OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7505-652-5
Dodał/a książkę:RenataK
Poznawanie prawdy może być ulotne i magiczne, jak łapanie świetlików w ciemną, letnią noc... Reporter lokalnej gazety, Chase Walker, zajmuje się sprawą porzuconego na przejeździe kolejowym chłopca. Mężczyzna - sam wychowywany w rodzinie zastępczej - postanawia zaopiekować się zaniedbanym dzieckiem. Nieoczekiwanie poznaje własną historię i dowiaduje się, kim w rzeczywistości są otaczający go ludzie.
W pogoni za świetlikami to powieść o opuszczeniu i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Liryczny i inteligentny styl sprawia, że "W pogoni za świetlikami" czyta się wyjątkowo dobrze.
magazyn Aspiring Retail

Książka nagrodzona CHRISTY AWARD 2008 w kategorii proza współczesna.
Pilar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
o książkach tego autora nie można powiedzieć, że są złe, bo to byłoby kłamstwo. To też kolejna książka o poszukiwaniu siebie i swojej tożsamości. Piękna i warta niejednej nieprzespanej nocy
wordila plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Kolejna książka Charles Martina jaką przeczytałam. I kiedy jako pierwszą przeczytałam "Kiedy płaczą świerszcze", byłam zachwycona, tak po przeczytaniu kilku kolejnych jego proza stała się dla mnie mocno przewidywalna. Martin pisze według schematu. W każdej z książek są pewne stałe wątki: nieszczęśliwe dziecko, utracona miłość, outsider, który okazuje się być człowiekiem o wielkim sercu, wyjście na jaw tajemnicy itd. I choć potrafi wszystkie wątki bardzo dobrze ze sobą poskładać i nie brak mu warsztatu, to mam wrażenie, że przed napisaniem książki siada i planuje, który z jego stałych wątków musi jeszcze dodać. Tak, przewidywalność, schematyczność, stała się dla mnie męcząca. Na razie żegnam z Martina choć myślałam, że zatrzymam się na jego prozie na dłużej. Niestety, książki są w swej konstrukcji zbyt podobne.
Eli1605 Linia koment
Muminka789 Linia koment