Whitney, którą znałem

Przez większość scenicznej kariery Whitney Houston stanowiła dla wszystkich zagadkę, nieodkrytą tajemnicę. W książce "Whitney, którą znałem" Bebe Winans daje nam szansę na zrozumienie tej niezwykłej wokalistki. Ukazuje ją w różnych momentach życia - od głęboko poruszających i bardzo osobistych, przez dni artystycznego triumfu, aż po okres osobistego dramatu, który w końcu doprowadził ją do zguby.

Między pierwszym spotkaniem BeBe Winansa z Whitney Houston w 1985 roku a dniem jej pogrzebu, na którym wygłosił słynną, poruszającą mowę, rozkwitła głęboka i jedyna w swoim rodzaju przyjaźń. Uważali się za rodzinę w dosłownym znaczeniu tego słowa. Niezwykle osobista kolekcja wspomnień, którą jest ta książka, pokazuje Whitney prawdziwą, taką jaka była na co dzień.

Informacje dodatkowe o Whitney, którą znałem:

Wydawnictwo: Anakonda
Data wydania: 2012-12-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Whitney, którą znałem

Whitney, którą znałem - opinie o książce

Avatar użytkownika - szucha
szucha
Przeczytane:2017-01-18, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwanie 2017- 26 książek,
"Whitney,którą znałem" to na pewno ta,której ja nie znałam. Postać znana mi z pięknego głosu i niezwykłych piosenek, przybiera nagle inne twarze.To nie tylko piosenkarka,ale przyjaciółka, matka, żona, kobieta spełniona,towarzyska i jednocześnie samotna. Książka to przepiękna opowieść o chwilach jej radości, smutku, chwały i dramatu. Polecam.
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2012-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo ciepła i urokliwa opowieść o Kobiecie, która przede wszystkim była czyjąś córką, żoną, matką, siostrą. Przepojona radością, rodzinną atmosferą, entuzjazmem. Historia życia Gwiazdy niby znanej nam wszystkim, a jednak ukazująca kogoś innego- zwykłego i tak bliskiego. Nie jest to biografia, raczej wspomnienia, urywki z normalnego życia Wielkiej Gwiazdy. Bebe(Benjamin)Winans ukazuję nam swoją relację z Whitney, która była jego Siostrą,"bratnią duszą",zdradza jaką ceną Whitney okupiła swoją sławę i dorobek. Nie unika trudnych faktów z życia Whitney, ale opowiada o wszystkim z ogromną wyrozumiałością- jak przyjaciel. Bebe pisząc tę książkę chce nam pokazać jakim naprawdę człowiekiem była Whitney Houston i życzyłby sobie żeby Ją taką zapamiętać. I to Mu sie udaje! Myślę, że po lekturze tej książki wiele opisanych scen wyryje się na tyle w pamięci, że będą się pojawiać wraz z uśmiechem, gdy następnym razem usłyszymy utwór Whitney. Będziemy mieć wrażenie, że stała się nam bliższa. Polecam wszystkim, nie tylko fanom Whitney! Książka jest pięknie wydana, wzbogacona o zdjęcia, bardzo przemyślana. Ogromnie polecam :)z pewnością nie pożałuje ten, kto po nią sięgnie.
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-01-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Książka jest niezwykle pięknie wydana - twarda okładka, dobre jakościowo zdjęcia, każda strona cieszy oko. Jednak co do samej treści to.... no cóż... Ci którzy oczekiwali biografii Whitney mogą czuć się zawiedzeni. Trudno mi się oprzeć twierdzeniu że autor chciał w tej książce wypromować właśnie siebie. Nie dostaniemy w niej ciekawych, wzruszających historii z życia piosenkarki, ale raczej osobiste przemyślenia autora na temat Boga, talentu i drogi, którą podąża rynek muzyczny. Jednak jest to książka pełna jakiejś pozytywnej energii która wydziera się z każdej z jej stron.
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka