W służbie miłości

Czasy napoleońskie. Maja Au jest dwudziestoośmioletnią panną ze zubożałej szlachty, mieszka u ciotki w Warszawie. Ma niezwykłe umiejętności pomagania młodym parom w rozwiązywaniu problemów sercowych.
W czasie realizowania jednego ze zleceń poznaje przystojnego kapitana Ksawerego Kosseckiego, który wiezie list miłosny księcia Józefa Poniatowskiego do narzeczonej. Kosseckiego tropią agenci wywiadu pruskiego i rosyjskiego, starający się nie dopuścić do małżeństwa księcia z królewną Marią Augustą, córką króla saskiego. W czasie pościgu Maja przejmuje list i sama dostarcza go adresatce do Drezna. Wobec fiaska wcześniejszych planów wrodzy agenci planują zamach na życie królewny. Maja go udaremnia, z sukcesem kończy zleconą miłosną misję i przekonuje się, że sama, też ma szansę na miłość.

Weronika Wierzchowska - z urodzenia mieszczka, przez długie lata zatrudniona w wielkiej korporacji jako chemiczka. Niedawno przerwała karierę, zrzuciła 30 kilogramów i wyprowadziła się na wieś. Obecnie zawodowo związana z malutką firmą kosmetyczną. Chwile niezajęte wymyślaniem i wytwarzaniem kremów, żeli i serum odmładzających poświęca córce, domowemu kucharzeniu oraz grzebaniu w starych książkach, które bardzo kocha. Zamiłowanie do dawnych historii i wymyślania własnych próbuje połączyć, tworząc opowieści o życiu kobiet: tych współczesnych i tych żyjących w dawnych czasach.

Informacje dodatkowe o W służbie miłości:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-07-14

Kup książkę W służbie miłości

W służbie miłości - opinie o książce

To trochę dziwna historia,w której przypadek goni przypadek,a wszystko kończy się dobrze.Główna bohaterka,choć dobiega trzydziestki zachowuje sie chwilami jak niesforne dziecko,denerwowało mnie jej zachowanie i totalne oderwanie się od rzeczywistości.Historyczna otoczka nie całkiem wiarygodna,to znaczy nie neguję obecności postaci historycznych czy odpowiednich zawirowań w ich życiu.Raczej nie bardzo grało zachowanie bohaterek w czasach,kiedy panny odpowiedniego pochodzenia nie mogły zrobić jednego kroku bez męskiej asysty,a tymczasem Maja i Bibi radośnie podróżowały sobie po całym Królestwie Polskim,nie mówiąc już o spędzaniu nocy z kochankiem( Bibi).Jakoś mi to nie brzmi prawdopodobnie...Poza tym ogólnie chwalone niezwykłe umiejętności pomagania młodym parom w rozwiązywaniu problemów sercowych można określić raczej mianem szczęśliwego zbiegu okoliczności.Maja oczywiście szczyci się swoim darem i swoją niezwykła wrażliwością,ale prawdy w tym nie ma za wiele.Owszem,czasami udaje sie jej co nieco załatwić,ale zwykle dzieje się to przez przypadek.Romans traktowany jest w tej książce raczej jako dodatek,a nie oś powieści.Postaci są dość szablonowe(no Bibi mi się nawet dość podobała),ich język raczej nie przystaje do czasów w których żyją.Sama okładka nie bardzo pasuje do czasów opisanych w książce...Przeczytałam,ale bez rewelacji.jak dla mnie autorka sama nie bardzo wiedziała co chce w tej książce przekazać.na początku funduje czytelnikowi rys historyczny,a później sama się nie trzyma konwecji czasów,które chce opisać...szkoda,bo książka miała potencjał.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-12-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Bohaterka tej powieści, pełna niespożytej energii, aczkolwiek niezbyt ładna, Maja Au, żyje w Warszawie w 1810 roku, w czasach napoleońskich. Nuda, nadmiar wolnego czasu oraz chęć zarobienia na wydatki czyni z Mai swatkę- podejmuje się pewnej misji na zlecenie pewnych panien. Bohaterka wraz ze swoją przyjaciółką-przyzwoitką Bibi Cietrzew udaje się w podróż. Poznaje w jej trakcie kapitana Ksawerego Kosseckiego oraz jego narwanego włoskiego asystenta, Luigi. I tak zaczyna się łańcuch przygód: czasem zabawnych, czasem niebezpiecznych... Nie zawsze warunki do odpoczynku będą komfortowe, ale czego nie robi się dla miłości. Na łamach powieści pojawi się znaczna plejada postaci: od impulsywnych panien, dobrze zakamuflowanych szpiegów i zdrajców, przekupny zakonnik, karczmarze, opiekuńcza Lula pewnej profesji i wiele innych- szkoda tylko, że nie zapadają w pamięci. Okazuje się, że Kossecki ma także pewną misję, w której gra idzie o znaczną stawkę. U bohaterki zaś zapanuje sercowe zamieszanie. ,,Przyszłość być może całej Europy znajduje się w naszych rękach." Ciekawych jak poradzi sobie z miłosnymi misjami młoda, pełna pomysłów dziewczyna, w czasach, gdy kobiety nie miały prawa do stanowienia o sobie, zapraszam do lektury. Jednakże uprzedzam, ta powieść raczej szybko wypada z głowy, choć stanowi dobrą lekturę przygodowo-romansową. Styl jest lekki, niekoniecznie też pasujący do czasu akcji- pewne kwestie brzmią bardzo współcześnie. ,,Jak to nie ma nic ciekawego, zaraz będzie bardzo ciekawie, tylko daj mi ten pałasz."
Rok bez lata
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Rok bez lata

W 1816 roku, po największym w dziejach wybuchu wulkanu, nie nadeszło lato. Ziemię zasnuły chmury, sprowadzając wulkaniczną zimę. Ludzie uwierzyli, że krwawy...

Tancerka
Weronika Wierzchowska0
Okładka ksiązki - Tancerka

Poznaj historię Heleny Cholewickiej, jednej z najwybitniejszych polskich baletnic XIX stulecia. Do egzaminów wstępnych szkoły baletowej przystępuje...