Wiedeń

Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących:

MARSZRUTY, oparte na bogactwie wiedeńskich doświadczeń, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań.

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA, od penetrowania kryptpod katedrą św. Szczepana po samodzielne wyrabianie czekolady w dzielnicy Alsergrund czy żeglowanie po krystalicznym starorzeczu Dunaju.

RADY BYWALCÓW, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.

TRASY WYCIECZEK PIESZYCH opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. przechadzek po Hofburgu, malowniczym Spittelbergu i okolicy placu Karola.

PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW, w tym po Parku Narodowym Łęgów Naddunajskich oraz dolinie Dunaju między Melk a Krems.

LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

Informacje dodatkowe o Wiedeń:

Wiedeń - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Zachęcałam was wielokrotnie do poszerzania swoich horyzontów poprzez czytanie książek/przewodników z serii Nationale Geograpfic . Tym razem wraz z autorką książki "Wiedeń" - Sarah Woods zaparć do Wiednia.

Wiedeń jest to stolica oraz największe miasto w Austrii. Jest ono centrum administracji publicznej , gospodarki, handlu, usług , kultury, przemysłu. Lecz najbardziej jest on chyba atrakcyjny pod względem turystycznym.

I właśnie ten turystyczny kierunek powzięła autorka Sarah Woods. Jest to podróżniczka i dziennikarka radiowa, która na swoim koncie ma również publikacje niosącą tytuł "101 pomysłów na romantyczny weekend w Europie". Wielokrotnie nagradzana  książek podróżniczych, redaktor i komentator radiowy. Jej książki publikowane są na 4 kontynentach w 12 językach. Zwiedzanie stolicy Austrii zaczynamy od gotyckiego arcydzieła - katedry św. Szczepana.To właśnie św. Szczepan jest  symbolem tego miasta.  Wiedeń oferuje wiele miejsc, które sa obowiązkowe do zobaczenia przez każdego szanującego się turystę. Pisarka zachęca byśmy koniecznie i bez zwłoki zobaczyli takie miejsca jak: -dzielnicę żydowską, w której znajduje się Mauzoleum Holohaustu -muzeum Judenplatz -zespół pałacowy Hofburg -katakumby pod katedrą św. Szczepana -bardzo klimatyczne uliczki Innere Stadt

-plac Marii Teresy , gdzie koniecznie musimy wejść do Muzeum Historii Sztuk Pięknych i inne.

Ja najbardziej chciałabym odwiedzić dwa miejsca. Są nimi Muzeum Rzymskie oraz stanowiska przy Hoher, jak również Muzeum Historii Naturalnej.

Można wymieniać atrakcje bez końca. Jak każde takie miasto z tak wieloletnia tradycją ma ono sporo do zaoferowania każdemu i wszystko to, czego poszukuje zwiedzający. Niebywała hecą jest na pewno żeglowanie  po Dunaju.

Nie wiem jak wydawnictwo G+J , to robi, ale każdy taki przewodnik to zachwycająca w dech wycieczka. Samo wydanie jest piękne, liczne i barwne fotografię , szczegółowe mapy, profesjonalne opisy i rzetelna wiedza to największe atuty tych pozycji. Co ciekawe, to autorka zaopatrzyła turystę w propozycje mniej rutynowych szlaków wycieczek, co z pewnością wpłynie na dynamikę i nieprzewidywalność wydarzeń. Przy czym nie zapomniała umieścić rozdziału w krórym jest wszystko w pigułce, czyli co , jak i kiedy.

Oj bardzo lubię te przewodniki i mam nadzieję , że wy również.