Wezwanie

Tom 1 cyklu Najmroczniejsze moce

Chloe Saunders prowadzi z pozoru normalne życie nastolatki… Do czasu. Bo od teraz widzi zmarłych. Tak, tak jak w filmach. Piętnastoletnia Chloe pragnie tylko nie mieć kłopotów w szkole i może jeszcze zwrócić na siebie uwagę jakiegoś chłopaka. I rzeczywiście udaje jej się ściągnąć na siebie uwagę, ponieważ jednak dzieje się to za sprawą bardzo natarczywego ducha, więc i efekty są inne od zamierzonych.

Chloe zostaje skierowana do Lyle House, ośrodka dla „trudnych” nastolatków. Na początku gotowa jest posłusznie poddać się rygorom, kiedy jednak znika jej sąsiadka z pokoju, która wcześniej wyznała, że ma kontakt z poltergeistem, a pozostali pacjenci zachowują się co najmniej dziwnie, Chloe rozpoczyna prywatne śledztwo. Dociera do niej, że jeśli nie odkryje prawdy, może już resztę życia spędzić w domu dla umysłowo chorych. A może czeka ją nawet coś gorszego? Czy może zaufać swoim towarzyszom i zdradzić im swą mroczna tajemnicę?

Informacje dodatkowe o Wezwanie:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2010-06-15
ISBN: 978-83-7506-501-5
Tytuł oryginału: The Summoning
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Kup książkę Wezwanie

Gdybym zwariowała, czy wiedziałabym o tym? Właśnie na tym polega przecież świr, że jesteś przekonana, iż wszystko jest OK, ale tylko ty, nikt inny.

(...) w prawdziwym życiu ludzie nie zmieniają się z dnia na dzień.

Wezwanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Zamknięcie kilkorga nastolatków ze zdolnościami paranormalnymi w jednym ośrodku "resocjalistyczno-psychiatrycznym" jest ciekawym pomysłem na książkę. Troszkę długo się rozkręca akcja książki, można powiedzieć ze 3/4 to wprowadzenie, ale mimo to jest wciągająca. Chloe główna bohaterka jest mądrą 16-latką nie wierzącą początkowo w swoje zdolności
Avatar użytkownika - ffiona902
ffiona902
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka, dzięki której wróciłam do czytania po bardzo długiej przerwie. Od niechcenia poszłam do biblioteki i wypożyczyłam pierwszą rzecz, która wpadła mi w rękę. Okazało się, że warto było poświęcić swój czas. Myślę, że każdy, kto lubi klimaty lekkiego horroru lub jak kto woli thrillera owianego romansem powinien mieć ją na swoim koncie przeczytanych książek.
Nie ma jak odpowiedzialna decyzja o umieszczeniu dzieciaków z paranormalnymi zdolnościami w zakładzie, wybudowanym przez czarownika ze skłonnościami do eksperymentów i wmawiane im, że mają zaburzenia psychiczne. A nekromantka, czarownik i wilkołak, niezłe trio na ucieczkę.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Genialna, po prostu genialna. Skojarzyła mi się z L.J. Smith ''Wizje w mroku".
Książka jest wspaniała, pobudzająca wyobraźnie czytelnika. Akcja trzyma czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów do ostatniej strony powieści.

Chaos. To było pierwsze, co sobie pomyślałam o tej książce i niestety to wrażenie utrzymywało się przez bardzo długi czas. Powieść ogólnie fabularnie nie odstaje od reszty tego typu, nawet da się zauważyć parę ciekawych idei, ale wszystko to przyćmiewa stały chaos, który nie pozwala czytelnikowi "wbić się" w akcję, cały czas się pozostaje świadomym każdej przeczytanej literki, faktury papieru, czy denerwującej folii, którą książka jest obłożona. Nie jest się w stanie zapomnieć przy "Wezwaniu" o otaczającym świecie, jest to fizycznie niemożliwe. Jeszcze do tego główna bohaterka, która zupełnie nie ogarnia, co się dokoła niej dzieje doprowadzała mnie do szewskiej pasji, prawie tak  samo jak na siłę młodzieżowy język, w którym króluje słowo "cool". Że tak powiem, szału nie ma. Nie polecam.

Początkowe rozdziały wow. Człowiek za wszelką cenę chce się dowiedzieć co będzie się działo dalej. Jednak potem z rodziału na rodział akcja niknie. Coraz więcej dowiadujemy się o głównej bohaterce. Niektóre fragmenty wydawały mi się, że zostały dodane tylko po to aby wydłużyć książkę. Ostatnie rozdziały były już dużo ciekawsze i w końcu zaczęłą się dziać akcja. Jednak moja ocena jest bardzo pozytywna i chętnie polecam tę książkę

Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Wariatka, szajbus, schizol. Ma omamy, słyszy głosy... coś jest z nią nie tak! Dzień jak co dzień... dom, szkoła, przyjaciele. No i woźny, który nie jest zwykłym woźnym, jest spalony i wygląda jak postać z horroru. Tylko dlaczego nikt poza nią go nie widzi? Po tym incydencie Chloe Saunders została wysłana na "terapię grupową" do ośrodka dla młodzieży sprawiającej kłopoty. Aby szybko opuścić ten "obóz" stara się być przykładną pacjentką. Wszystko się komplikuje, kiedy inni pacjenci wcale nie uważają że zwariowała , wręcz przeciwnie, starają się ją przekonać że rzeczywiście widzi duchy. "Problemem jest nie to, czy możesz uciec, ale to, czy będziesz chciał." Kocham młodzieżówki, wręcz uwielbiam, a ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu że pomimo słusznego wieku warto sięgać po literaturę skierowaną do młodzieży. Kurcze ta książka ma w sobie to coś czego czytelnik potrzebuje i szuka w każdej kolejnej pozycji. Mimo że brakowało mi tutaj wątku romantycznego to ja i tak się zakochałam. Mimo że nie jest to horror, bałam się jak nigdy. Mimo że nie jest to kryminał ja wczułam się w rolę detektywa. Bardzo się cieszę że mam w domu całą trylogię "Najmroczniejsze moce", ponieważ mogłam z marszu wczytać się w tom drugi. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - TeoriaSzczescia
TeoriaSzczescia
Przeczytane:2010-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Zdecydowanie świetna książka, trochę niewinna. Bieg wydarzeń szybki, co mi się podoba. Fabuła pomieszana, albo raczej niezwykła. Naprawdę nie mogę się doczekać kontynuacji.
Avatar użytkownika - AprilGirl1996
AprilGirl1996
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Przebudzenie
Kelley Armstrong0
Okładka ksiązki - Przebudzenie

Nie musisz być żywy, żeby się obudzić… Chloe Saunders była jednak żywą i absolutnie normalną nastolatką, a przynajmniej tak jej się wydawało do...

Osaczenie
Kelley Armstrong0
Okładka ksiązki - Osaczenie

Maya Delaney czuła się zawsze związana z naturą. Lasy wokół domu są jej ukochanym schronieniem, a znamię w kształcie łapy, które ma na biodrze...