Opis ksiązki
Kup Teraz

Wielka księga baletu

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: OLESIEJUK
Data wydania: 2009
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7626-716-6
Liczba stron: 142
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Wielka księga baletu
Dzięki tej książce poznacie historię tańca, najważniejsze style: taniec klasyczny, taniec nowoczesny, taniec współczesny i hip-hop, nazwiska najsłynniejszych tancerzy i największych kompozytorów oraz choreografię najwspanialszych baletów. Dowiecie się, gdzie mieszczą się prestiżowe szkoły baletowe i najsłynniejsze teatry. Znajdziecie tu także linki do stron internetowych poświęconych baletowi oraz nazwy odpowiednich czasopism, a także słownik terminologii baletowej. Ta książka, napisana z pasją i miłością przez zawodowego tancerza, pozwoli Wam poznać świat baletu od strony publiczności i od kulis. Dzięki niej poznacie fascynujący świat tańca, zrozumiecie go i pokochacie. Być może, kiedyś będzie to wasz świat!
Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2012-10-08, Na półkach: Przeczytałem,Poradniki,

Rozwijanie talentów i zainteresowań powinno rozpocząć się już od najmłodszych lat. Aby dobrze wybrać swoją przyszłą pasję, a być może i związany z nią zawód oraz drogę kariery, należy rozważyć wszystkie tego dobre i złe strony. Pomocna, kierowana przede wszystkim do dziewcząt i ich rodziców może okazać się w takim momencie „Wielka księga baletu”, która zachęca do podjęcia wyzwania, jakim jest taniec klasyczny oraz skłania do związania z nim swojej przyszłości. Książka Roberto Baiocchiego zbudowana jest z ki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
white_swan plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
"Wielka księga baletu" nie jest aż tak wielka jak się spodziewałam, ale zawiera wiele niezbędnych informacji dla miłośników baletu, szczególnie takich platonicznych jak ja, bo pewnie uczniowie szkół baletowych mają wiedzę w niej zawartą w małym paluszku. Jednym słowem jest to kompendium łączące w sobie informacje o historii tańca, jego różnych stylach, wybitnych osobistościach baletu, podstawowych ćwiczeniach i krokach oraz rady w wyborze szkoły i krótką lekcję anatomii. Może całość jest odrobinę zbyt różowa (naprawdę nie wiem, czemu ten kolor kojarzy się wszystkim z baletem), ale to dobre źródło wiedzy dla kompletnych laików.
madak plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-10-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Poradniki,
Medea plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-12-08, Ocena: 5, Na półkach:
Fajna sprawa dla osób, którzy są kompletnymi laikami w tematyce baletu/tańca, trochę zbyt różowe, a słowo "wielka" to mocne nadużycie(wielka mogłaby być np. książka "Dzieje baletu" T. Wysockiej), dobry prezent dla młodej, początkującej baletnicy:)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów