Wielki Mistrz

Tom 3 cyklu Trylogia Czarnego Maga

Sonea wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym szacunkiem. Dziewczyna nie może jednak zapomnieć tego, co widziała w podziemnej komnacie Wielkiego Mistrza Akkarina, ani też ostrzeżenia, że odwieczny wróg Kyralii obserwuje czujnie Gildię. W miarę jak Akkarin ujawnia coraz więcej swojej wiedzy, Sonea przestaje być pewna, komu ufać ani czego bać się najbardziej. Czy prawda może być aż tak przerażająca, jak przedstawia ją Wielki Mistrz? A może jest to podstęp, mający skłonić ją do uczestnictwa w jego mrocznych intrygach?

Informacje dodatkowe o Wielki Mistrz:

Wielki Mistrz - opinie o książce

Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Doskonałe zakończenie trylogii. Akcja trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. A zakończenie jeszcze na dlugo zostaje w pamięci.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Pomimo że domyślałam się, jak to się skończy i że nie wszystko jest tak oczywiste, jak może się wydawać, to i tak Trudi złamała mi serce tym tomem... I nie napiszę nic więcej, bo jestem w żałobie.
Ostatni tom trylogii czarnego maga, który pokochałam od pierwszych stron pierwszego tomu i wiekopomnego rzutu kamieniem :) W tej części uwielbiana przez nas Sonea udowadnia nam, że czarne szaty wiele mogą ukryć, ale ale, zanim do tego doszło: Sonea radośnie kontynuowała naukę, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechcianym, ale jednak, szacunkiem. Akkarin jest... no cóż, według mnie jest nadal nadętym bufonem, który pod koniec tomu troszkę się uspokaja... chociaż nie, on po prostu ginie :P Ale za to Sonea otwiera szpital, a kolejny wielki mistrz nosi białą szatę, zamiast od wielu lat będącej w modzie czerni. Tak czy inaczej, według mnie trylogia czarnego maga kończy się dobrze, chociaż szybko
Avatar użytkownika - gosica12
gosica12
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 52 książki 2016,
Bez wątpienia ostatnia część trylogii robi największe wrażenie. Jest tu wszystko czego czytelnik może oczekiwać. Dramat i heroizm. Miłość i nienawiść. Przyjaźń i zemsta. Dla tej części warto przeczytać całą trylogię Czarnego Mistrza
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
Nagłe zwroty akcji, wiele ciekawych sytuacji, wątki romansowe których bez dwóch zdań się nie spodziewałam, i zaskakujace zakończenie! Myślę że to była najlepsza część tej trylogii i polecam ją bez dwóch zdań :)
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Wielki Mistrz to zakończenie Trylogii Czarnego Maga. Jest to książka zdecydowanie lepsza od swoich poprzedniczek. Niezmiernie wciągająca, przeczytałam ją jednym tchem:) Czytelnik może nareszcie odkryć tajemnice Wielkiego Mistrza Gildii. Ja osobiście niezmiernie polubiłam tą postać i zakończenie powieści było dla mnie szokiem. Zdecydowanie się takiego nie spodziewałam...
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - EvilAngel16
EvilAngel16
Przeczytane:2014-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie lubię takiego całkowitego fantasy z magią itd., ale "Trylogia Czarnego Maga" jest wspaniała! Niczego mi tu nie brakuje. Są zabójstwa, intrygi, oszustwa, tajemnice i wiele więcej. Nie spodziewałam się, że Sonea zwiąże się ze swoim mentorem, ale na wygnaniu mogą się dziać różne rzeczy. Ojć, przepraszam, miałam tego nie pisać. Sorki za ten mały spoiler, ale mam nadzieję, że tym tylko zachęciłam was do przeczytania tej pozycji. Obiecuję wam, nie pożałujecie!
Avatar użytkownika - karli49
karli49
Przeczytane:2014-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018,
sonea zakochuje sie w wielkim mistrzu a on umiera na koniec ,przykre ale bardzo fajna ksiąžka
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione :),
Ostatnia część jednej z najlepszych serii jakie miałam przyjemność czytać. Przeczytałam ją jednym tchem nie mogąc oderwać się od losów bohaterów. Polecam :)
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Ostatnia część trylogii "Czarnego Maga". Czyta się ją błyskawicznie, występują nowe postacie. I wreszcie jest trochę więcej o Cery'm. Zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu, ale książka trzyma poziom poprzednich części. Sonea ciągle jest przerażona umiejętnościami Akkarina, ale on powoli wyjawia jej niektóre sekrety dotyczące czarnej magii i jego przeszłości. Sonea musi zdecydować czy jest to kolejny podstęp Wielkiego Mistrza czy też prawda naprawdę jest tak wstrząsająca.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2014-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Część trzecia ostatnia. Trzyma do końca w napięciu. Super. No i ta magia...
W tej części całkowicie zmienia się obraz Wielkiego Mistrza... Jego praktyka czarnej magi - wyższej magii jest prowadzona w celach obrony Ziem sprzymierzonych... i mająca na celu powstrzymanie Sachakarian... Niestety Gildia nie daje się przekonać i Akkarian wraz z Soneą muszą opuścić kraj... Kyraliia zostaje napadnięta przez wyższych/czarnych magów a jedyni sojusznicy zostali wygnani. Zupełnie nie spodziewałam się związku Sonea' i i Akkariana. W pierwszej części myślałam, że będzie z Dannylem, Dorrienem w drugiej... Ale nie podejrzewałam Akkariana... no ale dopiero w trzeciej części pokazuje jaki jest naprawdę... Tylko niepotrzebnie zginął.
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Wielbiciele jednoznacznych happy endów nie będą zadowoleni. Ja aż wyłam ze szczęścia! Wszystko potoczyło się tak... jak się nie spodziewałam. To niezaprzeczalny atut tej serii, wszystko w każdej chwili może się zmienić wróg przeradza się w przyjaciela i odwrotnie. Wiem, że nie raz będę sięgać po tą serię i za każdym razem będę robić to z przyjemnością.
Avatar użytkownika - weronika
weronika
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Ostatni trzeci tom sagi Gilda magów. Niesamowity zwrot akcji oraz wiele sytuacji i trudnych decyzji do podjęcia. Sonea musi podjęć decyzje , która zmieni jej dotychczasowe zycie. Czy da sobie rade? I co ją spotka dobrego? I co się wydarzy między nią, a Wielkim Mistrzem. Polecam
Avatar użytkownika - Licz
Licz
Przeczytane:2012-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
"WIELKI MISTRZ" jest moją ulubioną częścią tej genialnej trylogii (pewnie dlatego, że moim ulubionym bohaterem jest Akkarin), chociaż naturalnie pierwszą częścią jest "GILDIA MAGÓW", która też jest wspaniała. Kocham tą trylogię - to właśnie ona zaczęła moją przygodę z działem fantasy w wieku 10 lat. Wiem - byłam trochę za młoda (i w sumie wciąż jestem) na tak poważne książki, ale wiek to dla mnie tylko liczba i żadna przeszkoda do czytania fantastycznych książek. Gorąco polecam tą książkę Klaudia Żontołw (Licz)
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Ocena: 6, Czytam,
Najlepsza z trzech części, Tylko nie wiem jak ma się zabrać za kolejną serie bez mojego ulubionego bohatera.
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-01-06,
Avatar użytkownika - Julenia
Julenia
Przeczytane:2020-01-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2020,

