Wichry cienia

Zbliża się ostateczna Bitwa między Światłością i Cieniem. Czy nietrwałe i niepewne sojusze zapewnią zwycięstwo dobra? Po obu stronach nie ustają zmiany i gorączkowe przygotowania do ostatecznego stracia.

Informacje dodatkowe o Wichry cienia:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
ISBN: 83-7298-720-3
Tytuł oryginału: Wheel of Time: Crossroads of Twilight

Kup książkę Wichry cienia

Wichry cienia - opinie o książce

„Wichry Cienia” to kolejna część cyklu „Koło Czasu”, która mnie rozczarowuje. Nie wnosi praktycznie nic nowego do całej historii. Mnóstwo stron o niczym. Rand pojawia się na chwilę, Elayne buduje sojuszem. Perrin drażni mnie coraz bardziej – snuje się użalając się nad sobą, jakby nie dbając o swoich ludzi. Matt zdaje się tkwić w miejscu, robiąc podchody wokół Córki Dziewięciu Księżyców. Ożywienie przynosi zakończenie książki. Egwene zostaje zdradzona i dostaje się do niewoli. Ale czyjej?

Bardzo liczę na to, że następny tom przyspieszy jakoś akcję, bo zastanawiam się czy nie odpuścić sobie reszty. Chociaż zostało już mało do końca a w sumie jestem ciekawa czy Randowi będzie dane przeżyć.

Nie zmienia to faktu, że słuchałam tej części niemal na siłę (tak, tak – od kilku tomów przerzuciłam się na audiobooki). Towarzyszyła mi przy codziennych obowiązkach, więc jakoś to poszło. Ale jak ktoś nie jest zdesperowany to nie polecam. Mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią jest coraz nudniej.

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-09-28, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2017,

Ja naprawdę jestem fanem sagi Jordana, ale ten tom to była prawdziwa droga przez mękę. Dłużyzny przekraczały moją cierpliwość. W jednej ze scen Egwene przechodzi z jednego końca pomieszczenia do drugiego przez pięć stron. Dopiero końcówka i sceny z Matem ożywiły mnie trochę i wreszcie zaciekawiły. Za to ocena w górę, choć myślę, że i tak oceniłem książkę za wysoko. Ten tom (w całości) to kolejne 1000 stron, czyli od początku było ich wszystkich 10300. Ale pozostało już tylko 5 książek do końca. Szczęśliwego?

Avatar użytkownika - Witwona
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Róg Valere
Robert Jordan0
Okładka ksiązki - Róg Valere

W 1990 Zysk i s-ka podzieliło drugi tom przygód Randa al'Thora i jego przyjaciół na dwie osobne książki: "Wielkie polowanie" i "Róg Valere". 22 lata później...

Oko świata. Wydanie serialowe
Robert Jordan0
Okładka ksiązki - Oko świata. Wydanie serialowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie Rand, Mat i Perrin mieszkają...