
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, x52 książki 2016, Mam, Recenzenckie,

Kontrakt z Diabłem.

Postać diabła i anioła to nie nowość w literaturze. Autorzy inspirują się tymi stworzeniami, przenosząc ich do swoich powieści pod różną postacią. Ewa Seno inspirowana piekłem i niebem, wieczną wojną między dobrem i złem stworzyła współczesną powieść młodzieżową, w której główną rolę odgrywa piekielnie przystojny diabeł i bardzo miła dziewczyna. ,,W ogień" otwiera serię ,,Kontrakt", która zapowiada się  bardzo ciekawie, a Pani Seno udowodniła po raz kolejny, że świat fantasy ma dla niej nieskończoną przestrzeń.

,,Z własnej woli wylądowałaś w szambie. Chcąc nie chcąc, masz teraz dwa wyjścia: albo nauczysz się pływać w gównie, albo się poddasz i pójdziesz na dno."

Emily to dziewczyna, która nie zawraca na siebie uwagi - i wyglądem, i zachowaniem. Ma najlepszą przyjaciółkę Emmę, którą stara się bronić za wszelką cenę. Gdy po śmierci ojca musi wyjechać z rodzinnego miasteczka, nie podejrzewa, że ta podróż skończy się tak fatalnie. Niedługo potem Emma popełnia samobójstwo, a gotowa pomścić swoją przyjaciółkę Em wraca do rodzinnej miejscowości. Tam zawiera kontrakt z samym diabłem. Zaprzedaje swoją duszę w zamian za zemstę, a fakt, że jest on tak przystojny i pociągający, nie pomaga Em. Michael, jak na najpotężniejszego diabła, bardzo przywiązuje się do Em. Serce nie sługa, ale czy można zaufać diabłu?

,,W ogień" to pierwszy tom serii Kontrakt. Ewę Seno mieliśmy okazję poznać przy trylogii Antilia, która według mnie była bardzo dobra serią. Nowa powieść Pani Seno to porządna dawka emocji i największej wartości, jaka może spotkać człowieka - przyjaźni. Autorka w swojej powieści opiera się głównie na przyjaźni, pokazując, że dla niej można zrobić dosłownie wszystko - nawet zaprzedać duszę, a mimo to, zawsze warto o poświęcenie dla prawdziwego przyjaciela. Główna bohaterka właśnie tak postąpiła - poświeciła wszystko w imię przyjaźni. Przyjaźń to wielka rzecz i każdy powinien o tym pamiętać.

Książka napisana jest dobrym stylem. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Słownictwo nie sprawia nam trudności, a język jest bardzo przystępny. Dialogi są żywe, dynamiczne, a nieustające akcje nie dają nam chwili wytchnienia. Cała fabuła jest ciekawa i intrygująca. Jestem pewna, że nikt nie będzie się nudził. Narrację prowadzi główna bohaterka Em. Powieść jest zaliczana do gatunku literatury młodzieżowej, jednak jest na tyle dojrzała, że bez problemu mogą sięgać po nią nieco starsze osoby. To idealna odskocznia od codziennych trosk i zmartwień.

Pani Seno tak dobrała bohaterów, że mamy całą plejadę postaci, które różnią się charakterem, postępowaniem, a przy tym są niezwykle barwne. Główna bohaterka to osoba skrajnie dobra i uczynna, jednak pragnienie zemsty zaślepia ją do tego stopnia, że postawia oddać duszę diabłu. A najpotężniejszy z diabłów - Michael - namiesza jej w głowie, rozkocha, ale czy porzuci? Autorka nie owija w bawełnę i ukazuje postać diabła, jako złą, nieprzejmującą się losem ludzkim. Choć pragniemy, by Michael się zmienił to czy możemy tego oczekiwać od diabła? Jestem bardzo ciekawa jak autorka rozwinie wątek Em i Michaela w kolejnych częściach powieści. Tam gdzie diabeł, musi też być i anioł. Aniołowie w powieści są również ludźmi, starającymi się uchronić niewinne dusze przed kuszeniem diabłów.

Książka nie byłaby dobrą książką, gdyby nie można było się do czegoś przyczepić. A ja odjęłam punkcik za pewne irytujące i niedojrzałe zachowania głównej bohaterki. Choć może dla mnie one były nieco złośliwe, to ktoś może w ogóle tego nie zauważyć. Pani Seno ma w zwyczaju trochę zirytować czytelników (może tylko mnie?) głównymi bohaterami. Nie mam jej tego ani trochę za złe. Bez tych wkurzających zachowań bohaterów książka byłaby po prostu nudna, a jej czytanie nie byłoby tak emocjonujące. Ale minus za to, że wykurzyłam się i już. A do głównej bohaterki mam przesłanie: ,,Em, weź ty się czasem ogarnij! PS. i tak cię kocham!".

Książkę polecam wszystkim, bez wyjątku. Pani Seno udowodniła już, że powieści fantasy naprawdę wychodzą jej bardzo dobrze, a ,,W ogień" jest tylko tego potwierdzeniem. Z niecierpliwością czekam na kontynuację. Już teraz chciałabym się dowiedzieć co tam u Em, Michaela, Emmy, Nathaniela i innych. To oczekiwanie na kolejną część jest istną katorgą. ,,W ogień" to książka godna polecenia.

Najlepsze przyjaciółki miały być razem już zawsze, jednak, kiedy ojciec Emily umiera, samolubna matka zabiera dziewczynę za ocean. W tym czasie Emma pada ofiarą głupiego zakładu. Em nuży się w smutku i tęsknocie, a żądza zemsty narasta z każdym kolejnym dniem. Pragnie tak bardzo zadośćuczynienia, że decyduję się na ostateczny krok. Poświęca duszę, by oprawcy i prześladowcy najlepszej przyjaciółki w końcu zapłacili za swoje czyny. ,,W ogień" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Seno i mam mieszane uczucia. Zacznę od wątku paranormalnego, który od samego początku niczym nie zaskakuję. Diabły, piekło i zło, często były wykorzystywane w literaturze młodzieżowej. Lubię takie książki, lecz zawszę liczę na zaskoczenie, lub jakiś nowy element, który wyróżniłby daną lekturę. Niestety takowego nie znalazłam. Książka dla młodzieży i takim językiem jest napisana. Czyta się bardzo szybko, a młodzieńcze problemy i rozterki bohaterów z pewnością przypadną do gustu dziewczyną lubującym się w miłosnych historiach. Sama książka nie jest powieścią stricte miłosną, bo chodzi w niej o coś znacznie poważniejszego. Em myśli tylko o zemście i na tym głównie się skupiamy, lecz jej rozterki w sferze uczuciowej trochę zbagatelizowały całą sprawę. Ponieważ mowa w tej książce o diabłach i aniołach, zostało poruszonych kilka kwestii odnośnie ludzkich poczynań, które nie zawsze łatwo jednoznacznie ocenić lub przypisać znamiona zła lub dobra. Każda sytuacja ma dwie strony i należ wziąć je pod uwagę, by zbyt pochopnie nie stawiać osądów. Pomimo, że kilka ciekawych kwestii znalazłam w tej historii, to zabrakło mi emocji i napięcia. Dialogi są wartkie, lecz niepowalające, a tematy, które zostały poruszone miały duży potencjał, jednak zostały opisane zbyt pobieżnie. Bohaterowie są najmocniejszą stroną tej książki. Grupka chłopaków, która robi, co chcę i nie ponosi za to żadnej kary. Muszę przyznać, że ich bezwzględność i okrucieństwo mnie zdumiały i to im poświęciłam najwięcej uwagi. Sama główna bohaterka często postępuję zbyt pochopnie i mogłabym to zwalić na jej młody wiek, jednak sytuacja, w jakiej została postawiona, powinna wpłynąć na nią bardziej. Liczę, że w kolejnej książce mnie zaskoczy i pokaże się z innej, silniejszej i niezależnej strony. ,,W ogień" to lekka i niewymagająca lektura. Przyjemna w odbiorze, lecz nie wstrząśnie Waszym światem. Największą zaletą książki są bohaterowie, którzy szybko wzbudzają sympatię i łatwo ich lubić. Jeśli szukacie lekkiej lektury, to ta książka będzie idealna i zapewni Wam odstresowujący wieczór. 3+/6
Cena odwagi Tom 2
Ewa Seno0
Okładka ksiązki - Cena odwagi Tom 2

Druga część nowej sagi Antilia, której pierwszy tom zdobył sporą popularność wśród fanek gatunku paranormal romance. Dalszy ciąg losów Niny, która po...