W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi

Data wydania: 2016-06-17
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7900-547-5
Dodał/a książkę:agnieszka3201
Książka „W poszukiwaniu źródła- korzenie cywilizacji na Ziemi” jest próbą rekonstrukcji zapomnianego świata naszych przodków. Próba ta, jest o tyle ciekawa, że oparta została w dużej mierze na faktach, które przez oficjalną, akademicką naukę są przemilczane. Analizując wiedzę starożytnych ludów autor doszedł do wniosków, że w czasach prehistorycznych istniały ośrodki cywilizacyjne o charakterze globalnym, które poziomem zaawansowania przewyższały w znacznym stopniu obecny postęp technologiczny, jaki mam miejsce na Ziemi. W tym momencie pojawia się jednak zasadnicze pytanie. Mianowicie, jeżeli niegdyś na naszej planecie istniały wyrafinowane technicznie kultury, to gdzie podziały się materialne dowody na ich obecność? Otóż ogromna część dorobku kulturowego zaginionych cywilizacji przepadła bezpowrotnie. Według większości naukowców Ziemia przechodziła bardzo powolne i cykliczne zmiany. Zgłębiając jednak treść starożytnych ksiąg i zapoznając się z badaniami naukowymi z różnych dziedzin wiedzy, okazuje się, że powyższy światopogląd jest nieaktualny. Na przestrzeni setek tysięcy lat nasz glob poddany był kilku olbrzymim kataklizmom o charakterze globalnym, w wyniku których zagładzie uległy rozwijające się wówczas cywilizacje. Do ostatniej światowej katastrofy doszło ok. 13 000 lat temu, kiedy doszło do tzw. plejstoceńskiego wymierania megafauny. Co więcej, ten sam kataklizm odcisnął swoje piętno na budowlach i monumentach starożytnego Egiptu! Czas niepokoju związany z gwałtownym obliczem natury trwał do VII w.p.n.e. Co działo się przed światową katastrofą? Możemy z całą pewnością stwierdzić, że rozkwitały cywilizacje, jakie trudno nam sobie wyobrazić. Przedpotopowy świat znany jest przede wszystkim z dwóch supercywilizacji: Atlantydy i Mu. Pierwsza znajdowała się na Oceanie Atlantyckim, natomiast druga na Oceanie Spokojnym. W publikacji autor powołuje się na wiele naukowych dowodów- od badań geologicznych, przez analizę sztucznych struktur w wymienionych wyżej miejscach, związków kulturowych teoretycznie niezwiązanych ze sobą miejsc, po między innymi niepasujące do przyjętego schematu naukowego pozostałości po znacznie bardziej rozwiniętych społeczności, niż prymitywne ludy- których obecność świadczy o zupełnie innym przebiegu wydarzeń w dawnych czasach, niż powszechnie się przyjmuje. Książka jest najbogatszym źródłem wiedzy na temat kultury Atlantów i mieszkańców Mu dostępnym na rynku.
Yelle plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
W poszukiwaniu źródła to książka naprawdę niezwykła. Zaburza wszystko czego mnie i przypuszczam, że też Was uczyli w szkołach. Łukasz Kulak podjął się zadania opisania początków cywilizacji na ziemi. Niby wydaje się banalne, ale nie spodziewałam się, że ślady inteligentnego życia można znaleźć w osadach o wieku nie tysięcy, ale nawet 20 milionów lat. Oczywiście większość z opisywanych przez autora miejsc i przypuszczeń co i kto mógł tam mieszkać jest zaliczana do tak zwanych teorii spiskowych i na serio nie należy ich brać. Jednak niektóre z nich są bardzo zastanawiające i określiłabym je nawet jako prawdopodobne.

W książce jest przedstawionych wiele zdarzeń z zamierzchłej przeszłości, które w dzisiejszych czasach żyją na pograniczu mitów. Autor wywleka je na światło dzienne. Co może mieć wspólnego zatonięcie Atlantydy z plagami Egipskimi? Co to jest wielki kontynent Mu? Gdzie i kiedy mieszkali na ziemi kosmici? Jaka jest tajemnica Wyspy Wielkanocnej i dokąd prowadzą drogi leżące na dnie morza? To wszystko możecie znaleźć w tej pozycji. Dla mnie najbardziej interesujące były rozdziały o nieziemskich kataklizmach, Atlantydzie i ich tajemniczych kryształach oraz tajemniczej cywilizacji Mu. Dość obszernie opisano też Egipt i Turcję.

Łukasz Kulak wyśmiewa momentami współczesną naukę, która boi się przyjąć do wiadomości istnienie nie do końca udowodnionych rzeczy. Prawdziwość każdego przytoczonego przez autora zaginionego miejsce jest poparte przez relację świadków lub naukową teorię. Książka jest napisana popularnonaukowym językiem, który nie stwarza problemów przy odbiorze teksty, a jeśli znacie się choć trochę na podstawach geologii, to już w ogóle powinniście być kontent.

Podsumowując, ja jestem tą książka oczarowana. Czytając miałam wrażenie, że oglądam program Discovery, a nie siedzę z nosem w książce. Wszystko brzmi bardzo prawdziwie i profesjonalnie. Na pewno nie jest to publikacja pierwszego lepszego fana teorii spiskowych. Polecam wszystkim interesującym się starożytnymi cywilizacjami.
agnieszka3201 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,Mam,
Książka ,,W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi", poświęcona jest najstarszym, zaawansowanym kulturom na naszej planecie. Oficjalne teorie naukowe wskazują, że wyrafinowane cywilizacje powstały w okresie historycznym, jednak według licznych źródeł najbardziej rozwinięte cywilizacje datować należy na czasy prehistoryczne. W książce opisane zostały cztery cywilizacje, z których trzy rozwijały się i zakończyły swoje losy w prehistorii, a jedna miała swoją kontynuację przed kilkoma tysiącami lat. W pierwszej kolejności autor bardzo szczegółowo scharakteryzował dwa ośrodki kulturowe: Atlantydę i Mu - zlokalizowane odpowiednio na zaginionych dzisiaj lądach na Atlantyku i Pacyfiku.

W publikacji, po pierwsze, podano wiele dowodów geologicznych potwierdzających jednoznacznie możliwość istnienia lądów na wspomnianych wyżej oceanach, a po drugie opisano szereg pozostałości materialnych, które nie mogły być wytworem prymitywnej ludności. Dodatkowym atutem publikacji jest połączenie faktów czysto naukowych z wizjami zaginionych cywilizacji niezwykle wiarygodnego amerykańskiego jasnowidza- Edgara Cayce'a. Łącząc ze sobą informacje wypływające z obu płaszczyzn postrzegania rzeczywistości wyłania się obraz bardzo spójny, jednoznacznie potwierdzający teorię, według której w odległej przeszłości na Ziemi działy się rzeczy wręcz niewyobrażalne dla współczesnych naukowców.

Autor zajął się także cywilizacją pochodzącą z terenów dzisiejszej Turcji. Głównym miejscem zainteresowania jest świątynia Göbekli Tepe, datowana na ponad 12 000 lat, której budowa przekraczała możliwości neolitycznej ludności. Ponadto, w książce zawarte zostały informacje na temat podziemnych miast w Turcji oraz śladów po zaawansowanej cywilizacji sprzed... 14 milionów lat, które znalezione zostały w Dolinie Frygijskiej.

Ostatnią cywilizacją opisywaną na kartach książki jest kultura starożytnego Egiptu. Poszukiwania autora dowodzą, że kultura ta, faktycznie istniała w okresie historycznym, lecz największy rozwój zanotowała w prehistorii. Mało znanym faktem jest, że niemal wszystkie monumenty i piramidy w Egipcie noszą ślady po globalnej katastrofie sprzed ok. 13 000 lat, co wskazuje dobitnie na prehistoryczne pochodzenie jednej z największych potęg świata starożytnego.
Okładka -  W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi Zagubieni w miłości
Jan Izydor Korzeniowski
Okładka -  W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi Deja vu
Jacek Jakubowski
Okładka -  W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi Przygody fenka wędrowniczka
Maria Magdalena Boukef
Okładka -  W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi W cieniu cokołów
Aleksander Janowski
Okładka -  W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi Motylem byłaś...
Olga Oleniec