OPIS KSIĄŻKI:

4.3
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2007
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Druga część przygód dziesięcioletniego Antosia i jego przyjaciela, nieobliczalnego wampirka, rozpoczyna się ? podobnie jak pierwsza ? od niespodziewanej wizyty Rydygiera w mieszkaniu chłopca. Jednak tym razem to wampirek jest w poważnych tarapatach. Jego podejrzliwi krewniacy dowiedzieli się, że złamał odwieczny zakaz zawierania znajomości ze śmiertelnikami. Wygnany za karę z rodzinnego grobowca, za cały dobytek mając tylko swą trumnę-sypialnię, szuka pomocy u jedynego przyjaciela. Przerażony Antoś nie wierzy własnym uszom, gdy okazuje się, że Rydygier postanowił zamieszkać w jego piwnicy. To dopiero początek kłopotów; mama Antka natychmiast zaczyna coś podejrzewać, ojciec zabiera się do remontu mieszkania i koniecznie potrzebuje narzędzi z piwnicy, sąsiedzi skarżą się na odór stęchlizny, a w dodatku Rydygierowi grozi śmierć głodowa, bo jako niedoświadczony wampir nie potrafi sam schwytać nic do jedzenia. Na całe szczęście jest jeszcze Ania, młodsza siostra wampirka, która wspiera Antosia energią i sprytem, wcale nie ukrywając gorących uczuć, jakimi go darzy.Powieść Angeli Sommer-Bodenburg łączy niesamowitą atmosferę z pełną niespodzianek fabułą. Groza splata się w niej z liryzmem, powaga z ironią. Zwracają uwagę wyraziste, zapadające w pamięć postaci. Oparta na zaskakującym, oryginalnym pomyśle historia trudnej przyjaźni niesie przesłanie tolerancji, odwagi w przełamywaniu uprzedzeń, solidarności i lojalności. Bohater tak niekonwencjonalny, jak Rydygier, stanowi przyjemną, intrygującą odmianę w galerii dziecięcych idoli literackich. Joanna Olech, Czytelnia.onet.plPełne oswojonej grozy powieści stały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat kultową lekturą dzieci i rodziców.?Die Zeit?
andr Linia koment
ufo1651 Linia koment
Przeczytane:2010-11-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2008-07-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
kuba0901 Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,