Wielki reset. Walki ze z³otem i koniec systemu finansowego

Ocena: 0 (0 g³osów)

Rok przed bankructwem banku Lehman Brothers, w 2007 roku, Willem Middelkoop przekonywa³, ¿e kryzys kredytowy to tylko kwestia czasu. Obecnie przewiduje zbli¿aj±cy siê ,,wielki reset" ¶wiatowego systemu pieniê¿nego.

Zdaniem Middelkoopa system finansowy bêdzie potrzebowa³ nowego zakotwiczenia przed 2020 rokiem. Dolar traci swój status ¶wiatowej waluty rezerw, bezpieczn± walut± nie jest ju¿ nawet frank szwajcarski. Wed³ug autora reset zostanie zaprojektowany w taki sposób, by Stany Zjednoczone utrzyma³y znaczenie, przy jednoczesnym w³±czeniu do nowego systemu innych walut, takich jak euro czy juan. Najprawdopodobniej jednym z filarów ¶wiatowego systemu pieniê¿nego ponownie stanie siê z³oto.

,,To wspania³a historia opisuj±ca dzieje pieni±dza i z³ota. Ka¿dy powinien zrozumieæ wnioski p³yn±ce z wywodu Middelkoopa".

Eric Sprott, za³o¿yciel Sprott Asset Management

PRZYGOTUJ SIÊ NA NADCHODZ¡CY WIELKI RESET

Willem Middelkoop (1962) jest za³o¿ycielem funduszu inwestycyjnego Commodity Discovery Fund i autorem ksi±¿ek traktuj±cych o ¶wiatowym systemie finansowym. W latach 2001-2008 by³ komentatorem rynku dla holenderskiej telewizji RTL, wspó³pracowa³ tak¿e z CNBC. W swoim pierwszym bestsellerze z 2007 roku w ksi±¿ce Als de dollar valt (Je¶li upadnie dolar) przewidzia³ kryzys kredytowy, który zachwia³ ¶wiatow± gospodark±.

Dlaczego nale¿y zak³adaæ, ¿e dojdzie do wielkiego resetu ¶wiatowego systemu finansowego? Jak mo¿na zmieniæ miêdzynarodowy system pieniê¿ny? Jak du¿e s± chiñskie rezerwy z³ota w porównaniu z zachodnimi? Czy Chiny nadal finansuj± Stany Zjednoczone? Dlaczego niektóre kraje rozpoczê³y repatriacjê swojego z³ota z USA? Co siê dzieje w czasie tak zwanych wojen walutowych? Czy jeste¶my w stanie pozbyæ siê zad³u¿enia? Czy nale¿y siê obawiaæ dalszej represji finansowej? Czy z³oto bêdzie czê¶ci± resetu?

,,Wielki reset" systemu finansowego dla wielu bêdzie szokiem. Ksi±¿ka Willema Middelkoopa pomo¿e ka¿demu, kto zechce siê do nadchodz±cej zmiany dobrze przygotowaæ.

Informacje dodatkowe o Wielki reset. Walki ze z³otem i koniec systemu finansowego:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-06-20
Kategoria: Ekonomia

wiêcej

Kup ksi±¿kê Wielki reset. Walki ze z³otem i koniec systemu finansowego

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Wielki reset. Walki ze z³otem i koniec systemu finansowego - opinie o ksi±¿ce

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;