Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem

Mikołajek jedzie na wymarzone wczasy nad morzem! Poznaje tam nowych kumpli, z którymi będzie grał w piłkę, nurkował, a nawet szukał gniazda węży... Tata marudzi, bo towarzyszy im Bunia, a mama poznaje włoskiego reżysera i na chwilę zamienia się w gwiazdę filmową. To będą fantastyczne wakacje!

Film na podstawie książki? Znajdź różnice i odkryj, czym tak naprawdę jest praca scenarzysty!

Informacje dodatkowe o Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem:

Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-12-22,
W książkach z serii o Mikołajku standardem jest humor i dobra zabawa. Do czytania zarówno najmłodszym, ale i rodzice na pewno nie będą się nudzić. Ta część różni się trochę od innych, ponieważ tym razem Mikołajek opuszcza mury szkoły i udaje się na wakacje. Tam też poznaje nowych kolegów gotowych do psot i zabaw.
Avatar użytkownika - Microwave
Microwave
Przeczytane:2014-09-04, Ocena: 6, Przeczytałem,
Moim zdaniem książka to obowiązkowa lektura przed filmem, a potem po filmie. Haha :) Na poważnie, to taka zgrabna książeczka z przygodami "prawdziwego" Mikołajka w środku, jest bardzo dobrze przemyślana i na pewno ucieszy wiele dzieci. Warto po nią sięgnąć!
Wakacje Mikołajka to zbiór opowiastek o przygodach Mikołajka w trakcie dwóch sezonów wakacyjnych. Za pierwszym razem chłopiec w towarzystwie rodziców wyjeżdża do Morskich Skałek w Bretanii nad Atlantykiem. Tam mieszkają w pensjonacie razem z innymi rodzinami. Następne wakacje to już prawdziwe wyzwanie dla całej rodziny. Mikołaj sam jedzie na kolonie do Piaszczystego Brzegu na ,,Niebieski obóz". Razem z 11 chłopcami Mikołajek należy do drużyny ,,Sokole Oko', której zawołaniem jest: ,,Odwagi!". Niezależnie od towarzystwa Mikołajek zawsze ma dzień wypełniony przygodami, zabawami oraz bijatykami. Przy tym chłopcu dużo się dzieje, a on sam opowiada swoje perypetie ze swadą i ciekawymi komentarzami (czasami się powtarza). Rysunki dodają smaczku całej opowieści.
Avatar użytkownika - Grace_07
Grace_07
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przeczytałam, mam, polecam. Książka świetnie nadaje się na rodzinne czytanie, wbrew tytułowi, nie tylko podczas wakacji. Dużo powodów do śmiechu dla dzieci i dorosłych i naprawdę ładne, kolorowe wydanie, które przyciąga uwagę maluchów, ale nie tylko bo ja też nie mogłam oderwać wzroku od tych zdjęć. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica i każdego wiernego miłośnika Mikołajka.
Avatar użytkownika - fran
fran
Przeczytane:2014-08-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Bardzo ciekawa ksiażka, cos innego niz klasyczne Mikolajki, ale humor tak samo sweitny:) Wszystkie dzieci sa na poczatku podpisane na zdjeciu wiec latwo potem naszym dzieciom sledzic co sie dzieje. O przygodach nie mówie, bo skoro Mikolajek to wiadomo ze dzieci są zachwycone. Kupcie koniecznie!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam,

Właściwie to mamy tu dwa wyjazdy wakacyjne. Pierwszy- Mikołajek z rodzicami jedzie nad morze, do pensjonatu Rybitwa, a drugi rok później- na kolonie do Niebieskiego Obozu i jest to jego pierwszy wyjazd beż rodziców!

Avatar użytkownika - Alicja_S
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dżungla. Zobacz sam
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Dżungla. Zobacz sam

Zbadaj dziki świat dżungli i przyjrzyj się mieszkającym tam znanym i nieznanym zwierzętom i roślinom: tukanom, tapirom, lianom i innym. Kolorowe i pełne...

Muzeum Narodowe w Krakowie i kolekcja książąt Czartoryskich
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Muzeum Narodowe w Krakowie i kolekcja książąt Czartoryskich

Tom ten prezentuje najcenniejsze dzieła malarstwa z najstarszych polskich muzeów: Muzeum Narodowego w Krakowie (rok założenia 1879) oraz zapoczątkowanej...