Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie

Kiedy postanowimy, że nie będziemy już dłużej żyć, opierając się na tym, co czujemy, lecz na tym, co jest prawdą według Bożego Słowa, będziemy mogły przetrwać najsroższe życiowe burze.Sheila Walsh w swojej porywającej, niezwykle szczerej i pełnej głębokich przemyśleń książce zachęca nas, abyśmy odważyły się zejść do piwnicy swojej duszy, w której upchnięte zostały niszczące uczucia – ból, lęk, wstyd, rozczarowanie, brak przebaczenia, gniew, niepewność, rozpacz... Pokazuje, że przynosząc je pod krzyż Chrystusa, możemy je przekuć w siłę, radość, miłość, wolność. Mimo doświadczania paraliżującego wewnętrznego chaosu i życiowych błędów jesteśmy zawsze ważne dla Boga i przez Niego kochane, jesteśmy Jego córkami. Korzystając z doświadczeń swojego życia i innych kobiet, Sheila pomaga nam odnaleźć pokój i nadzieję, opartą na prawdzie Bożej obietnicy. Czyni to z ujmującą siostrzaną bezpośredniością, empatią, a także z poczuciem humoru, co sprawia, że książkę czyta się znakomicie. Niesie ona duchowe umocnienie, przekonuje, że dotarcie do prawdy o sobie ma dla nas uzdrawiające znaczenie.

Informacje dodatkowe o Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015-06-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-669-9

Kup książkę Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie

Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2016r,
Ból, rozczarowanie, lęk, gorycz, brak przebaczenia, gniew, żal, opuszczenie, wstyd, brak bezpieczeństwa - jedno, kilka, lub wiele tych odczuć jest ciężarem w życiu kobiety, bo to kobiety są adresatkami tej książki. Nad każdym tym brzemieniem autorka pochyla się i w ciepły, łagodny, rzeczowy sposób pokazuje, ze nie musimy same ich nosić,że świat poza nimi istnieje i możemy w nim żyć. Książka dla tych co tracą nadzieję lub stracili nadzieję ale wola zmiany w nich się tli.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-06-15, Przeczytałam,

,,Zachęcam cię, byś dała sobie czas. Nie pędź przez tę burzę. Pozwól, by trwała i przez jakiś czas w tobie szalała, aż wyrzuci wszystko czym trzeba się zająć, na brzeg twojej duszy."

Tymi słowami Sheila Walsh zachęca kobiety na całym świecie, by nie bały się swoich wewnętrznych rozterek i najbardziej ukrytych uczuć, które wnoszą do życia chaos. Nawet najniebezpieczniejsze burze można przetrwać.

Sheila Walsh jest mówczynią, nauczycielką Pisma Świętego, liderką duchową, autorką bestsellerów i piosenkarką chrześcijańską. Aktywnie działa w stowarzyszeniu kobiet ,,Women of Faith", które liczy 4 miliony członkiń.

W swojej książce pt. ,,Wewnętrzna burza. Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie" pokazuje jak można odnaleźć spokój  i nadzieję opierając się na prawdzie swoich uczuć i zawierzeniu Bogu. Wykorzystując doświadczenia ze swojego życia oraz innych kobiet wskazuje, że najgłębiej ukryte negatywne uczucia można zamienić na pozytywne.

Ból w siłę; rozczarowanie i lęk należy traktować jako zwrot w życiu, a nie koniec czegoś i przekuć je w nadzieję. Brak przebaczenia nie pozwala uwolnić się wewnętrznie, ale kiedy przebaczymy drugiemu człowiekowi krzywdę jaką nam wyrządził uwolnimy się. Wstyd i nienawiść można zamienić na miłość; żal w wytchnienie, niepewność w pewność siebie i odwagę. Rozpacz znaleźć może ukojenie w wierze, a wściekłość, która narasta i wciąga niczym wir lepiej wykrzyczeć w jakimś spokojnym miejscu niż wyładowywać ją na ludziach znajdujących się w pobliżu.

Sheila Walsh napisała bardzo szczerą książkę, w której podzieliła się swoimi intymnymi przeżyciami rodzinnymi i zawodowymi. Zachęca w niej kobiety do przemyśleń nad własnym życiem i wskazuje na przykładach, że prawda uwalnia. Każdy rozdział książki kończy modlitwą, która podnosi na duchu i jest jak lina ratownicza dla chrześcijanek w kryzysie.

Świeży powiew radości
Sheila Walsh0
Okładka ksiązki -  Świeży powiew radości

Gdy przygnębia cię nużąca rutyna codzienności lub zmagasz się z dotkliwymi trudnościami, radość wydaje się niemożliwa do osiągnięcia. Kto jednak zna...

Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda
Sheila Walsh0
Okładka ksiązki - Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda

Czy zdarza ci się wątpić w zdolność Boga do tego, by pochwycił cię, kiedy upadasz? Czy wstyd, strach i załamanie powstrzymują cię przed pełnym...