OPIS KSIĄŻKI:

W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-74-69491-9
Dodał/a książkę:szczepanik
W XX wieku dokonała się rewolucja w pojmowaniu podstawowych aspektów przyrody: materii, czasu i przestrzeni. Frank Wilczek i Betsy Devine poszukują harmonii w morzu nowych faktów doświadczalnych i założeń teoretycznych, w morzu nowych teoretycznych paradoksów i dysonansów, a twórczość naukową ukazują jako proces komponowania symfonii, na podstawie syntezy estetycznie brzmiących wariacji i tematów muzycznych. Autorzy - doskonale obeznani ze współczesną fizyką - w przystępny sposób omawiają całą gamę tematów, od zagadnień cząstek podstawowych po problemy wielkoskalowych struktur Wszechświata. Bardzo rzadko trafia się pozycja popularnonaukowa, którą z wielką przyjemnością i równie wielkim pożytkiem przeczytają zarówno humaniści, jak i reprezentanci nauk ścisłych - taka właśnie jest ta książka. Frank Wilczek Urodził się w 1951 roku w Queens, dzielnicy Nowego Jorku. Jego dziadkowie ze strony ojca byli emigrantami z Polski, ze strony matki - z Włoch. Mając zaledwie 16 lat, Wilczek rozpoczął studia na uniwersytecie w Chicago, a zakończył w Princeton dwoma doktoratami, z matematyki i z fizyki. Od 2000 roku jest profesorem w Massachusetts Institute of Technology (MIT). W 2004 roku wraz z Davidem J. Grossem i H. Davidem Pulitzerem otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Betsy Devine Z wykształcenia jest informatykiem, studia ukończyła w Princeton. Regularnie prowadzi w Internecie blog „Funny Ha-Ha or Funny Peculiar” poświęcony różnym zagadnieniom z pogranicza nauki, polityki i humoru. Od 1973 roku jest żoną Franka Wilczka.
Okładka - W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej Te wszystkie następne lata
Catherine Dunne
Okładka - W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej Dowiesz się ostatnia
Melissa Hill
Okładka - W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej MaddAddam
Margaret Atwood
Okładka - W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej Malinka, Bratek i Jaś
Michalina Wisłocka
Okładka - W poszukiwaniu harmonii. Wariacje na tematy z fizyki współczesnej Ojciec wrót
Orson Scott Card
Cień jabłoni