Wagina. Nowa biografia

Wagina to lektura podstawowa dla każdej kobiety, która chce zrozumieć swoje ciało, swój umysł oraz kulturę, które je definiują.

Niezwykła książka Naomi Wolf, która w sposób radykalny zmienia całą naszą wiedzę o waginie, to jak o niej myślimy i mówimy. W konsekwencji zmienia nasz sposób rozumienia kobiet i kobiecej seksualności.

Wolf wykorzystuje w swojej książce najnowsze wyniki badań naukowych oraz dane historyczne, żeby pokazać znaczenie kobiecego pożądania i jego wpływ na poczucie tożsamości, kreatywność i pewność siebie.

Wagina. Nowa biografia to książka wciągająca, optymistyczna i inspirująca. Odsłania historię kobiecości, kobiece impulsy i marzenia, a pokazując najważniejsze potrzeby kobiet, dociera do samego rdzenia poczucia kobiecości.

Informacje dodatkowe o Wagina. Nowa biografia:

Wagina. Nowa biografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-10-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,

Lubię czytać książki popularnonaukowe, a te , które dotyczą bezpośrednio kobiety tym bardziej. Kiedy byłam młodsza marzyła mi się medycyna, a , że niestety jestem za słaba z biologii czy chemii ten kierunek studiów był dla mnie nie osiągalny. Miałam też inne marzenie, chciałam skończyć psychologię, by być seksuologiem. I tu, w tym miejscu zaznaczam , że jest to recenzja dla świadomych i pełnoletnich osób.Nie zamierzam propagować seksu wśród nieletnich i broń boże do niego zachęcać.

"Wagina. Nowa biografia" nie jest pozycją za krzty nachalną , określoną na  kierunek seks. Zwaca ona raczej uwagę na fizjologiczną budowę każdej kobiety i na jej znaczenie w naszym życiu emocjonalnym , seksualnym oraz społecznym.

"Wagina. NOwa biografia" napisała Naomi Wolf.. Jest ona Amerykanką. Pisarką, dziennikarka, intelektualistką, konsultantką polityczną . Ukończyła Uniwersytet Yale oraz New College. Jest autorką takich światowych bestsellerów , jak: " Mit piękności", "Antropologia ciała". Jest współzałożycielką ośrodka Woodhall Institut for Ethical Leadership. którego celem jest szkolenie młodych kobiet na świadome liderki. Naomi Wolf napisała tę pozycję nie z pobudek populistycznych, choć walczy ona o lepsze i godniejsze traktowanie kobiet. Autorka postanowiła zebrać materiały natury medycznej, naukowej, historycznej, socjologicznej oraz psychologicznej, gdyż od zawsze interesowała się kobiecą seksualnością oraz jej historią. Przebadała , jak kobieta jest postrzegana przez męski świat ze względu na posiadanie tego organu, który większości z nas kojarzy się z doznaniem przyjemności w czasie stosunku seksualnego. Ale autorka skupia się nie tylko fizjologii, ale na ścisłym powiązaniu waginy z działaniami mózgu. I pomijając wszystkie medyczne wywody, dowody i spostrzeżenia, to mnie interesowały dwa  późniejsze rozdziały. Mianowicie , jak mężczyźni wykorzystują nasz organ , by nas krzywdzić , upodlić i upokorzyć. Pisząc my, mam na myśli kobiety. I nie wrzucam facetów , to jednego wora. Mam na myśli czasy wojny, konfliktów zbrojnych itp. działań. Wówczas mężczyzna, stojący po przeciwnej stronie barykady stają się oprawcami, gwałcicielami i katami.    Autorka udowadnia bezpośrednią zależność między kobiecą waginą, a przemocą seksualną. Jest to tak naprawdę jedyny, nadzwyczaj okrutny, aczkolwiek skuteczny sposób na to, by kobietę złamać. Poczucie godności i wartości tak bestialsko skrzywdzonej ofiary spada do zera.  Udowodniono, że przemoc fizyczna jest w stanie kobietę zmotywować do działania, a przemoc seksualna czyni zupełne spustoszenie w pracy mózgu kobiety. Zapada się ona w sobie, traci grunt pod nogami, a  w czasie wojny taki wróg jest oczekiwany.  Drugim ciekawym aspektem badań Naomi Wolf było cofnięcie się do czasów starożytnych, gdzie boginię były właśnie przedstawiane , jako posiadaczki wagin, które świadczyły o płodności , bogactwie i dobrodziejstwie płci pięknej.  Starożytni czcili kobiety i ich fizjologię, by wraz z upływającym czasem wszystko się zmieniło. Jest to ciekaw pozycja. Przeszkadzały mi trochę wstawki typu: byłam, zobaczyłam,przeczytałam itp. Książka otrzymała ode mnie status dobrej, gdyż rozdziały poświęcone sferze seksualnej nie były dla mnie nowością. Znałam już niektóre teorię , doświadczenia naukowców z innych podobnych publikacji. Większą uwagę przyciągnęły fakty historyczne.  Ale podsumowując , mogę polecić zainteresowanym taką tematyką.
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2013-10-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Nie oczarowała choć czytało się dobrze i pewnym spostrzeżeniom, m.in. na temat samopoczucia kobiet i wpływu udanego życia seksualnego na ich twórczość nie sposób odmówić słuszności. Mierził nieco natchniony ton Autorki i jej próby łączenia się z "jądrem kosmosu" tudzież innymi pozytywnymi energiami, czego zwyczajnie nie kupuję.
Mit urody
Naomi Wolf0
Okładka ksiązki - Mit urody

Bestseller i klasyczna pozycja z zakresu myśli feministycznej, która redefiniuje nasze spojrzenie na relacje między pięknem a kobiecą tożsamością...