Opis ksiązki
Kup Teraz

Wieczna noc

Ocena ( 7 osób )
5.1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-05-11
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324136506
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Wieczna noc
Zakazana miłość - nieśmiertelna i mroczna jak wieczna noc… W nowej szkole wszystko jest dziwne i niepokojące, a nowi koledzy chłodni i wyniośli. Szesnastoletnią Biankę dręczą co noc koszmary: w każdym śnie przedziera się przez las, uciekając przed czymś strasznym. I zawsze ratuje ją ten sam tajemniczy chłopak... Kiedy Bianka spotyka go na jawie, wie, że znalazła pisaną jej miłość. Ale ich pierwszy pocałunek obudzi w niej nieznane przerażające pragnienie i ujawni mroczny sekret, który może okazać się zabójczy – również dla rodzącego się uczucia...
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Noc o zapachu krwiZazwyczaj szkolne lektury są nudne, odstające od rzeczywistości, a uczniowie przy ich omawianiu masowo posługują się opracowaniami. Istnieje jednak placówka, gdzie na lekcjach z literatury angielskiej omawia się „Draculę” Stokera, w planach są też opowiadania Henry`ego Jamesa, a szczególnie „W kleszczach lęku” (czyli rzecz o duchach). W owej szkole uczniowie poznają sylwetki wampirów na przestrzeni dziejów od zamierzchłej przeszłości po czasy współczesne, a na zajęciach z technologii uczą się obsługiwać … kuchenki m
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
natalia6202 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,

"Wieczna noc" Claudia Gray.
Szesnastoletnia Bianka trafia wraz ze swoimi rodzicami do nowej szkoły Akademii Wiecznej Nocy. Jest tym przytłoczona i uważa, że nie pasuje do tego miejsca. Jej rodzice natomiast sądzą, że przyda jej się nowa szkoła aby mogła otworzyć się i przezwyciężyć swoją nieśmiałość.
W dzień rozpoczęcia roku szkolnego postanawia uciec ze szkoły. Biegnąc przez las zauważa, że goni ją mężczyzna, który jak później się okazuje jest chłopakiem w jej wieku - Lucase...m. Biankę i Lucasa już przy pierwszym spotkaniu zaczyna łączyć niesamowite uczucie. Przy tajemniczym chłopaku Bianka czuję się wolna i zapomina o swojej nieśmiałości.
Na drodze dziewczyny pojawia się również grupka bogatych, zapatrzonych w siebie osób, które ciągle ze sobą rywalizują, a mało tego, Bianka musi z jedną dzielić pokój. Prócz szkolnej elity poznaje również sympatyczną Raquel, która również jak Bianka uważa, że nie pasuje do Akademii Wiecznej Nocy oraz Vic, troszkę dziwny, ale miły chłopak, dzielący pokój razem z Lucasem.
Biankę i Raquel dręczą nocne koszmary, jednej śnią się usychające kwiaty, druga słyszy odgłosy na dachu, a oby dwa sny łączą martwe wiewiórki.
Uczucie Lucasa i Bianki powoli rozkwita, jednak po pierwszym pocałunku w dziewczynie budzi się głęboko ukryte, nieznane i przerażające pragnienie, a mroczny sekret, który może okazać się zabójczy zostaje ujawniony.

ola2998 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kiedy przeczytałam opis, pomyślałam sobie, że to książka jakich wiele na dzisiejszym rynku. Mogłam wybrać inną pozycje, ale coś mnie pchnęło i ostatecznie wybór padł na Claudie Gray. Przecież mogłam się mylić, nie dając szansy autorce, bo przecież mogła stworzyc coś ciekawego, prawda? Jak to wyszło?

Bianca przeprowadza się do nowej szkoły razem z rodzicami, ale nie jest z tego powodu zachwycona, dlatego też pierwszego dnia w nowym roku szkolnym próbuje uciec z ,,Wiecznej nocy". Ma nadzieję, że nakłoni rodziców do powrotu. Jednak wszystko się psuje przez tajemniczego Lucasa - tak oto znajduje przystojny powód, żeby zostać w nowej szkole trochę dłużej.

Historia sama w sobie powalająca nie jest. Autorka nie wprowadziła nic, co można by uznać za oryginalne albo warte zapamiętania. Poza tym zamiast ładnie prowadzić czytelnika, podając mu pewne tropy, Claudia Gray postanawia wyskoczyć z niektórymi faktami. I mimo wszystko nie jest to ani tak zaskakujące jak powinno być i bynajmniej nie dodaje uroku historii.

Co się tyczy bohaterów - to chyba pierwszy raz kiedy nie polubiłam tak znacznej części. Byli tacy... ciężko mi znaleźć słowa, ale czegoś im brakowało. Wiele zachowań wydawało mi się nienaturalne, przykład: surowa i konsekwentna dyrektorka nie zabezpieczyła odpowiednio swojej szkoły, tym samy pozwalając wrogowi wedrzeć się w jej mury i jeszcze sytuacja gdy pani dyrektor jest pouczana przez uczennice. Tak więc coś tu chyba nie gra? Podobne uczucia mam względem samych wydarzeń. Wiele z nich sprawiała wrażenie naciąganych i tak nieprawdopodobnych, że wręcz paradoksalnych. Odczucie to spotęgowało zakończenie, które według mnie doszczętnie zniszczyło całą ,,Wieczną noc".

Podsumowując, książka nie przypadła mi do gustu i to dosyć mocno. Polecam fankom nadnaturalnych istot, którym ten motyw jeszcze się nie przejadł i znajdują w nim wiele przyjemności.


http://mojeksiazki-ola.blogspot.com/2015/02/1-wieczna-noc-claudia-gray.html
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Uwielbiam tego typu książki, jeszcze świetnie napisana. Miłość to coś pięknego. Szkoda, że czasem w życiu są przeszkodu, ale trzeba wierzyć, że uda się nam być szczęśliwymi ludźmi.
Madlene plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Lekka i luźna. Jak większość książek w dzisiejszych czasach ;)
kkiinnaa plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Ksiązka dośc schematyczna, ale może przeczytam
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
kobra18 Linia koment
Przeczytane:2012-08-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Ale to już było" ;),
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
break
Okładka - Wieczna noc Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Wieczna noc Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Wieczna noc Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Wieczna noc Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Wieczna noc Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów