Opis ksiązki
Kup Teraz

W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2009-01-01
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-60040-98-0
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:alnilam
Książka W ogniu miłości. Dookoła świata bez walizki to nowe wydanie jednego z najbardziej znanych i popularnych tytułów związanych z ruchem Odnowy Charyzmatycznej. Jest osobistym świadectwem posługi o. Émiliena Tardifa, który doświadczywszy działania Chrystusa w swoim życiu – przez uzdrowienie z ciężkiej choroby – głosił na całym świecie moc Ducha Świętego. Niniejsza książka opowiada właśnie o tych podróżach, często podejmowanych zupełnie spontanicznie, pod wpływem Ducha... nawet bez spakowanej walizki.

Ogromną zasługą Ojca Tardifa jest odnowienie w wielu ludziach, pochodzących z wielu krajów świata, mocnej wiary w to, że moc Ducha Świętego może dotknąć nas również dziś. O. Tardif zapewnia nas, że Jezus żyje. W naszych czasach, tak jak dwa tysiące lat temu, daje nam swoje znaki, dokonuje uzdrowień i obdarza radością.

O. Émilien Tardif obdarzony był nadzwyczajnym charyzmatem modlitwy za chorych. Wiele uzdrowień dokonało się właśnie dzięki jego modlitewnej posłudze. Świadectwa tych wydarzeń zostały opisane w niniejszej książce. Sam o. Tardif – nieco żartobliwie – swoją rolę w uzdrowieniu przyrównuje jednak wyłącznie do roli, jaką spełnił osiołek, który w Niedzielę Palmową na swoim grzbiecie wniósł Jezusa do Jerozolimy.

Niniejsza książka ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci o. Tardifa (zm. 8 czerwca 1999 r.). W roku 2007 rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
alnilam plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,Wyzwanie - książka katolicka,
Książka opisuje fenomen jakim jest Odnowa w Duchu Świętym. Ale właściwie nie jest to zwykła książka. Jak dla mnie jest to jedno wielkie świadectwo o tym, że Bóg jest miłością i również obecnie działa przez swojego Ducha. Podoba mi się sposób, w jaki autor podpiera swoje słowa autentycznymi sytuacjami i wyznaniami ludzi, których życie się odmieniło. Te słowa żyją i dotykają człowieka głęboko. Czytając tę książkę, byłam naprawdę poruszona. Myślę, że warto po nią sięgnąć - choć najlepiej byłoby, zamiast czytać, udać się na takie spotkanie Odnowy Charyzmatycznej i samemu przeżyć to, co jest opisane ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów