Warto być dobrym

Oddajemy do rąk Państwa książkę, która przeczy powszechnemu przekonaniu, że wokół nas mamy coraz mniej osób skłonnych do poświęceń, że Polacy coraz częściej zamykają się w swoich czterech ścianach, odrzucając nie tylko Państwo jako zbędny albo nawet wrogi twór, ale nawet jakąkolwiek wspólnotę. Że staliśmy się narodem egoistów. A dobro to dziś towar deficytowy. Autor konsekwentnie, strona po stronie, pokazuje, że tak nie jest do końca. Krzysztofowi Ziemcowi udało się zgromadzić całkiem mocną ekipę „ludzi serca” skorych nie tylko do jednorazowych poświęceń, ale konsekwentnie dających każdego dnia siebie innym, nie chcąc nic w zamian. Bohaterzy tych historii są bezkompromisowi w byciu dobrymi, gorący w swoich działaniach i nie oglądają się za siebie. Ich historie każdemu z nas dają nadzieję na to, że nie tylko znany aktor, ksiądz czy lekarz może i powinien być kimś więcej niż tylko „obserwatorem rzeczywistości”. Autor pokazuje, że pierwiastek dobroczynności tkwi w każdym z nas. Rolą każdego jest to COŚ u siebie odnaleźć, a potem oszlifować jak diament i dzielić się tym DAREM z innymi. Dajemy Państwu do rąk zapis dojrzewania duszy człowieka do bycia bardziej szlachetną i mapę dojścia do celu: do chęci obdarowywania pro bono. Ważne, by mieć świadomość, że jeśli tylko zechcemy pomagać innym, nie jesteśmy w tym sami. Kilkunastu bohaterów tej książki to zaledwie cząstka większej całości – niezliczonej rzeszy ludzi dobrej woli. Tego jesteśmy pewni!

Informacje dodatkowe o Warto być dobrym:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2014-10-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-7595-829-4

Kup książkę Warto być dobrym

Warto być dobrym - opinie o książce

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2014-12-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Z pewnością wiele osób kojarzy dziennikarza radiowego i telewizyjnego Krzysztofa Ziemca, który prowadzi

m. in. ,,Wiadomości,, Dla mnie jest to dziennikarz wiarygodny, kompetentny i obiektywny. Pamiętam jak w 2008 roku uległ poważnemu poparzeniu, gdy wybuchł pożar w jego mieszkaniu.

W jednym z wywiadów opowiadał o tym jak wiele osób pomogło jego rodzinie w tym trudnym okresie, gdy pozostawał bez pracy i był leczony, a następnie przechodził rehabilitację.
Krzysztof Ziemiec jest autorem kilku książek i ostatnio miałam okazję przeczytać jedną z nich pt. ,,Warto być dobrym,,
W swojej książce Krzysztof Ziemiec stara się zaprzeczyć obiegowej opinii, że Polacy nie są narodem filantropijnym i pomagają tylko własnej rodzinie. Udało mu się zebrać grupę ludzi, którzy konsekwentnie pomagają innym w potrzebie, robią to tylko i wyłącznie z ,,potrzeby serca,, nie oczekując niczego w zamian. Dziennikarz rozmawia z osobami znanymi publicznie i znanymi tylko lokalnie o tym jak niosą pomoc potrzebującym, pyta ich o motywy tych działań, co chcieliby osiągnąć i co udało im się już zrobić, czy są szczęśliwi widząc radość u innych ludzi, co sprawia, że chcą dawać siebie innym.

Krzysztof Ziemiec przybliża sylwetkę i działalność charytatywną m. in. Anny Dymnej-aktorki filmowej i teatralnej, która prowadzi Fundację ,,Mimo Wszystko,, pomagającej ludziom niepełnosprawnym umysłowo.
Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego prowadzącego ośrodek dla niepełnosprawnych w Radwanowicach, Fundację im. Brata Alberta.
Księdza Jacka Stryczka, który założył Stowarzyszenie Wiosna realizujące projekt pod nazwą ,,Szlachetna Paczka,, i ,,Akademia Przyszłości,, Znanego z nowych i czasem kontrowersyjnych metod ewangelizacji.
Janiny Ochojskiej-założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej, która konwoje z pomocą kierowała m. in. do Czeczenii i Somalii.
Jerzego Owsiaka, który prowadzi najbardziej znaną w Polsce akcję charytatywną - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wymieniłam tylko kilka osób, ale w książce jest ich znacznie więcej i są to ludzie jak najbardziej zasługujący na szacunek za to co robią i w jaki sposób. Bohaterów książki dziennikarz spotkał podczas swojej pracy i podczas podróży po Polsce. Stali się inspiracją do napisania książki. Oczywiście jest to tylko niewielki procent osób, które pomagają w całym kraju.
Myślę, że warto zapoznać się z tą książką i bliżej poznać ludzi próbujących ulżyć doli bliźniego, wyciągających pomocną dłoń w codziennych sytuacjach.

Pamiętajmy o tym ,że dobro darowane z dobroci serca wraca do nas ze zdwojoną siłą:)

Więcej moich recenzji znajduje się na stronie http://magiawkazdymdniu.blogspot.com

Wysiedleni. Akcja Wisła 1947
Krzysztof Ziemiec0
Okładka ksiązki - Wysiedleni. Akcja Wisła 1947

Akcja wysiedlania ludności ukraińskiej z południowo-wschodniej Polski rozpoczęła  o świcie 28 kwietnia 1947 r. i trwała około trzech miesięcy. Działania...

Niepokonani
Krzysztof Ziemiec0
Okładka ksiązki - Niepokonani

Krzysztof Ziemiec - gwiazda telewizji, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów (aktualnie Wiadomości, TVP1) a równocześnie człowiek...