Wenezuela

W Wenezueli można spotkać nie tylko najpiękniejsze kobiety świata i zrobić błyskawiczny lifting, botoks, nie wspominając o powiększeniu piersi. Wystarczy wyjechać za Caracas, żeby znaleźć się na tajemniczych płaskowyżach Tepui, skalnych formacjach uznawanych za jedne z najstarszych na Ziemi, gdzie, jak wierzą niektórzy wciąż żyją dinozaury. I skąd, co jest potwierdzone przez Towarzystwo National Geographic, spada Salto Angel, najwyższy wodospad świata. Jest tu też delta Orinoko, gdzie można zapolować z aparatem fotograficznym na anakondę albo posłuchać wrzasków tysięcy ptactwa. Bo przyroda wcale nie jest cicha. Przynajmniej nie w Wenezueli.

Informacje dodatkowe o Wenezuela:

Wydawnictwo: National Geographic
Data wydania: 2011-11-23
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7596-321-2

Kup książkę Wenezuela

"Jedno jest pewne - w tym kraju ciężko musi się żyć kobietom, które piękne nie są".

Wenezuela - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2015-07-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książkę przeczytałam w ciągu dwóch godzin. Zawiera kilka wspaniałych zdjęć oraz charakteryzuje się prostym, dowcipnym językiem pisania Wojciechowskiej. Dziennikarka przedstawiła podstawowe informacji o Wenezueli, wskazała podróżnikom ciekawe miejsca, które powinni tak zwiedzić oraz opisała ciekawostki historyczne, geograficzne i kulturowe. Głównym tematem książki są operacje plastyczne w Wenezueli, gdzie większość dziewczyn decyduje się oddać w ręce lekarzy - operując sobie nos i powiększając biust (jako minimum). Bohaterki chętnie wstrzykują sobie botoks, łamią żebra, żeby mieć węższą talię, wkładają botoks w pośladki czy oddają swoje waginy korekcie. Kobiety uważają, że warto cierpieć dla bycia piękną, a naturalność jest niemodna. Wojciechowska zastanawia się czy międzynarodowe konkursy miss mają sens, skoro większość kandydatek to przerobione całkiem dziewczęta, wszystkie sztuczne do siebie podobne.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Krótka i konkretna książeczka. Mamy tu najważniejsze informacji o kraju w pigułce i temat główny: wenezuelki. Nieodłącznym elementem ich życia są operacje plastyczne. A niemalże "dyscypliną" narodową są konkursy piękności. Dziewczynki są do nich przygotowywane już od najmłodszych lat. Biorąc pod uwagę profesjonalne przygotowanie i poprawki urody, nic dziwnego, że wenezuelki tak często zostają miss.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2012-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Tym razem Martyna Wojciechowska zaprasza nas do Wenezueli - wielobarwnej jak ptactwo w delcie Orinoko, urzekającej swym pięknem jak tamtejsze kobiety, nieco tajemniczej dzięki wierzeniom o żyjących tam wciąż dinozaurach, fascynującej swą "innością kulturową".
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-03, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Nie jestem jakąś wielką miłośniczką podróży, ale interesuję się innymi krajami. "Wenezuela" Martyny Wojciechowskiej to książka bardzo ciekawa. Nawet nie wiedziałam, że wykonuje się tam tyle operacji plastycznych! Świetnym dodatkiem do książki są kolorowe ilustracje.
Avatar użytkownika - Regalia
Przeczytane:2014-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kobieta na krańcu świata 2
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Kobieta na krańcu świata 2

Druga seria ''Kobiety na krańcu świata'' była realizowana w Afryce i Azji. Etiopia wprowadziła autorkę w melancholijny nastrój i skłoniła do przemyśleń...

Argentyna. Kobieta na końcu świata
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Argentyna. Kobieta na końcu świata

Jeżeli przeszliście chorobę wieku szkolnego, którą generalnie można nazwać... słabością do książek o Indianach to ta historia jest właśnie dla was. Rzecz...