Sonea coraz bardziej zbliża się do ukończenia nowicjatu oraz zostania pełnoprawnym magiem. Konflikt z innymi nowicjuszami został zażegnany, a jej relacje z Akkarinem stają się coraz lepsze. Jednakże w Imaridinie dzieją się coraz bardziej niepokojące rzeczy. Okazuje się, że Wielki Mistrz nie do końca jest aż tak czarną postacią, jak sugerują jego szaty. Powieść o dalszych losach Sonei i Akkarina wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać chociaż na chwilę do samego końca.

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

Czuję niedosyt! - zdecydowanie. Walka z pojedyńczymi Ichani stanowczo za krótka, chociaż potęga Sonei uwolniona dzięki mocy Akkarina i złości to piękny moment dla wyobraźni. Chętnie przeczytałbym również więcej akcji walk Złodzieji z najdźdzcami. Zakończenia trochę się nie spodziewałem, liczyłem w głębi serca, że Akkarin otrzyma ponownie stanowisko Wielkiego Mistrza, a Dannyl ujawni swoją orientację. Ceryni ponownie został poszkodowany - ten to ma pecha w życiu, a taka ciekawa postać z niego. Niestety zakończenie okazało się takie koszmarne, aż przykro mi się zrobiło - chciałem płakać wraz z główną bohaterką.

Polecam przeczytać serię każdemu zwolennikowi książek, który lubi dobry, wolny, opisowy klimat, wątki miłosne, knucie, rozbudowaną, wielowątkową fabułę i jeszcze więcej knucia.

Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2013-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Ostatnia część trylogii "Czarnego Maga" i najlepsza.Akcja wciąga od pierwszej strony.Na początku krótkie przypomnienie co się do tej pory wydarzyło.Wraz z Soneą odkrywamy prawdę o tajemnicy Akkarina, o jego przeszłości, udajemy się na wygnanie i walczymy z wrogami.W tej części bardzo polubiłam Wielkiego Mistrza Akkarina i żałowałam, że nie skończyło się inaczej. Sonea, wydaje się być odpowiedzialniejsza, nie jest już nękana przez innych uczniów, za to przed nią pojawiają się nowe problemy i pytania.Najważniejsze z nich brzmi "Czy Wielki Mistrz mówi prawdę?". W książce znajdziemy tajemniczą postać Savary, która nie wnosi nic szczególnego do fabuły, ale to kim jest nie jest powiedziane do końca. Autorka doskonale prowadzi akcję, nie można się nudzić.Epilog jest zaskakujący, dobrze, że jest nowa trylogia inaczej zastanawiałabym się co z tego wyniknie.
Avatar użytkownika - ironicperson
Przeczytane:2022-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, Fantasy, 2022,
Trylogia Czarnego Maga
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Trylogia Czarnego Maga

Ekskluzywne wydanie bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan. Gildia magów, Nowicjuszka i Wielki Mistrz teraz w jednym tomie....

Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania

Książka „Szepty Dzieci Mgły i inne opowiadania” to po raz pierwszy na świecie zebrane w jeden tom opowiadania Trudi Canavan. Opowiadanie tytułowe...