W pogoni za świetlikami

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7505-652-5
Dodał/a książkę:RenataK
Poznawanie prawdy może być ulotne i magiczne, jak łapanie świetlików w ciemną, letnią noc... Reporter lokalnej gazety, Chase Walker, zajmuje się sprawą porzuconego na przejeździe kolejowym chłopca. Mężczyzna - sam wychowywany w rodzinie zastępczej - postanawia zaopiekować się zaniedbanym dzieckiem. Nieoczekiwanie poznaje własną historię i dowiaduje się, kim w rzeczywistości są otaczający go ludzie.
W pogoni za świetlikami to powieść o opuszczeniu i poszukiwaniu własnej tożsamości.

Liryczny i inteligentny styl sprawia, że "W pogoni za świetlikami" czyta się wyjątkowo dobrze.
magazyn Aspiring Retail

Książka nagrodzona CHRISTY AWARD 2008 w kategorii proza współczesna.
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Przeczytałam,
Zauważyłam że książki które opowiadają o ciężkim losie dzieci są zazwyczaj wysoko przez czytelników oceniane.Właściwie nic w tym dziwnego,wszak nawet w więzieniu przestępcy którzy trafili za kraty za znęcanie się psychiczne czy fizyczne nad dziećmi,są traktowani w ' specjalny ' sposób zarówno przez strażników jak i przez współwięźniów.A ci którzy trafili do zakładu penitencjarnego za zabójstwo dziecka mają naprawdę prze...kichane.Niemniej książka to nie zakład karny i nawet bardzo dobry i drastyczny opis potraktowania niemego chłopca nie powinien przesłonić niedociągnięć tej lektury.Więc po pierwsze te nieszczęsne opisy ,na które ,z tego co widzę ,nie tylko ja zwróciłam uwagę.A raczej nie tylko mnie one przeszkadzały.Opisy zdecydowanie za długie różnych rzeczy i sytuacji niewiele bądź zgoła nic nie wnoszące do fabuły,nużyły okropnie i w moim przypadku zdecydowanie zaniżyły moją ocenę tej książki.Opis gry w szachy ,łowienia ryb i innych ,na kilku stronach uważam za zdecydowanie przedobrzony,a opis jakiejś rurki w samochodzie biegnącej wzdłuż karoserii i okna i dalej bla bla bla,zwyczajnie nie wpłynął na mnie pozytywnie.No i ten kiczowaty i patetyczny chrzest Tommye tuż przed śmiercią i ogólny 'amerykański ' happy end mnie zupełnie nie przekonał.Dałam tej książce ocenę 'dobra',tylko i wyłącznie za postać chłopca John Doe # 117 i za świetną okładkę.Reszta dla mnie jest chaotyczna ,miejscami drętwa i ogólnie nie fajna.
Pilar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
o książkach tego autora nie można powiedzieć, że są złe, bo to byłoby kłamstwo. To też kolejna książka o poszukiwaniu siebie i swojej tożsamości. Piękna i warta niejednej nieprzespanej nocy
wordila plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Kolejna książka Charles Martina jaką przeczytałam. I kiedy jako pierwszą przeczytałam "Kiedy płaczą świerszcze", byłam zachwycona, tak po przeczytaniu kilku kolejnych jego proza stała się dla mnie mocno przewidywalna. Martin pisze według schematu. W każdej z książek są pewne stałe wątki: nieszczęśliwe dziecko, utracona miłość, outsider, który okazuje się być człowiekiem o wielkim sercu, wyjście na jaw tajemnicy itd. I choć potrafi wszystkie wątki bardzo dobrze ze sobą poskładać i nie brak mu warsztatu, to mam wrażenie, że przed napisaniem książki siada i planuje, który z jego stałych wątków musi jeszcze dodać. Tak, przewidywalność, schematyczność, stała się dla mnie męcząca. Na razie żegnam z Martina choć myślałam, że zatrzymam się na jego prozie na dłużej. Niestety, książki są w swej konstrukcji zbyt podobne.
Eli1605 Linia koment
Okładka - W pogoni za świetlikami Jak szczęśliwie przeżyć drugą połowę życia
Riemann Fritz, Kleespies Wolfgang
Okładka - W pogoni za świetlikami Pajączek z Księżyca
Ks. Łukasz Kamykowski
Okładka - W pogoni za świetlikami Arka Noego. Kolorowanka kreatywna z naklejkami
Jacek Siepsiak SJ, Anita Graboś
Okładka - W pogoni za świetlikami Śmierć można uleczyć i 99 innych hipotez