Wierna żona

Jayne poślubiła księcia Tariqa z wielkiej miłości. Porzuciła swój świat i zamieszkała z nim w pustynnym kraju, którego Tariq w przyszłości miał zostać władcą. Jednak rodzina księcia nie zaakceptowała jego żony. Na skutek kłamstw i pałacowych intryg Jayne straciła też zaufanie męża, który wygnał ją z kraju. Wraca po pięciu latach, żądając rozwodu. Chce odzyskać wolność i zacząć nowe życie. Czy jednak kiedykolwiek będzie w stanie wyrzucić Tariqa z serca? [Wydawnictwo Harlequin, 2010]

Informacje dodatkowe o Wierna żona:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2010 (data przybliżona)

Kup książkę Wierna żona

Wierna żona - opinie o książce

Jak typowy harlequin - opiera się na jednym i tym samym i nie zachwyca. W przypadku tego tytułu nie zachwyca szczególnie.

Mając na myśli harlequin rozumie się, że będzie to literatura lekka (typowy "odmóżdżacz"), i owszem - one wszystkie takie są. Jednak "Wierną żonę" bynajmniej nie czyta się lekko. A to za sprawą terminologii arabskiej. Niemal na każdej stronie autorka wtrąca jakiś termin z arabskiego świata. Nie mam nic przeciwko jeśli jest to literatura w temacie (jak np. w przypadku "Klejnotu Medyny"). Ale jeśli jest to książka, która ma być lekkim "odmóżdżaczem" to trochę przesada. Nie mam ochoty przy lekkiej literaturze sprawdzać co i rusz co dane słowo oznacza.

Zresztą z tematem książki wcale nie jest lepiej. O ile na początku jeszcze jest interesująco, o tyle potem jest coraz to gorzej. Jednym z najnudniejszych momentów tego "gorącego" romansu jest moment, w którym główni bohaterowie polują na... sokoły. Poświęcony jest temu cały rozdział, w którym mężczyzna opowiada kobiecie o nomadach, sokołach i tym podobnych rzeczach. Dodatkowo relacja między skłóconymi małżonkami pragnącymi rozwodu według mnie nieoczekiwanie staje się niedorzeczna.

Jeśli ktoś szczególnie interesuje się tematyką sokołów i lubi czytać romanse na tle pustyni: to "gorące" romansidło o synu Emira i jego żonie z Europy jest w sam raz dla niego.

Ogólnie w książce tej niewiele się dzieje. Jak nie wątek o sokolnikach, to rozwiązywanie spraw politycznych między dwoma arabskimi państwami: Zayedem i Bashirem. Ja mimo, że lubię wątki arabsko-indyjskie etc.) wynudziłam się, więc raczej odradzam.

Pod dobrą opieką
Tessa Radley0
Okładka ksiązki - Pod dobrą opieką

Heath Saxon, playboy i czarna owca w rodzinie Saxonów, zawsze skrycie kochał tylko Amy - narzeczoną swego brata Rolanda. Jednak Roland ginie w wypadku...

Przybysz z Hiszpanii
Tessa Radley0
Okładka ksiązki - Przybysz z Hiszpanii

Markiz Rafaelo de Las Carreras przyjechał do Nowej Zelandii z jednym zamiarem: by zniszczyć bogatą rodzinę Saxonów. Chciał w ten sposób odpłacić swemu...