Opis ksiązki
Kup Teraz

W zapomnieniu

Ocena ( 16 osób )
4.9
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2012-04-25
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7722-395-6
Liczba stron: 340
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - W zapomnieniu
Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem...

Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze, ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni.

Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.

W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na rzeczywistość i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć.

Takie uczucie zdarza się tylko raz, drugiej szansy los już nie da. Lecz czy jest miejsce dla miłości w tym zapomnianym mieście?

„W zapomnieniu” to pełna dramatyzmu, emocji i uczuć opowieść o próbie znalezienia właściwej drogi w życiu i o tym, że prawdziwej miłości nie da się zapomnieć ani odrzucić.
Recenzja
Sabinka Linia koment
Na półkach:

Przyznaję, że mam słabość do twórczości Agnieszki  Lingas-Łoniewskiej. Autorka pisze znakomicie, a każda jej książka przykuwa uwagę czytelnika na wiele, wiele godzin. Miło czasami zobaczyć, jak wstaje słońce... To właśnie gwarantuje autorka swoimi książkami - nieprzespane noce, świt, bałagan w mieszkaniu, wiele zaległości, ale też - niezapomniane wrażenia. Jej książek nie da się odłożyć przed ukończeniem lektury. 

 

Agnieszka Lingas-Łoniewska pisze "z pazurem". W jej książkach nie brak miłości, namiętności, seksu, ale też ostrych wrażeń, zazdrości, nienawiści i bólu

Sil Linia koment
Na półkach:

Zawsze przy mnie bądź…

 

Magda Lasocka po latach spędzonych w dużym mieście, gdzie zdobywała upragnione wykształcenie, zdecydowała się wrócić w rodzinne strony. Choć wszyscy niezmiernie dziwili się tej decyzji, dziewczyna nie potrafiła zapomnieć ukochanych zakątków, miejsc, które odwiedzała z uwielbianym dziadkiem i ludzi, którzy byli jej bliscy. Choć w zasadzie cała rodzina dziewczyny odeszła już z tego świata, ona nie zmieniła swoich planów i gdy tylko otrzymała informację, że stanowisko szkolnego pedagoga jest jej – przyjechała do Wałbrzycha

Alex9 Linia koment
Na półkach:

Powrót do miejsca, w którym spędziło się dzieciństwo najczęściej wiąże się z przyjemnymi wspomnieniami. Chwile beztroskiej zabawy, marzenia, których spełnienie wydawało się na wyciągnięcie ręki, pierwsze zauroczenia i świat do zdobycia - to wszystko, i wiele więcej. kojarzy się z czasem, gdy dopiero wchodziło się w życie. Po latach dawne pragnienia i emocje są już widziane w innym świetle i trzeba zmierzyć się z tym, co przynosi konfrontacja teraźniejszości z przeszłością oraz z tym, co los dopiero nam szykuje. Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością spotykają się w mieście, do którego ona wraca po latach, a on jest znaną w nim postacią

