OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-10-31
Kategoria: Albumy
ISBN: 9788379455546
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:elibri

Wielcy malarze-  Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu tomów do czytania, przeglądania, podziwiania i zbierania. Seria oferuje czytelnikom niezwykłą podróż w towarzystwie wielkich artystów. Ich życie przedstawione jest w sposób jasny, bezpośredni - opisuje Wspaniałe obrazy i omówienie wszystkich głównych prac każdego artysty tworzą prywatna bibliotekę i galerie sztuki  zawierające wszystkie arcydzieła historii sztuki.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
lustitia plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - ze sztuką w tle 2017,
We wstępie książki przeczytać możemy niezwykle barwną biografię tytułowego bohatera albumu. Renoir, a dokładnie Pierre-August Renoir był słynnym francuskim malarzem i rzeźbiarzem; jednocześnie współinicjatorem oraz jednym z czołowych i najwybitniejszych przedstawicieli impresjonizmu. Młody Renoir pierwsze kontakty ze sztuką podjął pracując przy dekorowaniu porcelanowej zastawy stołowej, co w późniejszych latach, kiedy jego talent w pełni się rozwinął, pozostawiło ślad na jego twórczości. Artysta zadebiutował obrazem ,,Esmeralda" w 1864 r., a po wystawie uznał ten obraz za niekompletny, niedoskonały i w przypływie niezadowolenia zniszczył go. Renoir dużo podróżował i czerpał z tego inspiracje - nie tylko z miejsc i krajobrazów, ale i twórczości poznanych podczas podróży artystów. Jego podróże owocowały nowymi znajomościami, a do grona jego przyjaciół zalicza się Frederic Bazille, Claude Monet i Alfred Sisley. Malarz ten w swej twórczości koncentrował się przede wszystkim na portretach (kobiet i dzieci), aktach oraz martwych naturach. Przez ponad 60 lat kariery artystycznej stworzył około sześciu tysięcy obrazów, nie zważając na postępujące i niezwykle uciążliwe bóle reumatyczne. W wieku 66 lat Renoir podjął pierwsze próby rzeźbiarskie, a był już wtedy poważnie chory i ból utrudniał mu sprawną pracę nad dziełem. W ostatnich latach w czasie pracy nad rzeźbą miał asystenta, który tworzył pod jego czujnym okiem i naśladując dokładnie to co chciał przekazać Renoir.
Najpopularniejsze obrazy artysty to ,,Śniadanie wioślarzy" (które widzimy na okładce), ,,Parasolki", ,,Bal w Moulin de la Galette" i ,,La Grenouillere".
Album zawiera szereg wybranych obrazów artysty, a każdy z nich opatrzony jest podpisem. Ogromną zaletą tej publikacji są właśnie opisy - nie są to tylko suche fakty, ale przede wszystkim szerokie opisy kontekstu powstania dzieła lub tego co przedstawia, jego historii, czy odczuć malarza wobec swej pracy.

Serdecznie polecam
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir Marzena M.
Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
Okładka - Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir Depresjologia
Agata Komorowska
Okładka - Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir Pocztówki z Powstania
Wiktor Krajewski
Okładka - Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir Świnia ryje w sieci, czyli z pamiętnika hejtera
PigOut PigOut
Okładka - Wielcy Malarze (#6). Auguste Renoir Życie to są chwile
Zenon Martyniuk
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów