W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Cykl drugi. Tom 4, Jajo mroku

Nad magiczną krainą Akbar zawisło widmo zagłady. Bóg Ramor, przed wiekami zamknięty w muszli, wkrótce może się wydostać ze swego więzienia i zniszczyć całą krainę.

Bragon, Pelissa i Nieznajomy, pokonawszy wszelkie przeszkody, u kresu swojej podróży docierają na Oś Akbaru, czyli wznoszący się wysoko pod niebo samotny szczyt. Tam znajduje się jajo Ptaka Czasu. Gdy bohaterowie przekażą je w ręce czarodziejki Mary, będzie ona mogła odprawić rytuał zapewniający Akbarowi przetrwanie. Ale czy Mara rzeczywiście chce go uratować?

Czytelnika czeka zaskakujące, po mistrzowsku skonstruowane zakończenie opowieści.

Jajo mroku zamyka klasyczny cykl fantasy, stworzony w latach 80. XX wieku przez znakomitych francuskich autorów - rysownika Régisa Loisela i scenarzystę Serge'a Le Tendre'a. Opowieść o wyprawie Bragona stała się prawdziwym przebojem rynku komiksowego i do dziś święci triumfy.

Po wielu latach powstał - dotychczas czterotomowy - prequel ukazujący lata młodości Bragona i Mary (Przyjaciel Javin, Księga Bogów, Droga Łowcy, Rycerz Bragon). W 2014 roku cykl został wydany w Polsce w ramach Klubu Świata Komiksu.

Informacje dodatkowe o W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Cykl drugi. Tom 4, Jajo mroku:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-03-16
Kategoria: Komiksy

Kup książkę W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Cykl drugi. Tom 4, Jajo mroku

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Cykl drugi. Tom 4, Jajo mroku - opinie o książce

Kiedy przejdzie mi czkawka? Odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kiedy przejdzie mi czkawka? Odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci

Kto wyłącza światło w lodówce? Gdzie rośnie pieprz? Dlaczego północ jest zawsze u góry? Dlaczego Ziemia jest okrągła, a nie kwadratowa? Dlaczego woda...

Awantura w wiosce Smerfów
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Awantura w wiosce Smerfów

Następny tom szalonych przygód małych mieszkańców wioski zagubionej pośrodku wielkiego lasu. Tym razem dojdzie do wydarzeń, które...