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Zaczęłam czytać i jakież było moje zdziwienie, że opisywani bohaterowie są mi już znani z innej książki tej autorki. (Wcześniej czytałam Szóstego dalsze losy bohaterów). Mogłam teraz lepiej zrozumieć poczytania Marcina.
A wracając do tej powieści można krótko stwierdzić, że resocjalizacja "gangsterów" będzie skuteczna, jeżeli będą mieli oni oparcie i cel do którego należy dążyć. Polecam
antoniak24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
wędrujący Majki :D
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2015,
Pani pedagog i lokalny gangster.Tak dwa różne światy a jednak i w takim układzie jest możliwa wielka miłość i namiętność.Magda posługuje drastycznymi środkami aby pomóc ukochanemu zerwać z obecnym życiem i wrócić na drogę prawa. Mimo kłamstw jakimi czasami się obdarzają trwają w związku który zostaje zespolony na trwałe wspólnym potomkiem a później kolejnym.
czarniutka21 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie 26 książek 2014,
Mam mieszane uczucia co do tej książki.. wiele razy denerwowała mnie i nie chciałam kontynuować czytania, jednak dotrwałam. Jest to powieść obyczajowa, romans, chociaż na tej stronie oznaczono ją jako kryminał/thriller. Miłość Magdy i Michała na początku wydawała mi się cudowna i taka romantyczna, ale po czasie zaczęła mnie trochę nużyć. Wydaje mi się, że przeszkadzały mi zbyt wylewne opisy czułości i uczuć pomiędzy bohaterami. Oprócz tego fabuła książki jest właściwie ciekawa. Język stylizowany na podwórkowy, gangsterski na początku wydawał mi się sztuczny, ale później się przyzwyczaiłam. A więc z jednej strony książka podobała mi się, z drugiej przez przesadne opisy miłości nudziła mnie.
Karmelek3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Dobrze się czyta, jestem poniekąd zafascynowana tą opowieścią. Również z początku nic się ciekawego nie dzieje, ale rozdział za rozdziałem robi się coraz ciekawszy. ;) Aż ciężko się od niej oderwać ! ;))
asymaka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,Mam,
"W zapomnieniu" to pełna emocji, dramatyzmu, nieoczekiwanych zwrotów akcji historia o tym, że warto walczyć z przeciwnościami losu. Daje nadzieję i wiarę w to, że każdemu należy się druga szansa, prawo do zmiany na lepsze. Autorka jak zawsze świetnie przedstawia nam prawdziwe problemy i zmagania osób z miejsca zapomnianego, w którym brak perspektyw i możliwości zarobkowania zgodnie z prawem. To nie jest wymyślona, wyssana z palca słodka opowieść o miłości, to jak najbardziej aktualny obraz małej społeczności, w której wychował się niejeden z nas. Czyta się z wielkim zaangażowaniem, szybko, bo ta książka naprawdę wciąga i interesuje. Nie sposób się od niej oderwać. Zżera nas ciekawość, co będzie dalej, jak potoczą się losy naszych bohaterów. Mamy tu wiele wątków godnych uwagi, nie tylko odwzajemniona miłość, ale i odrzucenie, samotność, wykluczenie. Codzienność osób, które mają dużo bardziej skomplikowane problemy, niż wybranie koloru lakieru do paznokci. To powieść, której nie wolno nam przegapić. Polecam.
Huana plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Tak jak wszystkie książki tej autorki wciągają bez reszty. Tę przeczytałam w jedną noc, płakałam, śmiałam się i wzruszałam....
Gorąco polecam
erykmisiek plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki,
Historyjka jakich wiele. Śląska wersja "Pięknej i Bestii".
archer81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-05-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zawsze tak jest, że po przeczytaniu książki Agnieszki Lingas – Łoniewskiej mam autostradę myśli w głowie i… serce rozerwane na milion kawałków, a moje wnętrze zostaje zmiksowane i przemielone. Tak, książki Agnieszki wciąż wzbudzają całą gamę emocji. Bo przecież, jeśli książka nie wzbudza emocji to znaczy, że jest coś z nią nie tak. A jeśli emocji jest zbyt wiele, to co wtedy? Wtedy mamy pewność, że nadal jesteśmy wrażliwymi ludźmi. Chciałabym coś powiedzieć na temat książki Agneiszki, ale autostrada nie przemija. No dobra. Postaram się przywrócić myślom odpowiednie tory a serce posklejać, chociaż troszkę. Przecież nie może być ciągle w kawałkach.
Tym razem docieramy do Wałbrzycha. Do miasta, gdzie nie ma żadnych perspektyw dla młodych ludzi. Gdzie żeby przetrwać trzeba pokazać kto tu rządzi. Dość często za pomocą pięści. Brak pracy sprawia, że brudne interesy to tutaj codzienność. Takie właśnie życie prowadzi Michał Langer, zwany Majkim. Michał stara się by jego młodszy brat Marcin – za którego jest odpowiedzialny – nie trafił do domu dziecka. Jednak nie jest to takie proste gdyż Marcin swoim zachowaniem sygnalizuje „zwróć na mnie uwagę, zajmij się mną”. W ten sposób trafia do gabinetu nowego pedagoga szkolnego, którym jest Magda Lasocka. Dziewczyna zaraz po ukończeniu studiów w wielkim mieście, wraca z powrotem do Wałbrzycha. Do miasta w którym się wychowała, w którym zna każdy kąt, a także pamięta Michała Langera, chłopaka, w którym kochała się prawie cała żeńska część miasta. Prawie, gdyż Magda całkowicie nie zwracała na niego uwagi. Zaraz po jej powrocie, los krzyżuje ich drogi na szkolnym boisku, a później w gabinecie pedagoga. Co wyniknie ze zderzenia dwóch światów – chłopaków z Santany którzy zawsze grają nie fair oraz świata Magdy, tego prawego i nieskalanego? Czy Magda będzie w stanie „przejść na drugą stronę” by być przy Michale? Czy może Michał w końcu podejmie decyzję i skończy „przygodę” ze zorganizowaną grupą przestępczą?
Jak to z książkami Agnieszki bywa i tę czyta się z zapartym tchem oraz ciekawością co będzie dalej. Chociaż możemy przypuszczać jakie będzie zakończenie, to i tak akcja po drodze nas pozytywnie zaskoczy. Bo i tym razem Autorka nie szczędzi bohaterów i co rusz wystawia ich uczucia na próbę. Nie, no w porządku, tylko nie każdy jest w stanie tyle znieść co główna bohaterka. I tutaj można śmiało przytoczyć powiedzenie: co nas nie zabije to nas wzmocni.
Historia Magdy i Michała, opowiedziana przez Autorkę, może śmiało być uznana za taką która wydarzyła się naprawdę. A może faktycznie taką jest? Jest przecież wiele miast w Polsce, w których młodzi ludzie nie mają żadnych perspektyw na poprawienie swojego życia. Że jedynie najsilniejsi przetrwają dzięki silnym pięściom. A Wałbrzych? Miasto przecież istnieje, podobnie jak dzielnica Podgórze. Sama Autorka urodziła się w tym mieście i na pewno zna te same miejsca co bohaterowie. Więc od razu może nasunąć się pytanie: czy kiedyś, przypadkiem nie poznała takiego Michała i Magdy? Czy ta historia nie wydarzyła się naprawdę?
Agnieszka nie utraciła w swoich książkach „tego czegoś” co sprawia, że jej książki cieszą się zachwytem. Dla każdego „to coś” za każdym razem, przy każdej książce będzie czymś innym. Jeśli o mnie chodzi „tym czymś” są historie miłosne oraz „źli chłopcy”. Chłopcy którzy mimo iż mają „czarne charaktery” w głębi są romantykami i rycerzami, którzy potrafią walczyć o swoje kobiety. Nie oszukujmy się, my kobiety uwielbiamy przecież tych niegrzecznych chłopców. Bo która z nas nie chciała takiego Cichego z „Zakładu o miłość”, albo takiego Michała Langera, który był w stanie przestawić kark każdemu napotkanemu gościowi, który za bardzo zbliżył się do Jego Kobiety.
„W zapomnieniu” Agnieszki Lingas – Łoniewskiej podobnie jak pozostałe książki Autorki cechuje dobry romans, w którym zawsze coś się dzieje. Miłość do której droga nie jest usłana różami, tylko pełna kłód rzucanych pod nogi przez los. Czyli odrobina miłości, ciutka dramatu, szczypta kryminału i mamy receptę na idealną powieść. Tak właśnie, Agnieszka takie książki tworzy. A najlepsze w tym wszystkim jest jeszcze to, że… o losach Marcina Langera możemy przeczytać w powieści „Szósty”.
Dziękuję Autorce za emocje i czekam na więcej. Polecam!!!
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolia044 Linia koment
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gertruda25 Linia koment
Przeczytane:2016-01-14, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,czytam w 2016 r.,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Yoshka Linia koment
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Justa75 Linia koment
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Moscatel2009 Linia koment
Przeczytane:2013-11-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Beatricze Linia koment
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Rzepusia Linia koment
Przeczytane:2013-03-29, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów